CHP'li Özgür Özel: Anayasa taslağında hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı olacak - Haberler
Haberi Paylaş

CHP'li Özgür Özel: Anayasa taslağında hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı olacak

AA / Erdal Türkoğlu - Haberler | Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, Hatay ziyaretinde partisinin üzerinde çalıştığı Anayasa taslağı hakkında konuştu. Özel, "Yeni yapılacak anayasada doğa, çevre olacak. Kadınlara ve engellilere karşı koruyucu pozitif ayrımcılık maddeleri olacak. O anayasada hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı, bağımsız Anayasa Mahkemesi olacak" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin Hatay İl Örgütü'nü ziyaret etti. Özel, ziyaret kapsamında partisi tarafından hazırlanan Anayasa taslağıyla ilgili de bilgi verdi. Özel, "Yeni yapılacak anayasada doğa, çevre olacak. Kadınlara ve engellilere karşı koruyucu pozitif ayrımcılık maddeleri olacak. O anayasada hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı, bağımsız Anayasa Mahkemesi olacak. O anayasada asgari ücretlinin maaşından vergi alınmaması, sürdürebilir kalkınma için, ülkenin önünü açabilecek her türlü düzenleme olacak" dedi.

CHP'li Özgür Özel: Anayasa taslağında hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı olacak

CHP Hatay İl Başkanlığında partililer ile bir araya gelen Özel, bu ziyaretlerinde Hatay'da partilerinin rekor oy aldığı bazı ilçelere gidemediklerini, daha sonraki ziyaretlerinde o ilçeleri ziyaret edeceklerini söyledi. Kentte, güçlenmekte oldukları ilçeleri ziyaret ettiklerini anlatan Özel, "Gittiğimiz her ilçede partimize karşı bir teveccüh, artan bir ilgi var. İktidarın uygulamalarından bezginlik var. Hatay'da gördüğüm birlik beraberlik, çalışma takdire değer. Bunu arttırarak sürdüreceğiz" diye konuştu.

CHP'li Özgür Özel: Anayasa taslağında hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı olacak

Partisinin yeni anayasa çalışmalarına önem verdiğini aktaran Özel, Yeni yaptığımız anayasada vatandaşların hepsinin eşit, barış ve kardeşçe yaşayabileceği bir toplumsal mutabakat olacak. O anayasayı milletimiz için hep beraber yapacağız." ifadelerini kullandı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı, Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi'nde ziyaret eden Özel, daha sonra tarihi Antakya Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti.

Burada esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Özel, esnafın sunduğu çeşitli ikramların tadına baktı. Özel, son olarak Kumlu ilçesinde bulunan Adnan Menderes Parkı'nda mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP'li Özgür Özel: Anayasa taslağında hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı olacak
AA / Erdal Türkoğlu - Son Dakika Haberleri
title