Up Haberleri

Up haber, Up son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Up 10.8.2020
Temmuzda en çok "beyaz ve sedan otomobiller" tercih edildi
sahibinden.com'un temmuz ayına ilişkin verilerine göre, geçen ay vasıta kategorisinde en çok otomobil ilanı verildi. Otomobil ilanlarını sırasıyla, minivan & panelvan, arazi, suv & pick-up, motosiklet ve ticari araçlar ilanları takip etti.
Up 7.8.2020
AİÇÜ Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulunda mock-up simülasyon sınıfı açıldı
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulunda, öğrencilerin kabin hizmetlerini uygulamalı bir şekilde öğrenmesi için 54 koltuk kapasiteli mock-up simülasyon sınıfı açıldı.
Up 7.8.2020
Sinema salonları yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı
CGV Mars Cinema Group Pazarlama ve Operasyondan Sorumlu Üst Düzey Yöneticisi Nurdan Ulu Horozoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla sinema salonlarında alınan tedbirleri AA muhabirine anlattı.
Up 6.8.2020
QNB Finansbank, Kassa ile mobil cüzdan iş birliğini hayata geçirdi
QNBEYOND Hızlandırma Programı ile start-up ekosisteminde önemli bir yer edinen QNB Finansbank, QNBEYOND'un ilk dönem mezunlarından Kassa'ya yaptığı 200 bin dolar yatırımın yanında mobil cüzdan uygulaması iş birliği ile uygulamayı fintech sektörünün önemli bir oyuncusu haline getirdi.
Up 5.8.2020
Workup Girişimcilik Programı 7. dönem girişimleri belli oldu
Türkiye İş Bankası'nın ana destekçisi olduğu, Kolektif House tarafından yürütülen Workup Girişimcilik Programı'nın 7. dönemi, kendi alanlarında başarılı 18 yeni girişim ile başlıyor.
Up 5.8.2020
Otomotiv pazarı ocak-temmuz döneminde yüzde 60,3 büyüdü
Bunları, yüzde 7 ile pick-up ve yüzde 5,9 ile de minibüs takip etti.
Up 1.8.2020
Abdi İbrahim "yeni normal"de yatırımlarını sürdürüyor
Ülkenin ilaç sektörüne katkı sunmaya devam ettiklerini anlatan Taşpolatoğlu, şu bilgileri verdi: "Ülkemizin ilaç sektöründe önemli bir oyuncu haline gelmesinde molekül bulma çalışmaları büyük rol üstleniyor. Abdi İbrahim olarak gündemimizde bu konu en öncelikli sırada yer alıyor. Bunun için yurt dışındaki üniversitelerle çalışmalar yürütüyor, start-up şirketlerle iş birlikleri kuruyoruz.
Up 31.7.2020
Hazır giyim sektörü 170 milyar dolarlık Çin pastasından pay almaya bakıyor
Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Hadi Karasu, ABD'nin Çin'e alternatif arayışı ve Avrupa gibi büyük bir pazara yakınlığın Türkiye'yi yeni dönemin en avantajlı ülkelerinden biri yaptığını belirterek, "Önümüzdeki yıl Avrupa ve ABD'nin gözü Türkiye'de olacak.
Up 29.7.2020
TEB'den yılın ilk yarısında 764,5 milyon TL net kar
Programlar kapsamında girişimcilerle 400 saati aşkın birebir online danışmanlık/mentorluk gerçekleştirerek ekosisteme yeni girişimciler kazandırıldı. TİM-TEB Girişim Evi programlarında yer alan teknoloji firmalarının ekosistemin önce gelen isimleriyle bir araya geldiği webinar serisi ile bugüne kadar alanında uzman 11 konuşmacı misafir edildi, katılımcıların 300 teknoloji firmasından konuşmacıların tecrübelerinden faydalanması sağlandı. Kurumsal şirketlerin inovatif çözüm taleplerinde artış yaşanırken, TİM-TEB Girişim Evleri bu taleplere S2C (Startup/Scale Up to Corporate) programlarıyla çözüm sunuyor.
Up 29.7.2020
DEİK/TAİK'ten "Kovid-19 sonrası Türkiye-ABD Ekonomik İlişkileri" konulu çalışma
Toplantıda konuşan TAİK Başkanı Yalçındağ, geçen yıl, Türkiye ve ABD arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trum'ın işaret ettiği 100 milyar dolar hedefine nasıl ulaşacaklarını belirlemek amacıyla dünyanın önde gelen yönetim danışmanlığı firması Boston Consulting Group (BCG) ile son derece kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini hatırlattı.
Up 28.7.2020
Son dakika haberleri! Viral hepatitler yılda 1 milyondan fazla can alıyor
Yaprak, şunları kaydetti: "Viral hepatitler siroz, karaciğer yetmezliği ve karaciğer kanserine sebebiyet vererek ölüme neden olabilir. Her yıl 1 milyondan fazla kişi hepatit B ve C ye bağlı hastalıklardan hayatını kaybediyor. Kronik Hepatit B hastalarının yüzde 25 ila 40'ı siroz ya da karaciğer kanseri açısından risk taşımasına rağmen hastaların ancak 10'da biri taşıyıcılığından haberdar. Taşıyıcılar hastalıklarını çoğu zaman check-up ya da kan örneği verdiğinde öğreniyor.
