Haberi Paylaş

Bakan Çavuşoğlu paylaştı! İşte Dışişleri'ne çağrılan 9 ülke büyükelçisine verilen mesaj

Dünya Haberleri

Hollanda, Almanya, Fransa, İsviçre, Belçika ve İngiltere, İstanbul'daki konsolosluklarını güvenlik gerekçesiyle kapatırken, dün akşam saatlerinde bu ülkelerin de aralarında bulunduğu 9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı. Bakan Çavuşoğlu konuya ilişkin değerlendirmesinde büyükelçilere "Terör örgütlerinin sinsi gündemine hizmet etmeyin" mesajının verildiğini aktardı.

Hollanda, Almanya, Fransa, İsviçre, Belçika ve İngiltere güvenlik tehdidi gerekçesiyle İstanbul'daki konsolosluklarını kapatırken, bu gelişme Türkiye'yi harekete geçirdi. Dışişleri Bakanlığı dün akşam saatlerinde konsolosluklarını kapatan ülkelerin de aralarında bulunduğu 9 ülkenin büyükelçisini bakanlığa çağırdı.

Bugün kameraların karşısına geçen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bakanlığa çağrılan büyükelçilere yapılan uyarının içeriğine ilişkin bilgiler verdi. Çavuşoğlu, büyükelçilere "Terör örgütlerinin sinsi gündemine hizmet etmeyin" mesajının verildiğini aktardı.

Konsolosluklarının kapatılmasının maksatlı olduğunu ifade eden Bakan Çavuşoğlu, "Türkiye'de terör tehdidi var imajını vermek istiyorlarsa bu dostluğa sığmaz. Bizleri zor duruma düşürmeye çalışıyorlarsa bizim halkımız bunların arkasında ne olduğunu çok iyi bilir. Biraz dürüstlük bekliyoruz, dün büyükelçilere verdiğimiz mesaj da budur. 9 büyükelçiye gerekli uyarıları yaptık" diye konuştu.

Çavuşoğlu sözlerine şöyle devam etti; "Bu Kur'an yakma hadsizliğinden sonra özellikle bazı ülkelerin misyonlarına yönelik güvenlik tedbirlerini de artırdık. Bu hadiseyle ilgisi olmayan bazı Avrupa ülkelerini de görüyoruz, onlar da kapatıyorlar."

Mevlüt Çavuşoğlu Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

ismail alkan:

Ey millet ters akıla hizmet etmeyin bunların amacı ülkemizi kausa sürüklemek finlandiya isveç bahane büyük elçilik kapatan bütün ülkelerin elçilerini sınır dışı edelim madem öyle onların elçilerine ihtiyacımız yok defolup gitsinler.

Cevap Yaz02Yayından Kaldır
Ali KARA :

Cenennemin dibine kadar gitsinler de, Türkiye imajını kötülemesin terör seviciler. Daha sert mesaj verilmeli.

Cevap Yaz216Yayından Kaldır
Doğuş:

İktidar Patates, soğan yükselir dış güçler enflasyon yüksek dış güçler dolar yükseldi dış güçler. Adamlar illallah etti. Dükkanı kapattı:)

Cevap Yaz126Yayından Kaldır
Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title