Bozüyük'te İğne Oyası Sergisi

Bozüyük'te İğne Oyası Sergisi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yaşam

Bilecik’in Pazaryeri İlçe Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan “Modernize Edilen İğne Oyalarımız” sergisi Bozüyük’teki bir AVM’de yoğun katılımla açıldı.

Bilecik'in Pazaryeri İlçe Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan "Modernize Edilen İğne Oyalarımız" sergisi Bozüyük'teki bir AVM'de yoğun katılımla açıldı.

Açılış konuşmasını yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sedat Büyük; "Pazaryeri Halk Eğitimi Merkezinde 9 yıldır yapılmakta olan iğne oyaları, hocamız Zuhal Afşar ve kursiyerleri tarafından modernize edilerek, çok amaçlı ve günümüzün ihtiyaçlarına göre dizayn edilerek üretilmeye başlanmıştır. Önceleri tülbent ve namaz örtmelerinde kullanılan iğne oyaları günümüzde yerini çeşitli takılara ve dekoratif ev aksesuarlarına bırakmıştır. Bundan dolayı da iğne oyası kurslarımıza olan rağbet artmaktadır" dedi.

Büyük, önümüzdeki zaman dilimi içinde bu sergiyi il dışına taşımayı düşündüğünü, kursiyerlerin para kazanmalarının önünü açmak ve Pazaryeri ilçesinin adını duyurmak isteğini söyleyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sergiye katılanlar, iğne oyasından yapılan çeşitli takıları, ev aksesuarlarını, atık malzemelerin değerlendirilmesini ve çemberlerin kenarındaki iğne oyalarını yakından takip ettiler. Bazı kursiyerlerin işleri ise sipariş aldı.

Sergiye Pazaryeri Kaymakamı Bayram Sağır, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Köroğlu, şube müdürü Rıfat Okay, Bozüyük Pazaryerililer Dernek Başkanı Ali Şahinoğlu adına Muzaffer Dündar, Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli ve Pazaryeri HEM kursiyerleri katıldı. - BİLECİK

Bozüyük'te İğne Oyası Sergisi
Bozüyük'te İğne Oyası Sergisi
Bozüyük'te İğne Oyası Sergisi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title