Bademli Haberleri

Bademli haber, Bademli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bademli - 12.07.2021
Bademli koruk şerbeti, coğrafi işaret yolunda
İzmir'in Dikili ilçesinde 100 yılı aşkın süredir geleneksel yöntemlerle üretilen Bademli koruk şerbeti, coğrafi işaret alarak tescil edilecek.
Bademli - 05.06.2021
İzmir açıklarında Türk kara sularına itilen 17 sığınmacı kurtarıldı
Sahil Güvenlik Komutanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Bademli açıklarında lastik bot içerisinde bir grubun olduğu bilgisi üzerine, bölgeye sahil güvenlik botları sevk edildi.
Bademli - 17.05.2021
İzmir açıklarında 71 sığınmacı kurtarıldı
Dikili ilçesinin Bademli ve Denizköy açıklarındaki iki ayrı lastik botta ise Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itildiği belirlenen 29 sığınmacı Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.
Bademli - 24.01.2021
Nurdağı'nda yaban hayatına oral kuduz aşılama çalışması yapıldı
İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bülent Şerafettinoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, proje kapsamında yaban hayatının yoğun olduğu, Kartal, Terken, Kuzoluk, Belpınarı, Durmuşlar, Tandırlı, Demirler, Ataköy, Bademli mahallelerinin ormanlık alanlarına 50 metre aralıklarla ilk etapta 5 bin aşı yemi bıraktıklarını belirtti.
Bademli - 23.01.2021
Edirne Ticaret Borsası Başkanı Öztürk: "Deva-i misk helvası bize tarihi miras"
Edirne Bademli Kurabiyesi, Edirne Acıbadem Kurabiyesi ve Aynalı Süpürge'nin diğer başvurular arasında olduğu ve sürecin devam ettiğini belirten Öztürk, şunları kaydetti: "Deva-i misk helvası 'güzel kokan ve bedene iyi gelen' anlamı taşıyor.
Bademli - 22.01.2021
Silvan Barajının gövde dolgusu tamamlandı
2 BİN 450 KİŞİYE İŞ İMKANI Ergani Barajı ile de Ergani ilçesinde yer alan 18 bin 660 dekar tarım arazisinin modern sistemlerle sulanacağını belirten Bakan Pakdemirli, barajdan yapılacak sulama ile 2 bin 450 kişiye iş imkanı ve yıllık 13 milyon TL ekonomik katkı sağlanacağını ifade etti. Hizmete alınacak diğer bir tesis olan Ergani içme suyu arıtma tesisi ile ise güncel içme suyu ihtiyacı yıllık 9,9 milyon metreküp olan Ergani ilçesine, yıllık 15,6 milyon metreküp içme ve kullanma suyu temin edilecek. Bakan Pakdemirli, "Ergani içme suyu arıtma tesisi, günlük 42 bin 500 metreküplük arıtma kapasitesi ile ilçenin 2045 yılına kadar içme suyu sorunu yaşamasına mani olacak. Tesis; Ergani ilçesi ve Çavlı, Şölen, Koruköy, Gürünlü, Özbilek, Bademli, Bahçeköy, Deringöze, Gözekaya köylerine hizmet verecektir.
Bademli - 05.12.2020
İzmir'de 44 düzensiz göçmen kurtarıldı
Ayrıca 4 Aralık saat 06.00'da, Dikili ilçesi Bademli açıklarında 2 adet can salları içerisindeki bir grup düzensiz göçmenin Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itildiği bilgisini alarak harekete geçen Sahil Güvenlik Botu tarafından 19 düzensiz göçmen daha kurtarıldı.
Bademli - 04.12.2020
Ege'de Türk kara sularına geri itilen 44 sığınmacı kurtarıldı
Dikili ilçesi Bademli açıklarında da Yunanistan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Türk kara sularına bırakılan 2 can salı içindeki 19 sığınmacı karaya çıkarıldı.
title