1 yılda 1570 farklı numara ile rahatsız edilen doktorun avukatı konuştu: Kendini güvende hissetmiyor

1 yılda 1570 farklı numara ile rahatsız edilen doktorun avukatı konuştu: Kendini güvende hissetmiyor

23.11.2020 13:06 | Son Güncelleme: 23.11.2020 17:13

Kilis'te görev yapan doktor Hacer Demirel'i 1 yılda 1570 farklı numarayla rahatsız eden takıntılı Cebrail Can Kalaycı ile Demirel'in davasının ilk duruşması bugün gerçekleştirildi. Demirel'in avukatı İslim Arğıllı Suvat, "Zanlının akli melekelerinin olmadığına dair aldığı rapor yeterli değil, müvekkilim kendisini güvende hissetmiyor" dedi.

Profesör bir babanın oğlu olduğu belirtilen Cebrail Can Kalaycı, dershanede Hacer D. ile tanıştıktan sonra, genç kadına saplantılı şekilde sürekli mesajlar atarak takip ederek tehdit etmeye başlamıştı. Genç kadını okul bittikten sonra çalıştığı hastanede de taciz etmeye devam eden Kalaycı 1 yılda 1570 farklı numarayla kadını rahatsız etmişti.

1 yılda 1570 farklı numara ile rahatsız edilen doktorun duruşması sonra avukatı konuştu: Kendini güvende hissetmiyor

AVUKAT AÇIKLAMA YAPTI

Kilis Adliyesi 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 7 yıldır tacize uğradığını ileri süren doktor Hacer Demirel ile zanlı Cebrail Can K. katılmadı. Hacer Demirel'in avukatı İslim Arğıllı Suvat, duruşma çıkışında basın mensuplarına şöyle açıklama yaptı:

"Bu 7 yıllık sürecin her birinde ayrı bir zorluklar yaşamış, müvekkilim, şuan Hacer Demirel-Cebrail Can Kalaycı'nın dosyasının ilk duruşması yapıldı. Gaziantep Barosu'nun müdahillik talebi vardı. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın müdahillik talebi vardı, ayrıca bir derneğin de müdahillik talibi vardı, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın müdahillik talebi dışındakiler, mahkeme dışında reddedildi. Dosyaya baktığımız zaman Cebrail Can Kalaycı serbest ve Adana Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden akli melekeleri olmadığını dair rapor alındı. Bu raporun yeterli olmadığını, kapsamlı bir rapor alınması için adlı tıp kurumuna İstanbul'a veya Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde bu kişinin akli melekelerinin yerinde olup olmadığının dair tespit yapılmasının talep ettik. Mahkeme bu hususu herhangi bir karara bağlamadı. Gelecek celseye kadar takdir edecektir. Aynı zamanda sanığın ifadesi de alınmadı, sanığın resmi adresi Malatya olduğu için orada talimatla ifadesi alınacak" dedi.

1 yılda 1570 farklı numara ile rahatsız edilen doktorun duruşması sonra avukatı konuştu: Kendini güvende hissetmiyor

"MÜVEKKİLİM KORKUYOR"

Avukat Suvat sözlerine "Müvekkilimin görev yeri değişti, ulaşılması çok mümkün değil. Ama tehlike her zaman var. Özellikle hastanede yattığı ve taburcu olduktan sonra müvekkilim eski korku ve kaygıyı daha fazla yaşamaya başladı. Çünkü içeri nasıl girdiğini biliyoruz ama içeriden nasıl çıktığını bilmiyoruz. Husumet de gösterebilirdi. Sonucu daha ağır şeyler de yapabilirdi. Biz bu süreçte sanığın eylemlerinden ziyade müvekkilimi koruma odaklı çalıştık. Bununla ilgili de hem Adalet Bakanlığı'ndan hem de Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan çok ciddi bürokratik destekler aldık" dedi.

"1570 FARKLI NUMARADAN TACİZ"

Basın mensuplarının sorusu üzerine Avukat İslim Arğıllı Suvat, Cebrail Can Kalaylı'nın son bir yılda müvekkili Hacer Demirel'e 1570 farklı numaradan mesaj attığını ifade ederek, "Müvekkilime yüz binlerce mesaj attığı görülüyor. Bu inanılmaz bir rakam. Müvekkilimin ciddi ısrarlı bir takipten kurtarmayı hedefliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bütün kadınlar için emsal teşkil edecek bir kararın çıkmasını bekliyoruz. Sanığın cezai ehliyetinin olup olmadığı hususu var. Kamu vicdanının rahatlatılması gereken bir dosya. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bütün kadınlar için emsal teşkil edecek bir kararın çıkmasını bekliyoruz. Bu olay medyaya yansıdıktan sonra kendi imkanlarıyla bize ulaşan bir kadın da aynı durumda olduğunu beyan etti. Sadece onlar için bile buradan çıkacak kararın emsal özellikte karar taşıyıp taşımaması çok önemlidir. Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek rapor çok önemli. Şayet akli melekeleri yerinde değilse bile buna bir koruma tedbiri uygulanması gerekiyor. Hastanede gözetim altında değil de tedavi altına alınması gerekiyor. Çünkü siz birine akli melekeleri yerinde değil deyip salıverirseniz onun rahatsız ettiği kişiyi de hedef haline getirmiş olursunuz. Böyle bir endişe taşıyoruz" diye konuştu.


1 yılda 1570 farklı numara ile rahatsız edilen doktorun avukatı konuştu: Kendini güvende hissetmiyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / MEHMET ALİ DAĞ

Haber Yorumları (2)
BEYİN BEDAVA KULLANANA TABİ: numarasını degıstırsın bu kadar zormu :):):):):
YAHYAM: O adam bizim hükümetin tercihlerindendir.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 1 yılda 1570 farklı numara ile rahatsız edilen doktorun avukatı konuştu: Kendini güvende hissetmiyor - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.1.2021 17:21:22. #1.14#
title