Doğa Derneği Haberleri

Doğa Derneği haber, Doğa Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğa Derneği - 22.08.2021
Son dakika haber! Beyşehir Gölü'nde tur teknelerinin günbatımı gezileri ilgi çekiyor
Beyşehir Gölü'nde tur teknelerinin günbatımı gezileri ilgi çekiyor KONYA - Dünyada günbatımının en güzel izlendiği yerler arasında gösterilen Konya'nın Beyşehir ilçesinde, görenleri büyüleyen güneşin battığı anları göl üzerinden izlemek isteyenler ilçeye akın ediyor. Beyşehir'e gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin yanı sıra fotoğraf severler, göl kıyıları, Aşk Adasının yanı sıra güneşin battığı anlarda göl üzerinden de çok etkileyici olan güneşin batışını izleyebiliyor. Yat limanındaki tur tekneleri gün içerisinde olduğu gibi günbatımının yaşandığı anlarda da geziye katılanlara göl üzerinde güneşin batışını görme ve izletme imkanı sunuyor. Beyşehir Kültür, Turizm ve Doğa Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı; Beyşehir'deki günbatımının dünyada en güzel izlendiği sayılı yerlerden bir tanesi olduğunu belirterek, bu yönü ile geziye gelen ziyaretçilerin güneşin batışını görmeden ilçeden ayrılamadığını belirtti.
Doğa Derneği - 24.07.2021
Doğaseverlerin Beyşehir Gölü'ndeki nilüferlere ilgisi, tekne gezilerini artırdı
Göldeki nilüfer bahçesinin 7 kilometre uzunluğunda bir alanı kapladığına dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti: "Burayı balıkçı teknemle yaptığımız gezi ve fotoğraflama çalışmalarıyla elimizden geldiği ölçüde tanıtmaya çalışıyor, eş, dost ve misafirlerimize gezdirerek gösteriyorduk. Burası doğal bir güzellik olmasına rağmen çok tanınmıyordu ama artık buraya gelip gidenler, birbirinden duyan, gören insanlar gezmeye değer bir yer olduğunun farkına vardı. Bu şekilde nilüferlere yoğun talep olunca gezi teknesi aldık. Balıkçı teknesiyle ancak 3-4 kişiyi gezdirebiliyorduk. Gezi teknesiyle turlara başlayınca doğaseverlerin ilgisi de arttı. Onlara şimdi daha güzel ve konforlu şekilde hizmet veriyoruz." "Buraya ilginin arttığını görüyoruz" Beyşehir Kültür ve Turizm, Doğa Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı da göldeki nilüfer bahçesinin tanınırlığının artmasının ardından, tur şirketlerinin Beyşehir gezilerinde güzergahlarına burayı da dahil etmeye başladığını söyledi.
Doğa Derneği - 08.05.2021
Gediz Deltası'nda flamingo yavruları yumurtalarından çıkmaya başladı
Doğa Derneğinden yapılan açıklamada, kış aylarında kur danslarına başlayan, nisan ayının başında da deltadaki üreme adasında kuluçkaya yatan flamingoların bulunduğu Gediz Deltası'nda yıllık ortalama 18-20 bin çift flamingonun ürediği bildirildi.
Doğa Derneği - 18.02.2021
Kovid-19 salgınında e-ticaret ekonomi için can simidi oldu
GittiGidiyor'un sivil toplum kuruluşları iş birliğiyle başlattığı "Gitmesi İzin Verme" projesi ile su tasarrufu, atık yönetimi, enerji tasarrufu ve temiz hava başlıkları altında hem üretim hem de tüketim açısından kamuoyunda farkındalığı artırmayı amaçladıklarını vurgulayan Kantarcı, şu değerlendirmede bulundu: "Çevrenin yenilenmesi ve korunması, kirliliğin denetlenmesi, doğal kaynakların korunması için toplumun tüm aktörlerinin harekete geçmesi gerektiğini düşünüyoruz. Biz de GittiGidiyor olarak, platformumuzu sivil toplum kuruluşlarına açıp bu konuda farkındalık yaratmak ve doğaya saygılı ürünlerin daha fazla tercih edilmesine katkıda bulunmak amacıyla 'Gitmesine İzin Verme' demeye karar verdik. Bu projeyi hayata geçirirken, Birleşmiş Milletler'in belirlediği sürdürülebilir kalkınma amaçlarından 12'ncisi olan 'Sorumlu Üretim ve Tüketim' başlığı altında bir girişim başlatmak istedik. İlk etapta Çevreci Enerji Derneği, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı, Çöpüne Sahip Çık Vakfı, Doğa Derneği, Temiz Gelecek Derneği ve WWF Türkiye ile iş birliği yaptık.
Doğa Derneği - 20.11.2020
Son dakika haberi... Uluslararası Zeugma Film Festivali, çevrim içi platformlar üzerinden düzenlenecek
Kültür Sanat ve Doğa Derneği tarafından bu yıl "Ayrı Ayrı Bir Arada" temasıyla 24-29 Kasım'da organize edilecek festivalde, 15 filmlik seçki, paneller ve film ertesi söyleşiler izleyiciyle buluşacak.
Doğa Derneği - 02.11.2020
Farkı illerden gelen fotoğraf sanatçıları Sultan Alparslan'ın diyarını fotoğrafladı
Muş'ta Telli Turna Doğa Derneği iş birliğiyle farklı illerden gelen 15 fotoğraf sanatçısı, kentin güzellikleri ile köylerdeki doğal yaşamı görüntüledi.
Doğa Derneği - 29.09.2020
TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve TİSK'ten "Yeşile ortak ol" projesi
Sosyal fayda bilinciyle hayata geçirilecek "Yeşile ortak ol" kampanyası kapsamında, TİSK, TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ'in bu kez de "çevre" için güçlerini birleştirdiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Dijital alt yapıları, Orman Genel Müdürlüğü iş birliği ve proje tecrübeleriyle öne çıkan Tohum Eğitim, Kültür ve Doğa Derneği ile yürütülen projenin koordinasyonu ve operasyonunu, konfederasyonlar arasından TİSK üstlenecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Doğa Derneği Haberleri | Doğa Derneği Haber - Haberler - Doğa Derneği haberleri, son dakika doğa derneği haber ve gelişmeleri burada. GÖNÜLLÜLER LEYLEKLER İÇİN NÖBETTE.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.09.2021 18:23:53. #1.13#

title