BAE'den Prenses Latife açıklaması: Durumu iyiye gidiyor

BAE'den Prenses Latife açıklaması: Durumu iyiye gidiyor

19.02.2021 19:54 | Son Güncelleme: 19.02.2021 20:52

Birleşik Arap Emirlikleri, babası Dubai Emiri Şeyhi tarafından rehin tutulduğu iddia edilen Prenses Latife'nin durumu hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, "Latife'nin durumu iyileşme göstermeye devam ediyor" denildi. Ancak Kraliyet Ailesi'nin ifadesini destekler nitelikte bir görüntü veya fotoğraf pylaşılmadı.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiserliği'nin Birleşik Arap Emirlikleri'nden Prenses Latife'nin hayatta olduğuna dair kanıt istemesinin ardından Dubai Kraliyet Ailesi'nden açıklama geldi.

"DURUMU İYİLEŞME GÖSTERİYOR"

Latife'ye ailesi ve uzmanların desteğiyle evde bakıldığı kaydedilen açıklamada, "Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Reşit El Maktum'un kızı Prenses Latife'nin durumu iyileşme göstermeye devam ediyor ve uygun bir zamanda kamuoyu önüne yeniden çıkacağı konusunda umutluyuz." ifadelerine yer verildi. Ancak Kraliyet Ailesi'nin ifadesini destekler nitelikte herhangi bir görüntü veya fotoğraf paylaşılmazken, prensesin durumu hakkında herhangi bir ayrıntı da verilmedi.

LATİFE'NİN GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANMIŞTI

BBC'nin Panorama programından bu hafta başında yayınlanan görüntülerde Prenses Latife'nin babası El Maktum'dan kaçmaya çalıştığı kaydedilmişti. Videolarda Latife basının kendisini 2018 yılından bu yana zorla alıkoyduğunu ve hayatından endişe ettiğini söylemişti.

BAE'den Prenses Latife açıklaması: Durumu iyiye gidiyor
Haber Yorumları (6)
TR: oğulları hayatı o biçim yaşasın kızı hapis hayatı müslümanlk bumu sahte müslümanlar . . dubaiyi görmüş gezmiş biri olarak söyleyim adamlar yalancı cennette yaşıyorlar uzun elbiseliler
HASAN BASRİ: Dubai Müslüman bir devlet değil siyonizmin kurduğu ve Müslümanca değil Arapça giyinen bir devlet
CENNET ÜLKESİ: Şeriat ile yönetilen ülkelerden neden kaçar ki mümin kadınlar?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title