Dağlık Karabağ Haberleri

Dağlık Karabağ haber, Dağlık Karabağ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dağlık Karabağ - 1.12.2020
Son dakika! AK Parti Grup Başkanvekili Özkan gündemi değerlendirdi Açıklaması
Özkan, şöyle devam etti: "Sen değil misin Afrin'de, Cerablus'ta, İdlib'te, Suriye'de, Menbiç'te ne işimiz var diyen? Orada Mehmetçiğimiz vatan, millet, bayrak ve devlet için omuz omuza mücadele verirken, Mehmetçiğimiz moral beklerken Yunan medyası başta olmak üzere Türkiye karşıtı yayınlar yapan televizyonlarda senin eylem ve söylemlerin paylaşıldı. Sen ve senin avanen değil mi Mehmetçiğimizin kullandığı yerli ve milli savunma teknolojilerini itibarsızlaştıran? İHA ve SİHA'larımıza 'piknik yapanları öldürüyor' yalanını uyduran sen değil miydin? Mehmetçiğimiz Libya'da Mavi Vatan'ı korumaya gittiğinde, sen ve avanen değil mi 'Mehmetçiğin Fizan'da ne işi var?' diyen. Mehmetçiğimiz, arkasında iktidarı muhalefeti ile sapasağlam duran bir irade ve moral beklerken Mehmetçiğimizi yalnız bırakan siz değil misiniz? Dost ve kardeş ülke Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ özgürlük mücadelesini itibarsızlaştırmak için ordunun moralini bozmak ve Türkiye'yi uluslararası topluma şikayet etmek için 'Türkiye 300 cihatçı gönderdi' yalanını uyduran senin avanen değil miydi? Mehmeçiğimize ihanet eden sen değil misin?" Özkan, "Türkiye'ye böyle yalanlarla saldıran ana muhalefetin" milli birlik ve beraberlik sorunu haline geldiğini öne sürdü.
Dağlık Karabağ - 1.12.2020
Son dakika: TRT World Forum 2020'de, Azerbaycan-Ermenistan çatışması tartışıldı
Hacıyev, Azerbaycan'da bugünün Dağlık Karabağ ihtilafının sonu olarak nitelendirilebileceğini söyledi.
Dağlık Karabağ - 1.12.2020
Dağlık Karabağ: Kayıp bir Ermeni askerin hikayesi
Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ'da altı hafta süren çatışmalarda iki taraftan da çok fazla asker öldü.
Dağlık Karabağ - 1.12.2020
İlham Aliyev, Laçın'ın işgalden kurtarılışı dolayısıyla halka seslendi Açıklaması
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransa Senatosu'nun Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığının tanınması yönünde Fransız hükümetine çağrıda bulunduğu karara ilişkin, "Çok istiyorlarsa versinler Marsilya'yı, Ermeniler orada kendilerine devlet kursun." dedi.
Dağlık Karabağ - 1.12.2020
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
"İşte CHP'nin yönetim kadrosu aynısıyla budur. CHP, Türkiye'ye cephe almış bir siyaset ayıbı, bir siyaset defosu, bir siyaset falsosudur." ifadelerini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti: "Bizim CHP'yle sorunumuz, Türkiye'yle sorunu olduğu içindir. Bizim CHP'yle sorunumuz sakat ve sancılı politikalarıyla ilgilidir. Geçen hafta, bir bakıma CHP'ye oy vermeyen öğretmenlerimizi aşağılayan, onlara öğretmen demeyen Kılıçdaroğlu'nun, sorarım sizlere neresi demokrattır? Öğretmene, işçiye, memura, esnafa, emekliye, sanayiciye, işsize, çiftçiye verdiği oy kadar kıymet yükleyen bir siyasi zihniyetin samimiyetinden, insan sevgisinden, müşfik ve muhik muamelesinden söz etmek mümkün müdür? CHP'nin kumaşını kesen kesmiş, tarlasını süren çoktan sürmüştür. CHP'ye oy veren kardeşlerimiz hayal kırıklığı içindedir. Onlara karşı yapılan haksızlıklar, saygısızlıklar diz boyudur. ABD'ye 'demokrasimize müdahale edin' çığırtkanlığı yapan bir CHP'nin neresi doğrudur? Türkiye'yi yalanlarla dışarıya jurnalleyen bir CHP'nin nesi düzgün, neresi dürüsttür? Yine bir CHP milletvekilinin kalkıp Türk ordusuna 'satılmış' demesi bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir, kepazeliktir, Türkiye husumetinin kök salmasıdır. Kahraman Türk ordumuzun satılan, satılmış görülen yeri neresidir? Terörle mücadelesi mi satılmıştır? Millet ve kanun ordusu oluşu mu satılmış görülmektedir? Fırat Kalkanı'ndan Zeytin Dalı Harekatı'na, Barış Pınarı Harekatı'ndan Pençe operasyonlarına kadar ova ova, dağ dağ, mağara mağara, şehir şehir, deyim yerindeyse köşe bucak hainleri arayan, sonra bulan, bulduktan sonra da imha eden kahramanlar mı satılmıştır? Sınırımızda nöbetçi, gökyüzümüzde kartal, gönlümüzde şükran, dileğimizde dua, dilimizde Peygamber ocağı, tarihte muzaffer bahadırlık olan kahraman Türk askeri mi satılmıştır? Orduya 'satılmış' demek, bedelsiz satılmışlığın, uşaklığın aleni beyanıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesiyle, bu zehirli ve zillet CHP anlayışına diyorum ki; askere düşmanlık, düşmana askerliktir. CHP'nin kutuplaşmadığı, kurcalamadığı, kaşımadığı, kanatmadığı, karıştırmadığı geriye ne kalmıştır?" "Boşa kürek çekiyorlar" Devlet Bahçeli, Türk askerinin Libya'daki mevcudiyetinin, Doğu Akdeniz'den Afrika içlerine, Suriye'den Katar'a, Dağlık Karabağ'dan Irak'a, Afganistan'dan Kıbrıs'a kadar varlığının CHP'nin, İYİ Parti'nin, HDP'nin, SP'nin ve bilumum çıkar ortaklarının uykularını kaçırdığını ifade ederek şunları kaydetti: "Batı'nın oyunlarına ses çıkaramayan densizler, Katar ile yatıp Katar ile kalkıyorlar.