Up 27.7.2020
Son dakika haberi | Yeni Toyota Yaris kasım ayında Türkiye'de
Toyota Touch ekranı, TFT çok fonksiyonlu gösterge ekranı ve ön cama yansıtmalı Renkli Gösterge Ekranı (Head Up Display) ile sürücüye yol ve sürüşle ilgili bilgiler sürücünün odağı yoldan kopmadan iletiliyor.
Up 23.7.2020
MÜSİAD Letven Capital ile güçlerini birleştirdi
Bu Alanda 1 Unicorn Çıkarmayı Hedefliyoruz Kılıç, TARS Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kapsamında belirlenen hedeflerle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: TARS Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile, en az 10 patent veya yeniliği ticarileştirmeyi, 5 start-up'ın her birini en az 50 milyon TL değerleme seviyesine getirmeyi, tarım ve gıda ekosisteminde yer alan işletmelerin %10'u ile iletişime geçerek 15 şirkete yatırım yapmayı, portföy içerisinde bulunan şirketlerin %40'ının cirosunun en az %50'sinin ihracat gelirinden oluşmasını sağlamayı, bu alanda Türkiye'den 1 unicorn çıkarmayı hedefliyoruz.
Up 22.7.2020
İSO Başkanı Erdal Bahçıvan: "Yeni normalde sanayimiz, yeni beceriler kazanmalı"
"Teknolojiye dayalı verimlilik artışı, gelecek yılların ana konusu olacak" Açıklamada görüşlerine yer verilen İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, finansmandan yatırım iklimine, ihracattan teknoloji yoğunluğuna kadar pek çok konuda ait olduğu dönemin adeta "check-up"ını ortaya koyan İSO 500'ün, aynı zamanda pandemiden tüm sektörlerin nasıl etkilendiğini gözler önüne sereceğine dikkati çekti.
Up 22.7.2020
MultiGift ile Kurban Bayramı'nda çalışana hediye verme imkanı
Multinet Up, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla çalışanlarına bayram hediyesi vermek isteyen firmalar için çalışan yardımı uygulamaları hakkında bilgi verdi.
Up 22.7.2020
ASELSAN sağlıkta da "Türkiye'nin amiral gemisi" olmayı hedefliyor
Bu kapsamda, bir yandan ulaşılması zor teknolojileri ülkeye kazandırdıklarını belirten Bekar, bir yandan da ekosistemdeki KOBİ ve "start-up"lara liderlik edip, var olan kabiliyetleri üst seviye çıkarmaya yönelik iş birlikleri geliştirdiklerini bildirdi.
Up 21.7.2020
Son dakika haber! Bağdat'ta Alman aktivist kaçırıldı
Irak İnsan Hakları Komiserliği üyelerinden Ali Bayati tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bağdat'ta bulunan Goethe Enstitüsü Kültür Departmanı Müdürü Hella Mewis'in dün akşam saatlerinde kaçırıldığı bildirildi. Bazı kaynaklar Mewis'in Dicle nehri kenarında bisiklet ile gezerken, pick up araç kullanan kimliği belirsiz silahlı kişiler tarafından kaçırıldığı bildirildi.
Up 19.7.2020
Switzerland: Dozens protest Armenian attacks against Azerbaijan
JULY 19: Dozens of people from Azerbaijani community in Switzerland took to the streets on Sunday(July 19) to protest against Armenia's cross-border attacks on Azerbaijan and its continued occupation of the Upper Karabakh (Nagorno-Karabakh) region.
Up 19.7.2020
SODİGEM uzmanlarından firmalara "on-line showroom" tavsiyeleri
Firmaların resmi internet sitelerinde yetkili satıcılarla görüntülü konuşma imkanı sunması ve dijital dünyanın imkanlarından yararlanmasının marka açısından olumlu bir izlenim yaratacağını vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Potansiyel müşterilerin sorularına yanıt verebilmek için sitede soru-cevap bölümü oluşturulabilir. Bu bölümden müşterilere hızlı ve detaylı bilgi verebilmek adına yetkili bir ekip yer alabilir. Bu uygulamanın amacı halihazırda var olan 'Bizimle İletişime Geçin' uygulamasından daha efektif olacaktır. Oluşturulan soru havuzunda diğer kullanıcılar sorularına yanıt bulabileceklerdir. Bu durum müşterilerde sadakat duygusu oluştururken, siteye yapılan ziyaretlerin sıklığını da artırabilir. Müşterilerin ortak bir paydada buluşabildiği forumlar veya web sayfaları oluşturularak bu forumlardan potansiyel müşterilerin faydalanması sağlanabilir, pop-up biçiminde bir konuşma penceresi müşterileri karşılayabilir.
