Haberler

Yalova Üniversitesi'nde Mezuniyet Töreni Düzenlendi

Güncelleme:

Yalova Üniversitesi'nde 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, öğrencilere tebriklerini iletti ve üniversitenin hedefleri hakkında konuştu. Mezunlar adına konuşan birinci Nadide Gürsoy, ailesine, hocalarına ve arkadaşlarına teşekkürlerini sundu. Törene, Yalova Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Barosu Başkan Vekili Berk İşcan, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca, Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu ve Prof. Dr. Hamit Er, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Yasin Galip Gençer, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile akademik ve idari personel, öğrencilerin aileleri katıldı.

Yalova Üniversitesi'nde, 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Merkez Yerleşke Öğrenci Yaşam Merkezi'ndeki törende yaptığı konuşmada, öğrencilere emekleri ve başarıları için tebriklerini iletti.

Üniversitenin misyonu olan bilgi üretme, yayma ve topluma fayda sağlama hedefiyle büyüdüklerini vurgulayan Bahçekapılı, mezunlara gelecekte liderlik yapacaklarına inançlarının tam olduğunu dile getirerek onlara minnettar olduklarını söyledi.

Rektör Bahçekapılı, mezunlara gösterdikleri azim, kararlılık ve özveri için teşekkür ederken, akademik kadro ve idari personelin de emeğine minnettar olduklarını ifade etti.

Bahçekapılı, gelecek akademik yıl için yeni bir kütüphane, yemekhane, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesinin temellerinin atılacağını duyurdu.

Mezunlar adına konuşan üniversite ve İslami İlimler Fakültesi birincisi Nadide Gürsoy da mezun olmanın hem sevinçli hem hüzünlü olduğunu kaydederek, ailesine, hocalarına ve arkadaşlarına teşekkürlerini sundu.

Sırasıyla tüm meslek yüksekokulları ve fakültelerden dereceyle mezun olan öğrenciler platforma çağrılarak, dekanlar, meslek yüksekokulu müdürleri, üniversite yönetimi ve il protokolü tarafından anı belgeleri takdim edildi.

Kortej geçişine yer verilen törenin son bölümünde, yaklaşık 3 bin mezun hep birlikte yemin metnini seslendirdi.

Programın finalinde mezunlar keplerini havaya fırlatarak eğlendi.

Törene, Yalova Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Barosu Başkan Vekili Berk İşcan, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca, Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu ve Prof. Dr. Hamit Er, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Yasin Galip Gençer, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile akademik ve idari personel, öğrencilerin aileleri katıldı.

Kaynak: AA / Eğitim

Regaip Ahmet Özyiğit Mehmet Bahattin Bahattin Atçı Ahmet Özyiğit Mustafa Tutuk Metin Oral Çınarcık Yalova Rektör Eğitim Haberler

Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç borç teklifi: Camileri, elektrik trafolarını ve ortak alanları al, düş yakamızdan

Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç borç teklifi: Camileri, elektrik trafolarını ve ortak alanları al, düş yakamızdan

Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

Erdoğan'ın talimatıyla gündeme geldi! Bakan Işıkhan en borçlu 5 belediyeyi açıkladı

Erdoğan'ın talimatıyla gündeme geldi! Bakan Işıkhan en borçlu 5 belediyeyi açıkladı

Bakmadan Geçme

MasterChef Türkiye 2024'te ana kadroya giren 12. yarışmacı kim oldu? MasterChef kim kazandı? 26 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 26 Temmuz burç yorumları nedir? RUZOMBEROK- TRABZONSPOR MAÇI CANLI İZLE #128308 Ruzomberok- Trabzonspor maçı şifresiz mi, hangi kanalda, saat kaçta? Fenerbahçe, Youssef En-Nesyri için imza töreni düzenledi! Fenerbahçe, Youssef En-Nesyri ile kaç yıl anlaştı? Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili hangi gece? Mevlid Kandili ne oluyor, neler yapılmalı? Karısını, kayınvalidesini ve kayınpederini öldürdü! Olay ne, nerede oldu? 2024 okul servisi aylık ücreti ne kadar oldu? Servis ücretlerine zam mı geldi? İstanbul zamlı okul servis ücretleri ne kadar? TFF, 2024- 2025 sezonu hakemlerini açıkladı! 2024- 2025 sezonu hakemleri kimler? TAKSİ İNDİ- BİNDİ NE KADAR? İstanbul taksimetre açılış ücreti ne kadar oldu? Taksi kısa mesafe kaç TL oldu? Üniversite tercihleri nasıl yapılmalı? YKS üniversite tercihlerini yaparken nelere dikkat edilmeli? Tercih Uzmanı açıkladı! YKS tercihleri ne zaman bitiyor? ÖSYM Üniversite tercihleri nasıl yapılır? Optik Başkan kimdir? Mehmet Işıklar (Optik Başkan) kaç yaşında ve neden öldü? ÖSYM TERCİH EKRANI AÇILDI MI? ''YKS tercih yapamıyorum'' neden? YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? 2024 YKS ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | YÖK ATLAS 2-4 Yıllık Üniversite taban puanları İstanbul'da toplu taşıma ücretlerine zam geldi mi? Otobüs, metro, tramvay, vapur, metrobüs ücreti ne kadar oldu, yeni ücretler ne zaman uygulanacak?
4 kişiyi bıçaklayarak öldüren madde bağımlısı şahıs cezaevinden 5 gün önce çıkmış

4 kişiyi bıçaklayarak öldüren madde bağımlısı şahıs cezaevinden 5 gün önce çıkmış

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title