DTSO Personeli İleri Derece Kürtçe Eğitimi Tamamlandı

DTSO Personeli İleri Derece Kürtçe Eğitimi Tamamlandı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) tarafından oda personellerine yönelik gerçekleştirilen ileri seviye Kürtçe eğitimi tamamlandı.

DTSO Personeli İleri Derece Kürtçe Eğitimi Tamamlandı

DTSO tarafından oda personellerine yönelik gerçekleştirilen ileri seviye Kürtçe eğitimi tamamlandı. KÜRDİ-DER Eğitmeni Mem Mukriyani tarafından verilen eğitim 3 ay sürdü.


Eğitim sonrasında başarılı olan personeller, DTSO yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen törende sertifikalarını aldılar. Sertifika töreninde konuşan Eğitimci Mem Mukriyani konuşmasında eğitime katılanların gösterdiği ilgi ve sağladıkları katılımın kendisini memnun ettiğini ve eğitimin, Diyarbakır'ın en önemli sivil toplum örgütü olan DTSO'da gerçekleştirilmiş olmasından da ayrıca memnuniyet duyduğunu dile getirdi.


KÜRDİ-DER Genel Sekreteri İbrahim Halil Taş konuşmasında, Anadilde eğitimin önemine vurgu yaparak, herkesin anadiline sahip çıkması gerektiğini, diğer kurumların da bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini vurguladı. Taş, anadilde eğitim için sergilediği tutum ve çalışmalardan dolayı odamız yönetimine teşekkürlerini iletti.

DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Aslan, KÜRDİ-DER tarafından verilen eğitimden dolayı mutlu olduklarını belirterek, bu tür eğitimlerin yaygınlaştırılması konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Sertifika töreninde eğitimde birinci olan Oda Genel Sekreter Yardımcısı Kamuran Toktanış'a sertifikasını veren Eğitmen Mem Mukriyani ayrıca yazar Mehmet Emin Bozaslan'ın bir kitabını da kendisine hediye etti. Törene Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Aslan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mesut Altı, Yönetim Kurulu Sayman Üye Kahraman Papatya ve Yönetim Kurulu üyeleri, Aziz Odabaşı, Mehmet Tekin, Şeyhmus Mete, Ercan Tayınlamak, Mesut Çelik ve Hüsnü Pervane katıldı.

DTSO Genel Sekreteri Ferdani Gökdere, Genel Sekreter Yardımcıları Meryem Özdemir Aydın, Kamuran Toktanış, Akreditasyon Sorumlusu Murat Demir, Ticaret Sicil Personelleri, Berrin Aydın ve Revşan Budak, Sanayi Birimi Personeli Uğur Tosunlu ve E-imza çalışanı Abdurrahman Temel eğitim sonrası sertifikalarını yönetim kurulu üyelerinden aldılar.