Haberler

  Yeni Opel Insignia Bir Başarıya Daha İmza Attı

  Opel’in yeni amiral gemisi Insignia Avrupa genelinde 50 bin sipariş sayısını kısa bir sürede yakalamayı başardı.

  Opel"in yeni amiral gemisi Insignia Avrupa genelinde 50 bin sipariş sayısını kısa bir sürede yakalamayı başardı. Yeni modelin sınıfında lider teknolojik özellikleri, çarpıcı tasarımı ve konfor özellikleri bu tercihte rol oynayan ana unsurlardan sadece birkaçı.

  Yeni Opel Insignia bir başarıya daha imza attı

  Yeni Insignia"nın Haziran ayında pazara sunulduğu göz önüne alındığında ulaşılan satış rakamı Opel yöneticilerinin beklentilerinin de üzerine çıktı. "Gelecek Herkesindir" sloganı doğrultusunda herkesin erişebileceği yüksek teknolojileri sunmayı amaçlayan Alman otomobil üreticisi, yeni Insignia ile bu amacını da gerçekleştirmiş görünüyor. Müşterilerinin büyük bölümü bu modelde sunulan akıllı bilgi-eğlence sistemi Navi 900 IntelliLink"i, AGR sertifikalı ergonomik koltukları ve IntelliLux LED matrix farları da almayı tercih ettiler. Ülkemizde ise OPC Line Sport tasarım unsurları, Navi 900 IntelliLink, Flexride Adaptif Şasi, Head up Display ve Bose Ses sistemini kapsayan Premium tasarım paketi yoğun ilgi görüyor.

  Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik: "Yeni modelimiz tasarım ve konfor özelliklerinin yanı sıra sürüş güvenliğini artıran üstün teknolojik yenilikleri ile de öne çıkıyor. Bu modelimizde sunduğumuz IntelliLux LED Matrix farlar sınıfının en gelişmiş aydınlatma sistemlerinden. Birbirinden bağımsız 32 LED hücresine sahip sistem trafik akışına, yol durumuna ve çevre aydınlatmasına uyumlu şekilde aydınlatmayı otomatik şekilde ayarlıyor. Diğer taraftan Adaptif Cruise Control sistemi otomatik olarak hızı sabitlemenin ötesinde önde seyreden otomobille takip mesafesini koruyabiliyor ve gerekli durumda hızı azaltıyor ya da otomobili tümüyle durdurabiliyor. Direksiyona ufak müdahalelerde bulunarak seyretmekte olduğunuz şeritte ilerlemenizi sağlayan ve gerekirse alarm ile sürücüyü uyararak istemsiz şerit dışına çıkışları engelleyen Şerit Takip Sistemi güvenliği arttıran diğer bir teknolojik özellik. Tüm bunlara hız ve navigasyon yönlendirmeleri gibi kritik bilgileri ön cama yansıtarak sürücünün gözlerini yolda tutan Head Up Display"i de eklediğimizde üstün güvenlikli sürüş için gerekli tüm teknolojilere sahip oluyorsunuz" dedi.

  Yeni Insignia sahiplerinin Avrupa genelinde en çok talep ettiği teknolojik özellik üst sınıf bilgi-eğlence sistemi Navi 900 IntelliLink. Sipariş edilen her 10 Insignia"nın yaklaşık 9"unda bu sistem talep edildi. Sekiz inç"lik ekran ve entegre navigasyon sistemi ile gelen sistemin harita bilgisi tüm Avrupa"yı kapsıyor. Sistem, üst düzey kişiselleştirme imkanını da beraberinde getiriyor. "Favoriler" konsepti doğrultusunda kullanıcılar aralarında radyo istasyonları, telefon numaraları, çalma listeleri ve navigasyon güzergahları da dahil olmak üzere 60 favori kaydı yapabiliyor ve ihtiyaç halinde bunlara kolaylıkla erişebiliyor. Navi 900, Apple CarPlay ve Android Auto aracılığı ile akıllı telefon entegrasyonunu da sorunsuz şekilde gerçekleştiriyor.

  Diğer taraftan sipariş edilen yeni Insignia"ların yüzde 70"i AGR sertifikalı ergonomik koltuklara sahip. Bu koltuklar, elektrikli ayarlanabilir destekleri yanı sıra, masaj, ısıtma ve havalandırma özelliklerini de sunuyor.

  Yeni Opel Insignia"nın başarısına önemli katkı sağlayan bir diğer teknolojik yenilik ise IntelliLux LED Matrix farları. Toplam siparişlerin yüzde 63"ü bu gelişmiş far sistemi ile yapıldı. Sistem, tüm özelliklerinin yanı sıra 400 metreye kadar aydınlatma da sağlıyor.

  Üst Donanım Seviyeleri Daha Popüler

  Avrupa genelinde sipariş edilen yeni Insignia"ların yüzde 60"ı, çoğu teknolojik yeniliği standart olarak sunan üst donanım seviyelerinden gerçekleşti. Ülkemizde de üst donanım seviyesi olan Excellence yoğun talep görüyor. Bu durum da yeni Insignia"da sunulan akıllı teknolojilerin müşteriler tarafından da olumlu karşılandığının bir başka kanıtı.

  Yeni Insignia"nın sunduğu gelişmiş teknolojileri, sürüş keyfi, ferahlığı ve üst düzey konforu sadece müşterilerini değil, Avrupa genelinde otomotiv basınını da etkilemiş görünüyor. Son dönemde sınıfındaki rakipleri ile gerçekleştirilen karşılaştırma testlerinden gelen sonuçlar Opel"in yeni Insignia ile başarılı formülü bir defa daha hayata geçirdiğini gösteriyor. Şu ana kadar yeni Insignia Almanya"da iki, Hollanda"da üç, Fransa ve Çek Cumhuriyeti"nde ise birer karşılaştırma testinde rakiplerini geride bırakmayı başardı.

  Ülkemizde de Haziran"da pazara sunulan Yeni Insignia"da başlangıç fiyatı 124 bin 750 TL. Yoğun şekilde talep edilen 1.6 dizel otomatik motor-şanzıman kombinasyonu ise 151 bin 500 TL"den başlayan fiyatlarla satışta. Ayrıca Opel"in Ağustos ayına özel açıkladığı kampanya ile yeni Insignia"da 36 bin TL, 12 ay, sıfır faizli kredi imkanı da mevcut.

  Kaynak: Carmedya.com / Ekonomi

  Insignia Opel Up Ekonomi Haberler

  Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

  Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

  İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

  İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

  4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

  4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

  Bakmadan Geçme

  Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
  Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

  Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title