Ceza Hukuku Haberleri

Ceza Hukuku haber, Ceza Hukuku son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ceza Hukuku - Bugün
Ali Babacan, partisinin Çekmeköy ilçe kongresine katıldı
Partiden yapılan açıklamaya göre Babacan, kongredeki konuşmasında, terör örgütleriyle mücadele etmenin, devletin en tabii ve en öncelikli görevi olduğunu dile getirerek, "Bunlar kırmızı çizgidir. FETÖ'ye, PKK'ya karşı verilen haklı mücadelede bakıyoruz, kurunun yanında yaş da yanıyor. Terörle mücadeleyi sulandıran bir tablo. Temel ceza hukuku prensiplerinin görmezden gelindiğine şahit oluyoruz.
Ceza Hukuku - 21.09.2021
Türkiye Adalet Akademisi ile BM Mülteciler Yüksek Komiserliği eğitim konusunda iş birliği yapacak
Törende konuşan Akademi Başkanı Muhittin Özdemir, uluslararası koruma başvuru ve statü sahipleri, geçici koruma altındaki kişiler, mülteciler ile vatansız kişilere ilişkin özel hukuk, ceza hukuku ve idare hukuku alanlarında karşılaşabilecekleri sorunlara yönelik adli ve idari yargıda görev yapan hakimler ve savcılar ile hakim ve savcı adaylarının farkındalıklarını artırmak için protokol imzalama kararı aldıklarını bildirdi.
Ceza Hukuku - 11.09.2021
Galatasaray eski Başkanı Duygun Yarsuvat hayatını kaybetti
1966 yılında "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Hürriyeti ve İlgili Ceza Hükümleri" başlıklı teziyle "hukuk doktoru" unvanını aldı. 1971 yılında ise aynı üniversitede "Trafik Suçları Kriminolojisi" isimli tezi, heyet tarafından ittifakla kabul edilerek "doçent" oldu. 1978 yılında "Çalışma Ceza Hukuku" başlıklı tezi İstanbul Üniversitesi tarafından kabul edilerek, "profesör" oldu.
Ceza Hukuku - 10.09.2021
Galatasaray Kulübünün eski başkanlarından Duygun Yarsuvat vefat etti
Sarı-kırmızılı kulüpte 2014-2015 yıllarında başkanlık yapan ve Türkiye'nin önde gelen ceza hukuku profesörlerinden biri olan Yarsuvat, İstanbul'da rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Ceza Hukuku - 10.09.2021
Sırp mankeni darp ettiği iddia edilen yönetmen ilk kez konuştu
"Yüzde yüz beraat almadan da bu dosyadan vazgeçmeyeceğiz" Sözlerinin devamında avukat Donat, "Bugün geldiğimiz süreçte mütalaadan kısmen mutluyum kısmen umutluyum. Çünkü hürriyetten tahdit suçundan bir beraat talebi var ama darp edilmediğine ilişkin ciddi delillerimiz var. Ayrıca adli tıptan da Tanja Dukic'in yüzünün yumruk veya tokatla değil aslında farklı yollarla darp edildiğini veya darba yönelik görüntüler oluşturulduğunu sunduk mahkemeye. Mahkeme onu da reddetti. Dosyada herhangi bir şekilde ceza çıkabilir, çıkmaya da bilir ama biz gerek pozitif hukuk gerekse ceza hukuku açısından bu dosyada suçsuz olduğumuzdan, ceza hukuku açısından hiçbir suç oluşturacak fiilin içinde bulunmadığımızdan eminiz.
Ceza Hukuku - 09.09.2021
Beykoz'da engellileri darbeden sanık: Büyük bir terbiyesizlik yapmışım ayıp etmişim
"ASLEN KASTEN ÖLDÜRMEYE GİDEN BİR EYLEMDİR" Söz alan müşteki avukatı Elçin Cemre Şencan sanık savunmalarının kamera görüntüleriyle çeliştiğini vurgulayarak "Bu kapsamda esas alınabilecek tek gerçeklik kamera kayıtlarıdır" dedi. Şencan, "Ceza hukuku anlamında alkolün etkisindeyken kasıt derecesinde eylemlerinden sorumludur.
Ceza Hukuku - 01.09.2021
Yargıtay Başkanı Akarca, Yargıtay Yeni Hizmet Binası ile 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
"Bir kimsenin suçluluğu kesinleşmiş mahkeme kararı ile saptanmadıkça suçlu kabul edilemez." ifadesini kullanan Akarca, bu ilkenin insan hakları ve ceza hukuku bakımından temel bir ilke olduğunu belirtti.
Ceza Hukuku - 04.08.2021
Son dakika gündem: Tunus'ta İşkenceyi Önleme Ulusal Kurumu, azledilen Başbakan Meşişi'nin durumuyla ilgili bilgi istedi
Meşişi'nin durumuna ilişkin bilgi sahibi olanların Kurumla iletişime geçmeleri talep edilen açıklamada, konunun uluslararası hukuk ve ulusal ceza hukuku bağlamında kötü muamele şüphesiyle Kurumun soruşturma dosyaları arasına alındığı belirtildi.
