Kayseri'den kısa kısa

Anadolu Ajansı / Ramazan Kaya - Haberler | Güncel
Kayseri'den kısa kısa

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şehrin batı girişinin yemyeşil bir görünüm kazanması amacıyla ekolojik dönüşümü dikkate alarak Anbar ile Boğazköprü arasına 62 bin fidan dikildiğini belirtti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şehrin batı girişinin yemyeşil bir görünüm kazanması amacıyla ekolojik dönüşümü dikkate alarak Anbar ile Boğazköprü arasına 62 bin fidan dikildiğini belirtti.

Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, yeşile ve ağaçlandırmaya büyük önem verdiklerini ve şehrin pek çok bölgesinde buna yönelik çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı'nın su tasarrufunu da dikkate alarak ekolojik dönüşüm kapsamında park ve bahçeler ile kavşaklarda çalışma gerçekleştirdiğini aktaran Büyükkılıç, "Anbar-Boğazköprü yolu üzerinde 45 bin 500 ardıç, 15 bin 200 süs kızılcığı, 354 çınar yapraklı akça diktik. Bu bölgede toplamda 61 bin 754 ağacı toprakla buluşturan Büyükşehir Belediyesi yürütülen çalışmalar ile hem Kayseri'deki yeşil alan miktarını arttırıyor hem de dikilen bitki türü seçimlerinde yapılan değişikliklerle tüm bu çalışmaları çevreci ve tasarruflu bir şekilde yürütüyor." ifadelerini kullandı.

Kentte yaptıkları çalışmalarla kişi başına düşen yeşil alan miktarı 15 metrekareye kadar ulaştığına dikkat çeken Büyükkılıç, Kayseri'nin ve Türkiye'nin en büyük millet bahçelerinden olacak Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi ve Keykubat Millet Bahçesi gibi büyük projeler ile çok daha yeşil bir şehri hep birlikte göreceklerini belirtti.

Yeşilhisar, Develi ve Sarıoğlan'da asfaltlama çalışmaları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Yeşilhisar, Develi ve Sarıoğlan'da asfaltlama çalışmaları yaptı.

Büyükşehir Belediyesi, Yeşihisar-Doğanlı Mahallesi'nden il yolu bağlantısını sağlayan 6 kilometrelik yolda, Erdemli Mahallesi'nden il yolu bağlantısını 4,1 kilometrelik yolda ve Develi-Millidere Mahallesi il yolu bağlantısını sağlayan 5,4 kilometrelik kısımda yol genişletme ve asfaltlama çalışması gerçekleştirdi.

Ayrıca Sarıoğlan ilçesinde bulunan tarihi Şahruh Köprüsü'nün kullanım yükünü azaltmak adına alternatif köprü ve bağlantı yolları da yapıldı.

Melikgazi Belediyesinden sağlığa destek

Melikgazi Belediyesi, yeni yapılacak Çocuk Hematoloji Hastanesi ile Fevzi Mercan Çocuk Hastanesi arasında sağlıkçıların ve hastaların rahatlıkla ulaşımını sağlamak için 100 metre uzunluğunda geçiş tüneli inşa edecek.

Çevre ve halk sağlığına hizmet ve yatırımların geleceğe yapılan yatırım olduğunu ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, tünelin tamamlandığında iki hastaneyi birleştireceğini ve hastaların bu geçit sayesinde ulaşımlarını sağlayacaklarını belirterek, "Yine benzer şekilde mevcut Çocuk Hematoloji Hastanesi ile yeni yapılacak hastane arasında tesisat bağlantılarının yapılması amacıyla 50 metre uzunluğunda tünel yapılacak. Üniversite ve belediye iş birliğinin en güzel örneklerini gerçekleştiriyor, uyum ile talepleri yerine getiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Kayseri'den kısa kısa
Kayseri'den kısa kısa
Kayseri'den kısa kısa

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ramazan Kaya

Manşet Haberler

title