Beğendik Haberleri

Beğendik haber, Beğendik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beğendik - 30.11.2021
Keşan Belediye Meclisi 2 Aralık'da Toplanacak
15 Madde:Edirne İli Keşan İlçesi BeğendikMahallesi Beğendik Kök No'lu Trafo'ya AitUygulama İmar Planı Değişikliğiningörüşülmesi.
Beğendik - 05.11.2021
TURİZMİN PARLAYAN YILDIZI MARDİN'E TURİST AKINI
'GELEN HERKES KENDİNDEN BİR PARÇA BULUYOR' Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Güngör ise Mardin'in kozmopolitik bir yapıya sahip olması nedeniyle herkesin bu ilde kendinden bir parça bulduğunu söyledi. Güngör şunları söyledi 'Misafirlerimiz akın akın Mardin'e gelmeye başladı. Misafirlerimiz özellikle 29 Ekim, 4 günlük tatil çok iyi değerlendirip 4 gün Mardin'de çok ciddi bir şekilde gezip Mardin'i dolaştıralar ve bu otantik şehrin bütün yapılarını, klişelerini, medreselerini, camilerini gezip dolaştılar ve çok da memnun kaldılar. Doluluk oranımız Ekim ayında yüzde 90 oranındaydı. Tabii Mardin yıldırı parlayan bir şehir, Bütün medeniyetleri bir çatı altında tutan Kürt'üyle, Arap'ıyla Süryani'siyle, Yezidi'siyle ve bütün dillere hitap eden bir il olduğu için her gelen herkes kendinden bir parça buluyor burada. Turist akını sadece otelcileri etkilemiyor ki, hem esnafı, hem taksicileri, hem lokantacıları, yani her kesimi ilgilendiriyor, etkiliyor. Çünkü gelen misafirlerimiz dışarıda alışverişe de yapıyor.' Ailesiyle birlikte Marmaris'ten Mardin'e gelen Tuncay Mehmetoğlu, 'Mardin'i gezdik dolaştık. Çok güzel bir şehir, çok beğendik.
Beğendik - 11.10.2021
Vali Canalp; "Yarın Çok Genç Olacak" Projesiyle Edirne'ye Gelen Öğrencilerle Bir Araya Geldi
Proje kapsamında güzel yerler gördüklerini belirten öğrenciler "Yarın Çok Genç Olacak" projesiyle buraya gelip, yerinde görme şansını bizlere tanıyan İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu 'ya teşekkür ederiz. Edirne'de Selimiye ve birçok tarihi yeleri gezdik ve çok beğendik.
Beğendik - 01.10.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
Demirköy Kaymakamı Fatih Erdoğan, Limanköy ile Beğendik köylerinde incelemede bulundu.
Beğendik - 20.09.2021
"Yeşilyurt Harika, Çok Beğendik"
Yeşilyurt Kaymakamı Osman Uğurlu ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın daveti üzerine Yeşilyurt'a gelen Büyükelçiler ve Konsoloslar, ilk olarak Gedik Kültür Merkezi ve Oba Çadırında incelemelerde bulunup, kültürel hizmetler hakkında bilgiler aldılar.
Beğendik - 05.07.2021
Lüleburgaz hayaline kavuştu!
"Lüleburgaz Kent Ormanı açıldı" Başkan Gerenli de vatandaşla bir araya gelirken, kent ormanı hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Öte yandan vatandaşlar da kent ormanı hakkındaki görüşlerini belirterek, memnuniyetlerini dile getirdi. Lüleburgaz halkının uzun yıllardır hayalini kurduğu kent ormanı hayali gerçek oldu. Lüleburgaz Belediyesi'nin girişimleri sonucunda geçtiğimiz yıl Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 20 yıllığına kiralanan eski Hava Radar Mevzi Komutanlığı Arazisi, kente Lüleburgaz Kent Ormanı olarak kazandırıldı. 4 Temmuz Pazar günü ilk etabı olan piknik ve mesire alanının kapılarını açan Lüleburgaz Kent Ormanı, vatandaşa hizmet vermeye başladı. Doğanın içinde oksijen deposu Lüleburgaz'ın hemen yanı başında kente yaklaşık 3 kilometre mesafede bulunan Lüleburgaz Kent Ormanı'na ilk gün yüzlerce kişi geldi. Mangal malzemelerini, yiyeceğini ve içeceğini alan vatandaşlar, doğanın içinde tertemiz havanın içinde piknik yapmanın keyfine vardı. "Hayali gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz" Lüleburgaz Kent Ormanı'nda tek tek vatandaşlarla buluşan ve onlara ilerleyen etaplarda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, bir hayali daha gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Gerenli, "Hayallerin hayat bulduğu Lüleburgaz'da bir hayalimizi daha gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kent ormanımızın ilk etabı olan piknik ve mesire alanını bugün halkımızın hizmetine açtık.5 yıllık plan ve program dahilinde kent ormanımızı el birliğiyle bölgenin cazibe merkezi haline getireceğiz. Halkımıza hayırlı olsun" diye konuştu. Vatandaş memnun! Öte yandan açılışın ilk günü temiz havanın keyfine varmak isteyen vatandaşlar günün erken saatlerinde Lüleburgaz Kent Ormanı'na akın etti. Lüleburgaz Belediyesi'nin kente kazandırdığı kent ormanının önemli bir çalışma olduğunu söyleyen vatandaşlardan bazılarının görüşleri ise şöyle; Raşit Karabekiroğlu: "Lüleburgaz'ın böyle bir yere ihtiyacı vardı. Hem yakın hem orman havasını hissetmemiz açısından çok güzel. Burada emeği geçenlere teşekkür ederim. Burayı çok beğendik.
Beğendik - 02.04.2021
Kış turizminin yeni gözdesi olmayı hedefleyen Aladağ nisanda da kayak imkanı sunacak
"Beklentimiz düşüktü ancak çok beğendik" Eşiyle hafta sonunu değerlendirmek için Aladağ'a gelen Gökhan Baş da adını ilk kez duydukları kayak merkezinden etkilendiklerini belirterek, "Diğer kayak merkezlerine gitmiştik.
title