Dağlık Karabağ - 1.12.2020
Dağlık Karabağ - 1.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 4
ASİMED Başkanı Eğilmez: Fransa Minsk Grubu'ndan çıkarılsın ERZURUM'daki Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Savaş Eğilmez, Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı Dağlık Karabağ Bölgesi'ni Fransa Senatosu'nun 'Dağlık Karabağ Cumhuriyeti' olarak tanımasına tepki gösterdi.
Dağlık Karabağ - 30.11.2020
Bakan Akar: Ruslarla çalışmalar, planladığı şekilde devam ediyor
Bakan Akar: Ruslarla çalışmalar, planladığı şekilde devam ediyorMİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dağlık Karabağ'daki anlaşmanın ardından Türk ve Rus askeri heyetlerinin teknik görüşmelerine ilişkin, "Ruslarla çalışmalar planladığı şekilde devam ediyor" dedi.
Dağlık Karabağ - 30.11.2020
Son dakika... Bakan Akar: "Ruslarla çalışmalar planladığı şekilde devam ediyor"
Son dakika habere göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dağlık Karabağ'daki anlaşmanın ardından Türk ve Rus askeri heyetlerinin teknik görüşmelerine ilişkin, "Ruslarla çalışmalar planladığı şekilde devam ediyor" dedi.
Dağlık Karabağ - 30.11.2020
Son dakika: Bakan Akar: Ruslarla çalışmalar, planladığı şekilde devam ediyor
Son dakika haber: MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dağlık Karabağ'daki anlaşmanın ardından Türk ve Rus askeri heyetlerinin teknik görüşmelerine ilişkin, "Ruslarla çalışmalar planladığı şekilde devam ediyor" dedi.
Dağlık Karabağ - 30.11.2020
Washington Post'tan Türk SİHA'larına övgü
TÜRK SİHA'LARI ÇİN VE İSRAİL'LE YARIŞIYOR Türkiye'de SİHA endüstrisinin, bu konuda uzun yıllardır çalışan Çin ve İsrail'le kısa sürede rekabeti sağladığı ifade edildi. Gazeteye konuşan uzmanlar, Türkiye'nin SİHA'larının Suriye'de, Libya'daki iç savaşta ve Dağlık Karabağ'da büyük rol oynadığını ifade etti.
Dağlık Karabağ - 30.11.2020
Ermenistan'a Laçın'ı terk etmesi için verilen süre bugün doluyor
Ermeni güçlerin ilk hedeflerinden biri olmuştu Ermenistan sınırında bulunan Laçın ili, Dağlık Karabağ'la Ermenistan arasında tek yol olan ve "Laçın koridoru" diye isimlendirilen yolun stratejik önemi dolayısıyla 1990'lı yıllardaki savaşta, Ermeni güçlerin ilk hedeflerinden biri olmuştu.
Dağlık Karabağ - 29.11.2020
Son dakika: Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, hükümetin istifa etmesini istedi
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Dağlık Karabağ meselesi ile ilgili Azerbaycan ile anlaşma imzalamak zorunda kalması ve Ermenilerin Karabağ'dan çekilmesini "büyük trajedi" olarak nitelendiren Sarkisyan, "Böylesine büyük bir trajedinin meydana geldiği herhangi bir ülkede çözüm vardır.
Dağlık Karabağ - 29.11.2020
Fransız Büyükelçi Araud ve siyaset bilimci Billion'dan Senatöre "Dağlık Karabağ" tepkisi
Eski Fransa'nın Tel Aviv Büyükelçisi Gerard Araud ile Fransa Stratejik ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (IRIS) Genel Direktör Yardımcısı, siyaset bilimci Didier Billion, Senato'nun Dağlık Karabağ ihtilafı hakkında kabul ettiği kararı savunan Senatör Valerie Boyer'e tepki gösterdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dağlık Karabağ Haberleri | Dağlık Karabağ Haber - Haberler - Dağlık Karabağ haberleri, son dakika dağlık karabağ haber ve gelişmeleri burada. Son dakika! AK Parti Grup Başkanvekili Özkan gündemi değerlendirdi Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 22:27:36. #1.15#
title