Bitlis Valisi Yurdakul'dan Vali Oğuz'a Ziyaret

Bitlis Valisi Yurdakul'dan Vali Oğuz'a Ziyaret

Bitlis Valisi Yurdakul'dan Vali Oğuz'a Ziyaret
Bültenler - Haberler | Güncel

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Vali Memduh Oğuz'u makamında ziyaret etti.

Bitlis Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz ve Bitlis İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Halil Afkan ile birlikte Vali Oğuz'u ziyarete eden Bitlis Valisi Yurdakul; Bitlis-Isparta ilişkisinin çok eski tarihe dayandığını belirterek, kutlu doğum haftasında Bitlis'te yapılan etkinliklerde sokakların gülsuyu ile yıkanmasında çok büyük destekleri olan Vali Memduh Oğuz'a teşekkür etmek için geldiğini söyledi.

Meslek büyüğü olan Vali Oğuz'un deneyim ve tecrübelerinden yararlanmak istediklerini ifade eden Bitlis Valisi Yurdakul, başta Bediüzzaman Hazretleri olmak üzere Bitlisin mana derinliğinin madde derinliğinden çok fazla olduğunu belirterek, Barla ve Sav Kasabalarında olduğu gibi Bitlis'te de inanç turizmine yönelik çalışmaların olduğunu söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Memduh Oğuz ise, Bitlis ilinin milli kültürümüzde çok önemli bir yerinin olduğunu belirterek, 'İlim Şehri Isparta' ile Bitlis'in kardeş şehir olmasını önerdi.

İki il arasındaki kardeşliğin dünyaya bir mesaj olacağını ifade den Vali Oğuz, dünyada ağlayan hiç kimsenin kalmamamsını, hiç kimsenin boynunun bükülmemesini ve hiç kimsenin kula kulluk etmemesini arzuladıklarını söyledi.

Vali Yurdakul'un Bitlis'te görev yapmasının çok önemli olduğunu belirten Vali Oğuz, hakkı seven, insanı seven, adaletli şuurlu bir insanın orada görev yapmasının kendisini sevindirdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Yurdakul Bitlis'e has baston hediye ederken, Vali Oğuz'da gül ürünlerinden oluşan hediyeler verdi.

Isparta Vali Yardımcısı Niyazi Can'ında hazır bulunduğu ziyaret, karşılıklı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title