Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arnavutluk ziyaretine damga vuran soru: Ters köşe yapmaya çalışıyorsun - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arnavutluk ziyaretine damga vuran soru: Ters köşe yapmaya çalışıyorsun

Haberler.com - Barış Yahya Çinçin - Dünya
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklaması sırasında Arnavut bir gazeteci, "Arnavutluk'a yaptığınız yatırımlardan bir karşılık alıyor musunuz?" diye sordu. Gazetecinin bu sorusunu "ters köşe" olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yardımlarımızı kardeşlik hukukuna göre yapıyoruz, bunun altında bir şey aranmamalı" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk'u ziyaret etti. Erdoğan, temaslarının ardından Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya, Arnavut bir gazeteci tarafından sorulan soru damga vurdu.

Gazeteci, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelttiği soruda, "İlk sorum sayın Erdoğan'a. Arnavutluk'a verdiğiniz destek, hiç kimsenin verdiği destekle kıyaslanamaz. Acaba Avrupa Birliği, sizin verdiğiniz bu destekten dolayı endişelenmeli midir? Sizin bu yatırımlar sonucunda bir kazancınız var mı? Geride bir şey kalır mı? Bence kardeşten alınan borçların da belli bir seviyesi olması lazım" dedi.

Soru karşısında gülen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecinin ters köşe yapmaya çalıştığını belirterek, "Öyle bir soru sordun ki futbolda ters köşe diye bir anlayış vardır. Bizi ters köşe yapmak istiyorsun galiba, ama kardeşlik hukuku farklıdır. Kardeşlik hukuku arasında öyle destekler vardır ki bu kardeşliğinizin gereği olur" diye konuştu.

Sözlerine devam eden Cumhurbaşkanı, "Ancak bir diğer ilişki olur ki, o da borçlar hukukuna dayalı olur. Şu anda bizim bu deprem felaketinde yaşanan olay, borçlar hukukuna değil, kardeşlik hukukuna dayalıdır. Biz de kardeşlik hukukuna dayalı olarak eserleri inşa ettik. Tarihi eserlerin inşası da kardeşlik hukukuna dayalı olarak inşa edilmiştir. Buralarda bir şey aramanın bir anlamı yok. Kardeşiz, ne zaman nerede yardım yapılacak bunun sorgulanması da yapılmaz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk, Edi Rama, Dünya, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Mehmet Çolak:

Söyleyecek söz bulamıyorum iyilik yap denize at insanlar bil ise balıklar bilir bu gazeteci kime hizmet ediyorsa onlardan aldığı emirle hareket ediyor bençe

Eğrioturdoğrukonuş:

Bizim ülkemiz hariç diğer büğütün aVrupa ve ABd de gazeteciler sadece kendi ülke çıkarları için yalan yanlış farketmez ona göre haber yapar. haber gazeteci özgürlüğü falan hikaye. en özgür gazetecilik Türkiye de yapılıyor. Bunlar maksatlı ve amaçlı gazeteci,lik yapıyor

Onder Yildiz:

haber gazeteci özgürlüğü falan hikaye. en özgür gazetecilik Türkiye de yapılıyor. yazdıklarından sonra kahkaha attım :)))

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title