Ceza Hukuku - 21.07.2021
Uzlaştırma uygulamasıyla 1 milyondan fazla dosyada taraflar mahkemeye gitmeden anlaştı
Başarı oranı yüzde 83 Ceza hukuku uyuşmazlıklarında ilk kez 1 Haziran 2005'te uygulanan ve 2016'da gözden geçirilerek yeniden revize edilen uzlaştırma, 1 Ocak 2017'den itibaren Türkiye genelinde etkin ve yaygın bir şekilde uygulanıyor.
Ceza Hukuku - 21.07.2021
İtalya'da aşırı sağcı Lig Partisi'nden Belediye Meclis Üyesi, bir göçmeni öldürme suçlamasıyla gözaltına alındı
Adriatici'nin aynı zamanda eski bir polis memuru olduğu ve polis akademisinde ceza hukuku dersleri verdiği belirtildi.
Ceza Hukuku - 30.06.2021
AYM, FETÖ üyeliğinden hapis cezasına çarptırılan eski emniyet amirinin başvurusunda hak ihlali tespit etmedi
Bu kapsamda önceden var olan ancak hakkında karar verilmediği için kamuoyu tarafından varlığı bilinmeyen bir yapılanmanın terör örgütü olduğunun tespit edilmesi, mahkemeler tarafından verilecek karara bağlı ise de örgütün kurucusu, yöneticileri ya da üyeleri, kuruluş tarihinden veya meşru amaçlarla kurulup daha sonra suç örgütüne dönüştüğü andan itibaren ceza hukuku bakımından sorumlu olacaklardır.
Ceza Hukuku - 22.06.2021
Türkiye Barolar Birliği Spor Hukuku Kurulundan Türker Arslan anısına kitap
Ayrıca kitapta "Sporcu ve Hakem Ücretlerinin Vergilendirilmesinde Yeni Normal", "Spor Kulübü Yöneticilerinin Mali Sorumluluğu: Kulüpler Yasası Tartışmaları", "Sporda Adalet ve Hak Mahrumiyeti", "Türk Hukukunda Spor Kulüplerinin Hukuki Yapısı ve Futbol Şubelerinin Şirketleşmesi", "Spor Hukuku Ceza Hukuku İlişkisi", "Kavramsal Olarak Şike ve Teşvik Primi" ve "Spor Yargısında Tek Tahkim Kurulu Önerisi"nin de aralarında bulunduğu birçok makaleye yer verildi.
Ceza Hukuku - 19.06.2021
İsveç'te uyuşturucu kaçakçılığından hapis yattı, Polonya'da polis oldu
Gorzow Wielkopolski Savcılığı ise konuya ilişkin başlattığı inceleme kapsamında uyuşturucu kaçakçısı kadının adli sicil sisteminde sabıkalı görünmediğini doğruladı. Kadının başvuru yaparken doldurduğu formda "yapılan beyanların yalan/sahte olması durumunda hakkınızda cezai işlem başlatılacaktır" maddesi bulunmadığını kaydeden Savcılık, kadının uyuşturucu kaçakçılığından hapis yattığı gerçeğini gizlediğini, ancak bunu formda belirtmemesinin ceza hukuku açısından suç unsuru teşkil etmediğini belirterek soruşturmanın dondurulmasına karar verdi.
Ceza Hukuku - 19.06.2021
Sözleşmeli (4/B) Personel Alımına İlişkin Giriş (Sözlü) Sınav Duyurusu
E) GİRİŞ (SÖZLÜ) SINAV KONULARI 1- Avukat pozisyonu için, Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Medeni Usul Hukuku, İcra ve İflas, İdari Yargılama Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Usul Hukuku, İş Hukuku, Uluslararası Hukuk, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu, 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile ilgili bölüm maddeleri (On üçüncü bölümün tüm maddeleri) ve Genel Kültür konularından oluşur.
Ceza Hukuku - 06.06.2021
Her bir uzlaşma dosyası kadar fidan dikilecek
Ceza hukuku alanında alternatif uyuşmazlık çözüm yolu olan uzlaştırma, taraflar arasındaki uyuşmazlıkların cezalandırıcı bir süreçten işbirliğine dayalı bir süreçle çözümü sağlamakla birlikte, suç mağdurlarının haklarının korunmasına ve suçtan kaynaklanan zararların telafisine imkan vererek suç faillerinin de topluma kazandırılmasını amaçlıyor.
Ceza Hukuku - 02.06.2021
Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
Ceza Hukuku - 02.06.2021
Yargıtay Başkanı Akarca, 16. Türk Ceza Hukuku Günleri programına çevrim içi katıldı
Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, 16. Türk Ceza Hukuku Günleri programına çevrim içi katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ceza Hukuku Haberleri | Ceza Hukuku Haber - Haberler - Ceza Hukuku haberleri, son dakika ceza hukuku haber ve gelişmeleri burada. Ali Babacan, partisinin Çekmeköy ilçe kongresine katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.09.2021 21:15:15. #1.13#

title