Atatürk'e Hakarete Kılıçdaroğlu'ndan Sert Yanıt: İçime Sindiremiyorum, Bunlar İnsan Değil

Atatürk'e Hakarete Kılıçdaroğlu'ndan Sert Yanıt: İçime Sindiremiyorum, Bunlar İnsan Değil

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden tv programcılarına çok sert çıkarak "İçime sindiremiyorum, bunlar insan değil." dedi.

CHP lideri bazı tv programlarında Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ve küfürler edenlere çok sert ifadelerle yüklendi. Yaşananları "içime sindiremiyorum" diyerek anlatan Kılıçdaroğlu, "Onursuz insanların çıkıp Atatürk'ü, Afet İnan'ı, annesini karalamalarını içime sindiremiyorum. Bunlar insan değil." dedi.

"DENİZ GEZMİŞ VE ARKADAŞLARI TARİHE NOT DÜŞMÜŞLERDİR"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Tarihe not düşen zamanlar vardır. Not düşen kişiler vardır. Deniz Gezmiş ve arkadaşları tarihe not düştüler. Tarihe not düşen komutanlar vardır, biri Atatürk'tür. Bütün hayatı savaş meydanlarında geçti.

"ATATÜRK SOSYAL DEVLETİN TEMELLERİNİ ATTI"

Öldüğünde bütün malvarlığına Türkiye Cumhuriyetine bıraktı. Bütün dünya kendisine saygı duydu. Düşmanları bile onu Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterdi. Bu kadar değerli, bu kadar onur ve gurur duyduğumuz bir insan. Daha 1921 yılında Çocuk Esirgeme Kurumu'nu kurarken, sosyal devletin temellerini atıyordu.

"İÇİME SİNDİREMİYORUM, BUNLAR İNSAN DEĞİL"

Bazı televizyon kanallarında yapılan çirkefliği içime sindiremiyorum. Nasıl bir anlayışki bu Derin Tarih diye başladıkları, onursuz insanların çıkıp Atatürk'ü, Afet İnan'ı, annesini karalamalarını içime sindiremiyorum. Bunlar insan değil."