Up 18.7.2020
Varank: "Yerli otomobil çevre dostu tesisten yollara çıkacak"
Varank: "Yerli otomobil çevre dostu tesisten yollara çıkacak" BURSA - Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin üretileceği fabrikanın temel atmak törenin de konuşarak, "Çevre dostu akıllı otomobilimiz, yine çevre dostu akıllı bir tesisten yollara çıkacak. Heyecanlı ama bir o kadar da gururluyuz. Türkiye ekonomisi geride bıraktığı 18 yıllık süreçte, sanayide, ihracatta ve inovasyonda büyük atılımlar gerçekleştirdi" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı "Türkiye'nin Otomobili'nin üretileceği TOGG Mühendislik, Tasarım ve Üretim Tesisleri İnşaatının temel atma töreninde konuşan Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank, "Yılların hayalinin Gemlik'te gerçeğe dönüşeceğini ifade ederek, "Çevre dostu akıllı otomobilimiz, yine çevre dostu akıllı bir tesisten yollara çıkacak. Heyecanlı ama bir o kadar da gururluyuz. Türkiye ekonomisi geride bıraktığı 18 yıllık süreçte, sanayide, ihracatta ve inovasyonda büyük atılımlar gerçekleştirdi. Bu atılımların hepsinin temelinde, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde uygulanan politikalar ve başlatılan projeler var. Böylece bir yanda kalkınmada sınıf atlarken, diğer yanda milletimizin refahını çok daha ileri noktalara taşıdık. Türkiye, hemen hemen her sektörde üretim yapma kabiliyetine sahip. Planlı sanayileşmeye ev sahipliği yapan, yurdun dört bir yanına yayılmış üretim altyapılarımız var. Parlak ve yenilikçi fikirleri yeşerten, sıfırdan kurduğumuz Ar-Ge merkezleri ve teknoparklarımız var. İşte bu kurulu altyapılar sayesinde dünya standartlarında bir yoğun bakım solunum cihazının seri üretimini, hem de salgın döneminde, rekor sürede gerçekleştirebildik. Aşı ve ilaç alanındaki çalışmalarımızla, dünyada takip edilen bir ülke haline geldik. Savunma sanayindeki yüksek teknolojili ürünlerimizle, güçlü bir küresel oyuncu olma yolunda hızla ilerliyoruz. Raylı sistemlerde büyük atılımların eşiğindeyiz. Elbette bunlarla yetinmek niyetinde değiliz. Hedefimiz, yüksek teknoloji üreten, hatta teknolojiye yön veren öncü ülkelerden birisi olmak" dedi. "Hayalden gerçeğe dönüştü" Türkiye'nin Otomobili'nin otomotiv endüstrisini, gelecek çağa hazırlamak için üzerinde titizlikle çalıştıklarını son derece kritik bir proje olduğunun altını çizen Varank, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milletin talebini hayalden öteye geçirip gerçeğe dönüştürdü. İşi sahiplenip, neticelendirecek babayiğitler aradınız. Sizin himayenizde aralık ayında, Türkiye'nin Otomobili'ni dünyaya tanıttık. Tanıtımdan sonra Girişim Grubu, çalışmalarına hız kesmeden devam etti. Ekip genişletildi, Avrupa Birliği ve Çin'de tasarımlar tescillendi.
Up 18.7.2020
Bakan Varank, TOGG Mühendislik, Tasarım ve Üretim Tesisleri İnşaatına Başlama Töreninde konuştu...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve milletin talebinin hayalden öteye geçip gerçeğe dönüştüğünü dile getiren Varank, "İşi sahiplenip, neticelendirecek babayiğitler aradınız. Sizin himayenizde aralık ayında, Türkiye'nin Otomobili'ni dünyaya tanıttık. Tanıtımdan sonra Girişim Grubu, çalışmalarına hız kesmeden devam etti. Ekip genişletildi, Avrupa Birliği ve Çin'de tasarımlar tescillendi.
Up 18.7.2020
Bakan Varank: "TOGG'un tedarikçileri arasında daha önce hiçbir ana üreticiyle çalışmamış gencecik...
Bakan Varank: "TOGG'un tedarikçileri arasında daha önce hiçbir ana üreticiyle çalışmamış gencecik girişimler, start-up'lar var. Bu firmalar farklı düşünüyor, yeni ve özgün işlere imza atıyor.
Up 16.7.2020
sahibinden.com "Vasıta" kategorisine ilişkin verilerini açıkladı
sahibinden.com, "Vasıta" kategorisine ait yılın ilk yarısına ilişkin verilerini açıkladı. sahibinden.com'dan yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak-30 Haziran arasını kapsayan dönemde vasıta kategorisinde en çok otomobil ilanı verildi. Otomobil ilanlarını sırasıyla, minivan & panelvan, arazi araçları, SUV & Pick-up, ticari araçlar ve motosiklet ilanları takip etti.
Şu an buradasınız: Up Haberleri | Up Haber - Haberler - Up haberleri, son dakika up haber ve gelişmeleri burada. Beşiktaş'ın parklarında sahne sanatları zamanı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.8.2020 12:13:32. #1.14#
title