Haberler

Ünlü Oteller Bursa Pazarından Memnun

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen Contract Hotel Expo Bursa Fuarı’na katılan dünyaca ünlü otellerin üst düzey yöneticileri, otel yatırımlarının önümüzdeki süreçte daha da artacağını söyledi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen Contract Hotel Expo Bursa Fuarı'na katılan dünyaca ünlü otellerin üst düzey yöneticileri, otel yatırımlarının önümüzdeki süreçte daha da artacağını söyledi.

BTSO liderliğinde, TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ işbirliğiyle Türkiye'de ilk defa otel, restoran, cafe ve hastane sektörüne kontrat işleri yapan güçlü tedarikçileri için kapılarını açan Contract Hotel Expo Bursa Fuarı (COHO), sektör temsilcilerini buluşturmaya devam ediyor. COHO Fuarı kapsamında uluslararası alanda hizmet veren firmaların üst düzey yöneticileri de panellerde ziyaretçilerle buluştu. İlk olarak Servotel Turizm Başkanı Sedat Nemli moderatörlüğünde, Starwood Hotels Türkiye Bölge Direktörü Sabine Dorn ve Divan Grup CEO'su Richard Peter Appelbaum, 'İşletme Sözleşmeleri, Franchising, Kiralama' konulu panele katıldı. Panelistler, otelcilik sektöründeki tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

"OTELCİLİK PAZARI DAHA DA BÜYÜYECEK"

Divan Grup CEO'su Richard Peter Appelbaum, dünyada artık ülke ekonomilerine markaların yön verdiğini söyledi. Her sektörde markalaşma ve farklılığın önemli olduğuna işaret eden Appelbaum, Türkiye ve Bursa'nın bu konuda turizm alanında büyük potansiyeli olduğuna dikkati çekti. "Bursa, sanayi endüstrisinde Türkiye'nin merkezi" diyen Appelbaum, hem turizm hem de yatırım bakımından Bursa'nın zenginliklerinin beklentilerinin üzerinde olduğunun altını çizdi. Bursa'daki otel yatırımlarının her geçen yıl arttığına işaret eden Appelbaum, sektörel büyümenin artarak devam edeceğini belirtti. Bursa pazarından oldukça memnun olduklarını vurgulayan Appelbaum, "Bursa, iyi bir destinasyon. Sadece Bursa'da değil, başka şehirlerde de yeni oteller açmayı hedefliyoruz. Bazı yerlerde de ilk olmak istiyoruz. Çünkü, bir bölgede ilk olursanız en iyi yeri siz almış olursunuz" ifadelerini kullandı.

Starwood Hotels & Resorts Türkiye Bölge Direktörü Sabine Dorn ise, firma olarak Bursa'da iki otellerinin bulunduğunu ve Bursa pazarından da oldukça memnun olduklarını aktardı. Türkiye ve Bursa'nın sektörel olarak her geçen gün büyüdüğünü ifade eden Dorn, "2015, Türkiye için zor bir yıl oldu. Yeni dönemde belirsizliklerin ortadan kalkmasıyla sektörde büyüme trendi devam edecek. Bu da büyük fırsatları doğuracaktır" dedi.

Servotel Turizm Başkanı Sedat Nemli, Türkiye'de her sene bine yakın otelin sektöre dahil olduğunu ifade etti. Türkiye'nin bir turizm ülkesi olduğunu belirten Nemli, "Ülkemizin sektörde sayısız hazinesi var. Bunların her birinde ayrı ayrı başarılar yakalanabilir" diye konuştu.

Nemli, BTSO ve TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ tarafından düzenlenen COHO Fuarı'nın çok güzel bir başlangıca imza attığını ifade ederek, "BTSO'nun son dönemde fuarcılık konusunda önemli çalışmaları var. COHO Fuarı da kısa sürede başarılı olacaktır. Sektörümüz açısından Bursa'nın İstanbul'a olan yakınlığı ayrı bir avantaj sağlıyor. Bursa, fuarcılıkta büyük başarılara imza atacaktır" dedi. - BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Starwood Türkiye Ekonomi Haberler

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Kılıçdaroğlu'ndan emeklilere yönelik çok konuşulacak sözler: Hak ediyorlar, yan kardeşim o zaman

Kılıçdaroğlu'ndan emeklilere yönelik çok konuşulacak sözler: Hak ediyorlar, yan kardeşim o zaman

Deniz Akkaya'dan kızıyla ilgili ağızları açık bırakan sözler: Önce dövdü sonra balkona kilitledi

Deniz Akkaya'dan kızıyla ilgili ağızları açık bırakan sözler: Önce dövdü sonra balkona kilitledi

Bakmadan Geçme

Deniz Akkaya kızından şiddet mi gördü? Olay ne, ne oldu? 28 NİSAN TV YAYIN AKIŞI #128250 Bugün hangi diziler var? Kanal D, Star TV, TRT1, ATV, TV8, Show TV, NOW TV Deniz Akkaya kimdir? Deniz Akkaya kaç yaşında ve nereli? GELİNİM MUTFAKTA 28 MAYIS 2024 CANLI İZLE #128250 Gelinim Mutfakta yeni bölüm tanıtımı yayınlandı mı? MÜGE ANLI CANLI İZLE! #128250 28 Mayıs Müge Anlı canlı izleme linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? #128250 BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? #9917 28 Mayıs günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Adalet Bakanlığı atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı! Bugünün (28 Mayıs) kararları neler? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılacak mı? #9917 Okan Buruk boşandı mı, ayrıldı mı? 28 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 28 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 28 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 28 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 28 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 28 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi!
Bahçeli 5 yıl sonra aynı yerde! Sinan Ateş'in yerini Ahmet Yiğit Yıldırım aldı

Bahçeli 5 yıl sonra aynı yerde! Sinan Ateş'in yerini Ahmet Yiğit Yıldırım aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title