Bimeks Tabela Değişimine Başladı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Bimeks Tabela Değişimine Başladı

Bimeks Tabela Değişimine Başladı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Türkiye’nin ilk teknoloji perakende şirketi Bimeks, Şişli'deki Darty mağazasının tabelasını değiştirerek yeniden hizmete açtı.

Türkiye'nin ilk teknoloji perakende şirketi Bimeks, Şişli'deki Darty mağazasının tabelasını değiştirerek yeniden hizmete açtı.

Electro World'ü (EW) Kasım 2013'de İngiliz Dixons'tan satın alan Bimeks, EW'nin 14 büyük mağazası ile 9 franchise'ını da mağaza ağına eklemişti. Böylelikle, 2013 yılını 49 şehirde 106 mağaza ve 95 bin m2 satış alanı ile kapatan Bimeks, Aralık 2013'te Fransız kökenli teknoloji perakende şirketi Darty'nin 28 mağazasını devralmak üzere anlaşma imzalamıştı. Mart ayı içerisinde Darty mağazalarının sayım ve devir işlemleri başladı. Bimeks ilk olarak bugün Darty Şişli mağazasının tabelasını değiştirerek Türkiye genelindeki 109. mağazasını, binlerce çeşit teknoloji ürünle beraber tekrar teknolojiseverlerin hizmetine açtı. Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, Şişli'deki mağaza açılışını indirimli ürünlerden almak isteyen sıradaki ilk müşteriyle beraber gerçekleştirdi. İndirimli ürünlerden faydalanmak isteyenlerin saatler öncesinden kuyruk oluşturduğu mağaza önünde açılışla birlikte tüm ürünler büyük ilgi gördü.

Açılışı gerçekleştiren Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, Bimeks olarak mağaza sayısını 109'a çıkardıklarını belirterek, "Geçen sene Elektro World'ü satın almıştık. Bu sene de Darty'i satın alıyoruz. BU ilk mağaza Darty'den Bimeks'e dönüşen. Mağazamızı sayıyoruz, devralıyoruz, Bimeks sistemiyle yeniden satışa hazırlıyoruz. Mağaza açılışları devam edecek. Yaklaşık 25 mağazayı Bimeks'e dönüştüreceğiz. Bimeks hedeflerine tüm Türkiye'ye hizmet etmek için adım adım ilerliyor. Tüketicimiz bizi seviyoruz. Onlara güler yüzle hizmet ediyoruz, bol ürün çeşidi satıyoruz, fiyatlarımız ve satış sonrası servislerimiz çok iyi. Bundan dolayı müşterilerimiz Bimeks'i seviyor. Bimeks'in gelişmesinde, büyümesinde müşterilerimizin, Türk tüketicisinin büyük desteği var. 2015 sonuna kadar bütün illerimizde ve büyük ilçelerimizde olacağız. Bimeks uzun yıllardır en iyi fiyat garantisini veren bir şirket" diye konuştu.

Kuyrukta bekleyen vatandaşlar ise indirimden yararlanmak için açılıştan saatler önce mağaza önünde beklemeye başladıklarını söyledi.

Öte yandan, diğer Darty mağazalarının da Mart ayı sonuna kadar sayım ve devir işlemlerinin tamamlanmasından sonra Bimeks mağazaları olarak faaliyetlerine devam edeceği belirtildi. Darty mağazalarının eklenmesi ile mağaza sayısını 135'e, satış alanını 120 bin m2'ye çıkaracak olan Bimeks, 2014 yılında yeni açılacak mağazalarıyla yılsonunda 150 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. - İSTANBUL

Bimeks Tabela Değişimine Başladı

Bimeks Tabela Değişimine Başladı

Bimeks Tabela Değişimine Başladı

Bimeks Tabela Değişimine Başladı

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Arif Bayraktar, Türkiye, Bimeks, Şişli, Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title