Aü Tıp Fakültesi Öğrencileri Yemin Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Aü Tıp Fakültesi Öğrencileri Yemin Etti

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Aü Tıp Fakültesi Öğrencileri Yemin Etti

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi’nden mezun olan 220 doktor yemin etti.

ANTALYA (İHA) - Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'nden mezun olan 220 doktor yemin etti.

AÜ Tıp Fakültesi'nden 2015-2016 eğitim-öğretim yılında mezun olan 220 doktor için Antalya Kültür Merkezi'nde yemin töreni düzenlendi. Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Karakaya, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Orhan Özdemir, Akdeniz Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erol Gürpınar, Prof. Dr. Beykan Çizel, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Terzioğlu, İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Ferhat Sarıbek, Antalya Tabip Odası Başkanı Adnan İş, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileler katıldı.

Törende Akdeniz Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Akdeniz Üniversitesi'nin bilimin her alanında insan yetiştirerek, mezunlarının başarılı çalışmaları ile kendinden söz ettirdiği bir kurum olduğunu söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 40 yılı aşkın bir deneyim ve tecrübe ile Avrupa standartlarında, son teknolojik donanımla tıp eğitimi verildiğini belirten Prof. Dr. Ünal, "Fakültemiz aynı zamanda topluma nitelikli ve üst düzey sağlık hizmeti sunma görevlerini başarı ile sürdürmektedir. Özellikle Fakültemizin temel görevleri arasında yer alan sağlık hizmeti alanında, tüm dünyada geniş yankılar uyandıran pek çok ilkler yaşanmaktadır. Tüm bu gelişmelerin ve başarıların mimarı olan değerli öğretim üyelerimize de teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Genç doktorların anne ve babalarını kutlayan Prof. Dr. Mustafa Ünal, "Altı yıl önce bizlere emanet ettiğiniz, dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorlukla yetiştirdiğiniz evlatlarınızı, biz de Akdeniz Üniversitesi ailesi olarak ailemizin bir parçası, bir evladı olarak benimsedik. Gençlerimizi bugün, eğitim olanaklarımız, alt yapımız, uluslararası standartlarda laboratuarlarımız, bölgemizin en büyük hastanesi ve üst düzeyde bilgi ve beceri birikimine sahip öğretim üyesi kadromuz ile modern tıp eğitimi vererek mezun ediyoruz" diye konuştu.

Öğrencileri tebrik eden ve meslek hayatlarında başarılar dileyen Prof. Dr. Ünal konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin en iyi tıp eğitim programlarından birini tamamlayarak, ülkemizin farklı bölgelerinde topluma hizmet sunmaya başlayacaksınız. Sunacağınız hizmet, sadece sağlık alanında olmayıp, toplumun aydınlanması, gelişmesine yönelik olacaktır. Bu süreçte başarının mesleki yetkinlik kadar ahlaki ve etik değerlere bağlı olduğunu da özellikle hatırlatmak istiyorum. Her ne kadar okulunuzu bitiriyor olsanız da aslında eğitim özellikle de tıp eğitimi biliyoruz ki gerçek anlamda hayat boyu sürer."

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Terzioğlu da genç doktorları ve ailelerini kutlayarak, "Zorlu bir eğitim sürecini başarı ile tamamladınız. Mezun olmayı hak ettiniz. Bugün Üniversitemizdeki son günümüz diye düşünmeyin. Ne zaman isterseniz kapımız sizlere açık olacaktır. Sizler her zaman Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin bir parçası olacaksınız. Hepinize meslek hayatınızda başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun." dedi.

Konuşmaların ardından mezunlar Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu eşliğinde Hipokrat yeminini ettiler. Daha sonra hocalarından onur belgelerini alan genç doktorlar hep birlikte kep fırlattılar. - ANTALYA

Aü Tıp Fakültesi Öğrencileri Yemin Etti

Aü Tıp Fakültesi Öğrencileri Yemin Etti

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500