David Bowie Is - Haberler
Haberi Paylaş

  David Bowie Is

  Etkinlik.io - Haberler | Kültür Sanat
  David Bowie Is

  Kapı Açılış: 13.00Gösterim: 15.30"DAVID BOWIE IS HAPPENING NOW" BELGESELİ, MODA VE SANAT İLE TÜRKİYE'DE İLK KEZ ZORLU PSM'DE GÖSTERİLECEK"David Bowie Is Happening Now" belgeseli, Bowie'nin 70.

  Kapı Açılış: 13.00

  Gösterim: 15.30

  "DAVID BOWIE IS HAPPENING NOW" BELGESELİ, MODA VE SANAT İLE TÜRKİYE'DE İLK KEZ ZORLU PSM'DE GÖSTERİLECEK

  "David Bowie Is Happening Now" belgeseli, Bowie'nin 70. Yaş gününe özel tüm güne yayılacak bütünleşik etkinlik kapsamında 8 Ocak Pazar günü 3c1m'in katkılarıyla  ZORLU PSM'de gösterilecek.

  2013 yılında Victoria & Albert Museum tarafından olus¸turulan ve hala turnede olan, "müze tarihinin en hızlı satan sergi" ünvanını tas¸ıyan "David Bowie Is"sergisinin belgeseli, BAFTA ödülüsahibi Hamish Hamilton tarafından çekildi. Moda, sanat ve müzik ile tüm güne yayılacak etkinlik Radyo Eksen ve Vogue Türkiye'nin medya desteğiyle gerçekleşecek.

  "David Bowie Is Happening Now" belgeseli gösteriminin yanı sıra Türk modasının önemli isimlerinden  Ezra&Tuba, Aslı Filinta, Tuba Ergin, Maid In Love, Jacquette By Elvan, Mavi Kazado, Catto&Catto'nun, Ayliz Abbas, Flaneurbabel'in Bowie ilhamlı tasarımlarının da sergileneceği ve satışa sunulacağı etkinlik, konuşma serileriyle tüm güne yayılacak.

  David Bowie'nin eski sevgilisi, "Psychedelic Suburbia: David Bowie and The Beckenham Arts Lab" kitabı ve The Guardian yazarı Mary Finnigan ile "Bowie ile Yaşamak" ve Vogue Türkiye Presents: "Moda ve Müzik" söyleşileri gösterim öncesinde gerçekleşecek.

  "David Bowie'nin ölümünden derin üzüntü duyuyoruz. Kültürel hayat üzerine genis¸kapsamlıetkileri tartışılmaz ve eşsizdir. Film, özel katılımcıların yorumları, harika bir soundtrack ile David Bowie ars¸ivindeki önemli nesnelerle Bowie'nin olagˆanüstükariyerini ve özel hayatınıkes¸fetmek için bir bas¸ka fırsat sunuyor."V&A Museum es¸küratörleri Victoria Broackes ve Geoffrey Marsh

  Film, Bowie'nin sanatsal kariyerini belgeleyen önemli nesnelerin arkasındaki hikayeleri keşfetmek için efsanevi Japon moda tasarımcısı Kansai Yamamoto, Pulp  solisti Jarvis Cocker ve diğer özel konuklarla izleyenleri özel bir yolculuğa çıkarıyor. Belgesel, Bowie'nin fikirlerinin yaratıcılığını, evrimini açığa çıkarıyor ve Bowie'nin dünyasına yakından bakılmasını sağlıyor.

  Sınırlı sayıda satışa sunulacak "David Bowie Is" etkinlik biletleri zorlupsm.com, biletix ve Zorlu PSM gişelerinde.

  Etkinlik.io - Son Dakika Haberleri
  /beğendim
  /alkışladım
  /beğenmedim
  /güldüm
  /üzüldüm
  /sinirlendim
  /şaşırdım
  500