Dağlık Karabağ'ı ziyaret eden Ermenistan Savunma Bakanı Davit Tonoyan'ın endişeli tavırları dikkatlerden kaçmadı

Dağlık Karabağ'ı ziyaret eden Ermenistan Savunma Bakanı Davit Tonoyan'ın endişeli tavırları dikkatlerden kaçmadı

28.09.2020 16:50 | Son Güncelleme: 28.09.2020 17:09

Azerbaycan karşısında ağır kayıplar veren Ermenistan'da Savunma Bakanı Davit Tonoyan, Dağlık Karabağ bölgesini ziyaret etti. Associated Press'in servis ettiği fotoğrafta, bölgedeki hasarları ve birlikleri inceleyen Tonoyan'ın endişeli tavırları dikkatlerden kaçmadı.

Azerbaycan - Ermenistan sınırında çatışmalar devam ederken, Ermenistan Savunma Bakanı Davit Tonoyan, Dağlık Karabağ'ı ziyaret etti. Associated Press'in (AP) servis ettiği fotoğrafta, durum incelemesi yapan ordu mensuplarının bir hayli endişeli olduğu gözlemlendi.

Ermenistan'ın saldırgan tutumuna karşılık veren Azerbaycan, sınır boylarına sistematik operasyonlar düzenliyor. Hem karadan hem de havadan kuşatılan bölgede pek çok köy ve yerleşkedeki işgalci güçler çekilme sağlarken, Ermenistan Savunma Bakanı Davit Tonoyan bölgede incelemeler yapmak üzere Dağlık Karabağ'ı ziyaret etti.

ENDİŞELİ OLDUĞU GÖRÜLDÜ

Azerbaycan'ı suçlayan ve aynı zamanda Azerbaycan'ın verdiği karşılıklarda elde ettiği muzafferiyeti yalanlayan Ermenistan Savunma Bakanı Davit Tonoyan, cephe bölgesinde denetlemeler gerçekleştirdi. Bölgedeki hasarları inceleyen birlikleri inceleyen Ermeni Bakan Tonoyan'ın tedirgin tavırları dikkatlerden kaçmadı.

AP'nin servis ettiği fotoğrafta, durum incelemesi yapan ordu mensuplarının bir hayli endişeli olduğu gözlemlendi.

Dağlık Karabağ'ı ziyaret eden Davit Tonoyan'ın endişeli tavırları dikkatlerden kaçmadı

HAZIRLIKSIZ YAKALANDILAR

Ermenistan Dağlık Karabağ'daki Türk karşılığı karşısında adeta şoke olurken böyle bir tepkiye hazırlıksız yakalandılar. Özellikle sayıları gizlemeye çalışan Ermeni tarafı az rakamlarla moralleri toparlamaya, algı yönetimi oluşturmaya çalışıyor. Bu noktada Erivan yönetimi Azerbaycan'ın yanı sıra bölgedeki en önemli güç olarak görülen Türkiye'yi karşılarına almaktan adeta pişmanlık duydular.

Türkiye-Azerbaycan koordinasyonu ile verilen cevabın durdurulması noktasında Erivan uluslararası destek talep ediyor.

Dağlık Karabağ'ı ziyaret eden Ermenistan Savunma Bakanı Davit Tonoyan'ın endişeli tavırları dikkatlerden kaçmadı
Haber Yorumları (23)
CEVAP FIRTINA ALBAYA: HER TÜRK MÜSLÜMAN OLMAYABİLİR, HER GAVURDA HRİSTİYAN DEĞİL. O YÜZDEN TÜRK VE İSLAM DÜNYASINI AYNI DEĞİL. BİZ TÜRKLER ARAPLARDAN DAHA MEDENİ VE CESURUZ. HERKESE SAYGILAR
BEY: Rusya, AB ve ABD karismasa bütün ermenisten Azeri kardeslerimize giderdi!
GÖZLEM: Askerlik yapanlar bilirler. Onlara mutlaka '' Önce esas duruşunu göster. '' denilmiştir. Hedefi olmayan savaş, anlamsız bir barışla bitebilir. Azerbaycan savaş nedenini söyledi. Hala amacı ve ulaşmak istediği hedefi de açıklanmadı. Bilen yok. ! Eksik olan bu. ! Asker savaşırken kendine sorar ne için savaşıyorum. ? Hedefi, yönü, yöntemi gösterilmemişse olduğu yerde çakılır kalır. İleri harekatı için, her türlü lojistik levazım, ordonat ve sağlık hizmetini yanı başında görmek ister. Var mı. ?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dağlık Karabağ'ı ziyaret eden Ermenistan Savunma Bakanı Davit Tonoyan'ın endişeli tavırları dikkatlerden kaçmadı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.10.2020 01:25:21. #1.15#
title