Haberi Paylaş

5 yıldır 'astım' teşhisi konulan çocuğun boğazından plastik oyuncak çıktı

Dünya Haberleri

Avustralya'da 8 yaşındaki Marley Enjakovic, şiddetli öksürük ve nefes alma güçlüğünden hastaneye gitti. Doktorlar, Enjakovic'e astım teşhisi koydu. Ancak belirtileri geçmeyen çocuğun ağrıları giderek arttı. Bunun üzerine tekrardan muayene edilen çocuğun hava yoluna oyuncak sıkıştığı tespit edildi.

Avustralya'da sekiz yaşında olan Marley Enjakovic, öksürük ve nefes alma güçlüğü şikayetinden doktora başvurdu. Çocuğun muayene edilmesiyle astım teşhisi konuldu. Ancak durumlar beklendiği gibi gitmedi.

Marley'in aralık ayında öksürüğü o kadar kötüleşti ki nefes almakta zorlandı ve hastaneye kaldırıldı. Cerrahlar tekrardan muayene ederek boğazına sıkışmış bir oyuncak buldu. Ardında Marley yoğun bakım ünitesine sevk edildi. Çok az kelime bilen çocuk hava yolunun onarılması için ameliyat olmadan önce Melbourne Kraliyet Çocuk Hastanesin'den hemşire ile konuştu. Hemşire boğazına takılan plastik parçasının nasıl bir his olduğunu sorduğunda "hiçbir şey" cevabını verdi.

Astım teşhisi konulan çocuğun boğazından plastik oyuncak çıktı

Marley'nin annesi Skye, oğlunun yemek yerken öksürük nöbetleri geçirdiğini ancak zaman geçtikçe saatlerce öksürdüğünü ve ve bu durumun onu korkutmaya başladığını söyledi.

Astım teşhisi konulan çocuğun boğazından plastik oyuncak çıktı

Skye, "Hastaneye götürdüğümüzde doktorlar bize astım olduğunu söyledi. Ancak öksürüğün yiyecek ve içeceklerin de tetiklemesi nedeniyle daha fazla olduğunu belirtti" dedi.

Astım teşhisi konulan çocuğun boğazından plastik oyuncak çıktı

Marley'in annesi Skye "Kesinlikle şok oldum. Ama aynı zamanda gerçekten rahatladım, dürüst olmak gerekirse, çünkü bunca yılın sonunda nihayet bir cevabım vardı" dedi. Marley Enjakovic doktorların başarılı müdahalesiyle nefes almasına engel olan oyuncaktan kurtuldu.

Haberler.com / Miray Kaya - Dünya

Twitter Dünya Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

ali can:

görünce kesin bizim türk doktorların işidir diyordum ama avustralyada olmuş tuhaf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title