Aynı Mahalleden 3 Gün Arayla İkinci Şehit

Aynı Mahalleden 3 Gün Arayla İkinci Şehit

06.04.2016 01:53 | Son Güncelleme: 06.04.2016 09:06

Uludere'de şehit düşen Tankçı Uzman Çavuş Özcan Mutlu ile Nusaybin'de şehit olan Uzman Çavuş Aycan Özdil'in acı haberleri 3 gün arayla yaşadıkları aynı mahalleye ulaştı.

Balıkesir'de Edremit ilçesi 3 gün arayla şehit üzüntüsüyle sarsıldı. Nusaybin'de ve Uludere'de şehit düşen iki askerin aynı mahallede birkaç sokak mesafede yaşamaları ve aynı kaderi paylaşmaları yürekleri dağladı.

MANEVRA SONUCU YARALANDI

Şırnak Uludere'deki üs bölgesinde bir tankın geri manevrası sonrasında altında kalan Tankçı Uzman Çavuş Özcan Mutlu ağır yaralı olarak Şırnak Asker Hastanesine sevk edildi.

HASTANEDE ŞEHİT DÜŞTÜ

Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Tankçı Uzman Çavuş Özcan Mutlu Şehit oldu. Şehit Balıkesir'in Edremit ilçesindeki ailesine Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı tarafından verildi.

AİLESİ ACI HABERLE KAHROLDU

Üs bölgesinde geçirdiği kaza sonucu şehit olan Uzman Çavuş Özcan Mutlu'nun ailesine acı haberi Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı verdi. Şehit'in Annesi Süheyla Mutlu ve Babası Necmi Mutlu şehit haberi sonrasında göz yaşlarına boğulurken, duyulan haberin hemen ardından ailenin bulunduğu ev ve sokak Türk Bayrakları ile donatıldı. Haberi alan aile yakınları ve mahalle sakinleri şehidin anne ve babasının yaşadığı eve akın etti.

ŞEHİTLER AYNI MAHALLEDEN

Cumartesi günü'de Mardin Nusaybin'de şehit olan Uzman Çavuş Aycan Özdil ile Tankçı Uzman Çavuş Özcan Mutlu'nun aynı mahallede birkaç sokak mesafede yaşamaları ve aynı kaderi paylaşmaları yürekleri dağladı. Şehit'in 5 ay önce nikahlandığı eşi Özlem Mutlu'nun ise ailesinin memleketi Mersin'de yaşadığı öğrenildi.

"ŞEHİDİM HAKKINI BİZE HELAL ET"

Şehit Tankçı Uzman Çavuş Mutlu, birkaç gün önce şehit olan Mahalle arkadaşı Aycan Özdil'in ardından sosyal medya hesabında "Şehidim hakkını helal et bize" yazdığı görüldü. Şehidin cenazesinin Edremit'te defnedilmesi bekleniyor.

Aynı Mahalleden 3 Gün Arayla İkinci Şehit
Aynı Mahalleden 3 Gün Arayla İkinci Şehit

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (1)
ARTVİNLİ HASAN: ''MERT DEMİR'' ŞEHİTLİK OLAYINI BİRAZ DAHA ARAŞTIR İSTERSEN. CEPHEDE FİİLEN SAVAŞIRKEN VURULUP ÖLENE ŞEHİD DENİLDİĞİ GİBİ, KAZADA ÖLEN, ÇOK AĞIR HASTALIKTAN ÖLEN, DOĞUMDA ÖLEN, SUDA BOĞULAN, ATEŞTE YANARAK ÖLEN, EŞKIYA VEYA BAŞKA BİRİLERİ TARAFINDAN ZULMEN ÖLDÜRÜLEN KİŞİLER DE HÜKMÎ ŞEHİDLİK MERTEBESİ VERİLDİĞİ DİNİ KAYNAKLARDA VARDIR.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title