Başkentte Kültür Sanat

Başkentte Kültür Sanat

Başkentte bu hafta biri Türk filmi olmak üzere 5 yeni film sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Başkentte Kültür Sanat

Başkentte bu hafta biri Türk filmi olmak üzere 5 yeni film sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Dram türündeki "Araf", haftanın tek Türk filmi olarak beyaz perdeye yansıyacak. Neslihan Atagül, Özcan Deniz, Barış Hacıhan'ın başrollerini paylaştığı filmi, yakın döneminin önemli kadın yönetmenlerinden Yeşim Ustaoğlu yazıp, yönetti. Filmde, köyde yaşayan 18 yaşındaki Zehra ile 38 yaşındaki Mahur arasındaki aşkla dengelerin altüst olması konu ediliyor.

Komedi filmi "Ayı Teddy", 8 yaşındaki John'un Noel'deki dileğiyle oyuncak ayısının canlanarak en iyi arkadaşı olmasını ve yıllar sonra yaşadıklarını anlatıyor. Family Guy'ın yaratıcısı Seth MacFarlane'nin yönetmenliğini yaptığı film, gösterime girdiği her ülkede hem seyircilerin hem de eleştirmenlerden yüksek not almayı başardı. Filmde, MacFarlane Ayı Teddy'ye sesiyle can verirken, diğer başrolleri Mark Wahlberg ve Mila Kunis paylaşıyor.

Romantik komedi türündeki "Aşkın Ömrü 3 Yıldır", Fransız yazar Frederic Beigbeder'in aynı adlı romanından uyarlanarak, sinemaya aktarıldı. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini yine yazar Beigbeder'in üstlendiği yapımda, Gaspard Proust ve Louise Bourgoin rol alıyor.

Dram gerilim türündeki yapım "Tehlikeli Takip"te, iki genç polisin güçlü bir yeraltı örgütüne karşı hayatta kalma mücadelesi konu ediliyor. İlk gösterimi Toronto 2012 Film Festivali'nde yapılan filmin yönetmen koltuğunda, aynı zamanda senaristliği de üstlenen David Ayer oturuyor. Filmde Jake Gyllenhaal, Michael Pena ve Anna Kendrick başrolü üstleniyor.

Aksiyon komedi romantik türündeki "Vur ve Kaç"ta başrolleri Dax Shepard, Kristen Bell ve Bradley Cooper paylaşıyor. Yönetmenliğini David Palmer ve Dax Shepard'ın yaptığı filmin senaryosunda da Shepard'ın imzası bulunuyor. Vur ve Kaç'ta, tanık koruma programına alınması gereken Charlie'nin, sevgilisiyle her şeyi riske atarak çıktıkları yolculukta yaşadıkları beyaz perdeye yansıtılıyor.

-Sinemalar-

Metropol : "Cehennem Melekleri", "Resident Evil 5: İntikam", "Bourne'un Mirası", "Dabbe: Bir Cin Vak'ası", "Vur ve Kaç", "Ayı Teddy", "Araf",

"Toprağın Çocukları", "Cesur".

Optimum: "Cesur", "Resident Evil 5: İntikam", "Saftirik Greg'in Günlüğü: İşte Şimdi Yandık", "Bourne'un Mirası", "Cehennem Melekleri", "İlk ve Son Aşkım", "Araf", "Dabbe: Bir Cin Vak'ası", "Vur ve Kaç","Sır".

Kızılay Büyülü Fener: "Araf", "Aşkın Ömrü 3 Yıldır", "Ayı Teddy",

"Tehlikeli Takip", "Sır", "Cesur", "Toprağın Çocukları", "İlk ve Son Aşkım", "Yurt", "Sadakatsizler", "Bahse Var Mısın", "Resident Evil 5: İntikam".

Bahçelievler Büyülü Fener: "Araf", "Aşkın Ömrü 3 Yıldır", "Bahse Var Mısın", "Cesur", "Bourne'un Mirası", "Resident Evil 5: İntikam".

Muhabir: Tuğba Özgür Durmaz - Şenay Ünal

Yayıncı: Selçuk Aval - ANKARA