Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80'inci yılı dolayısıyla Samsun'un Kavak, Vezirköprü, Havza, Bafra ve Ladik ilçelerinde tören düzenlendi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80'inci yılı dolayısıyla Samsun'un Kavak, Vezirköprü, Havza, Bafra ve Ladik ilçelerinde tören düzenlendi.

Kavak Atatürk Park ve Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu, Türk bayrağı göndere çekildikten sonra yarıya indirildi.

Program, Kavak Anadolu Lisesi tarafından İlçe Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen etkinlikle devam etti.

Öğrenciler tarafından şiirlerinin okunması ve gösterilerin ardından program son buldu.

Törene Kaymakam Recep Koşal, Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş İsmail Karaköse, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mustafa Koç, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi partilerin ilçe başkanlarıyla vatandaşlar katıldı.

Vezirköprü

Vezirköprü Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başlayan törende, saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Belediye Kültür Merkezi'nde Vezirköprü Anadolu Lisesi tarafından organize edilen program gerçekleştirildi.

Programlara Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Çakmak, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Muharrem Davulcu, İlçe Emniyet Müdürü Serhat Koray Yağcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar, İlçe Müftüsü Ali Erbaş, siyasi partilerin ilçe başkanları, kurum ve kuruluşların müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Havza

Mehmetçik Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenkler konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla bayraklar yarıya indirildi.

Havza Fen Lisesi tarafından düzenlenen etkinlikle devam eden programa, Kaymakam Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Murat İkiz ile protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

ADD ve CHP Havza İlçe Başkanlığından anma programı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Havza Şubesi ile CHP İlçe Başkanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80'inci yılında anıldı.

Mehmetçik Meydanı'nda düzenlenen programda CHP Havza İlçe Başkanı Ertaş Çoban, konuşma yaptı.

Program, çelenklerin Atatürk Anıtı'na sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından son buldu.

Bafra

15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda Kaymakam Ali Fuat Türkel ve Belediye Başkanı Hamit Kılıç tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Daha sonra Belediye Kültür Merkezi'nde devam eden ve Galip Öztürk Ortaokulu öğrencilerince düzenlenen programda şiirler seslendirildi.

Programa Kaymakam Ali Fuat Türkel, AK Parti Samsun Milletvekil Orhan Kırcalı, Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Erbaş ile davetliler katıldı.

Ladik

Ladik Hükümet Konağı önünde başlayan törene Kaymakam Vekili Muhammet Çiftci, Belediye Başkanı Selim Özbalcı, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum örgütlerinin yetkilileri katıldı.

Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı'na sunulmasının ardından saat 09.05'te siren eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Anma etkinlikleri kapsamında İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından Akpınar Fen Lisesinde de program gerçekleştirildi.

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title