ARİF NİHAT ASYA HABERLERİ

Arif Nihat Asya Haberleri

Arif Nihat Asya haber, Arif Nihat Asya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arif Nihat Asya - 9.9.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesi sezonu "The Funtime of the Opera" ile açacak
Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, "Operada hayalet değil, eğlence var." sloganıyla yola çıkan şef Musa Göçmen'in sahneye koyduğu eser, 19 Eylül saat 20.30'da Kepez Belediyesi Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu'nda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Arif Nihat Asya - 8.9.2020
"Necip Fazıl Şiirleri ve Yücel Arzen Besteleri ile Türklerin Anadolu'yu Yurt Edinmeleri" konseri
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan önlemlerle gerçekleştirilen konserde Arzen, Kısakürek'in "Canım İstanbul", "Kaldırımlar", "Şarkımız Bizim", "Mansur", "Utansın" ve "Sakarya Türküsü" gibi önemli eserlerinin yanı sıra Abdurrahim Karakoç'un "İncitme" ile Arif Nihat Asya'nın "Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor" şiirlerine yaptığı besteleri de seslendirdi.
Arif Nihat Asya - 6.8.2020
Keçiören Belediye Başkanı Altınok: "Kentsel dönüşümün fitilini biz ateşledik"
Keçiören Belediyesi'nce yapılan açıklamaya göre, Keçiören Esertepe mahallesinde yeni yapılan Arif Nihat Asya Parkı'nın açılışını Keçiören Belediye Başkanı Altınok gerçekleştirdi.
Arif Nihat Asya - 14.7.2020
"Bu film yakın tarihi tekrar gözden geçirmemizi sağlayacak"
"Tarihi ciddi şekilde sorgulamak ve üzerindeki örtüyü kaldırmak gerekiyor" Birçok tarihi bilginin kirletilmiş olduğuna işaret eden yönetmen, şöyle devam etti: "Biraz olsun geçmişimizi yeni nesle hatırlatmak istedik. Yakın tarihe uzak kalan gençliğe mümkün olduğu kadar ufak dokunuşlar yaptık. Bunun beraberinde umuyorum ki bu film yakın tarihi tekrar gözden geçirmemizi sağlayacak. Arif Nihat Asya, 'Geçmişine ihanet eden geleceğine de ihanet eder.
Arif Nihat Asya - 13.7.2020
Ayasofya'nın planları "Ayasofya Camii ve Külliyesi" olarak değiştirildi
Koronavirüs salgını nedeniyle 3 ay ertelenen İBB Meclisi bugün toplandı. Yenikapı'da bulunan Avrasya Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilen İBB meclisinin ilk oturumunda AK Parti ve MHP grupları Ayasofya'nın planlarının 'Ayasofya Camii ve Külliyesi' olarak değiştirilmesini teklif etti. Teklif oy birliği ile kabul edildi.  "EN ÖN SAFTA BU KUTLU MÜCADELENİN MİMARLARI OLMALIDIR" Mecliste konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, "10 Temmuz günü Ayasofya ses verdi. Uykudan kalktı ve ses verdi Ayasofya. İşte 10 Temmuz'da yüce Türk adaletinin kararı ve Sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlılığı ile prangalar kırılmış. Hasret rüzgarları yerini vuslat heyecanına bırakmıştır.10 Temmuz bir milletin kabul edilmiş duası olmuştur. 10 Temmuz göstermiştir ki davası hak olanın daima ümidi vardır. Sevdası büyük olanın daima sabrı vardı. ve sırtında dağ gibi yasladığı duası vardır. Bu uzun hasretin bitmesinde emeği geçen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere herkese teşekkürlerimi arz ediyoruz. Ayasofya Camii milletimize ve şehrimize hayırlı olsun. Unutulmamalıdır 10 Temmuz dini bir gereklilik ve ihtiyaç tartışması olmaktan öte öncelikle bir adalet meselesidir. Bir hakkın iadesi ve tescili meselesidir. Bu şehri bize miras bırakan ecdadın mirasına ve emanetine sahip çıkma meselesidir. Kendi açımızdan öz saygı konusudur. Elbette ki bu hakkımızı asla tartışmaya açacak değiliz. ve Şimdi uzun zamanlardan sonra ilk namazı beklemektedir Ayasofya. En ön safta bu kutlu mücadelenin mimarları olmalıdır. Fatih olmalıdır, bir yanında Yavuz durmalı. Diğer yanında Kanuni durmalı. Sonra ömrünü Ayasofya'ya açılsın diye mücadele veren gerçek kahramanlar da olmalı. Necip Fazıl olmalı, yanında Erbakan olmalı. Diğer ucunda Osman Yüksel Serdengeçti, diğer yanında Arif Nihat Asya olmalı ve selam durmalı mümin yürekler olmalı.
Arif Nihat Asya - 13.7.2020
AYASOFYA'NIN PLANLARI "AYASOFYA CAMİİ VE KÜLLİYESİ" OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ
"EN ÖN SAFTA BU KUTLU MÜCADELENİN MİMARLARI OLMALIDIR" Mecliste konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, "10 Temmuz günü Ayasofya ses verdi. Uykudan kalktı ve ses verdi Ayasofya. İşte 10 Temmuz'da yüce Türk adaletinin kararı ve Sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlılığı ile prangalar kırılmış. Hasret rüzgarları yerini vuslat heyecanına bırakmıştır.10 Temmuz bir milletin kabul edilmiş duası olmuştur. 10 Temmuz göstermiştir ki davası hak olanın daima ümidi vardır. Sevdası büyük olanın daima sabrı vardı. ve sırtında dağ gibi yasladığı duası vardır. Bu uzun hasretin bitmesinde emeği geçen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere herkese teşekkürlerimi arz ediyoruz. Ayasofya Camii milletimize ve şehrimize hayırlı olsun. Unutulmamalıdır 10 Temmuz dini bir gereklilik ve ihtiyaç tartışması olmaktan öte öncelikle bir adalet meselesidir. Bir hakkın iadesi ve tescili meselesidir. Bu şehri bize miras bırakan ecdadın mirasına ve emanetine sahip çıkma meselesidir. Kendi açımızdan öz saygı konusudur. Elbette ki bu hakkımızı asla tartışmaya açacak değiliz. ve Şimdi uzun zamanlardan sonra ilk namazı beklemektedir Ayasofya. En ön safta bu kutlu mücadelenin mimarları olmalıdır. Fatih olmalıdır, bir yanında Yavuz durmalı. Diğer yanında Kanuni durmalı. Sonra ömrünü Ayasofya'ya açılsın diye mücadele veren gerçek kahramanlar da olmalı. Necip Fazıl olmalı, yanında Erbakan olmalı. Diğer ucunda Osman Yüksel Serdengeçti, diğer yanında Arif Nihat Asya olmalı ve selam durmalı mümin yürekler olmalı.
Arif Nihat Asya - 10.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ayasofya'nın cami olması gecikmiş bir yeniden silkiniştir"
Necip Fazıl'ın "Türk'ün bu vatanda kalıp kalmayacağından şüphe edenler, Ayasofya'nın da açılıp açılmayacağından şüphe eder" sözlerini hatırlatan Erdoğan, "Gençliğimizde bir konferansı bununla ilgiliydi. Üstad'ın 'Ayasofya açılmalıdır, Türk'ün kapalı bahtı ile beraber açılmalıdır' çağrısına işte bugün cevap veriyoruz. Nazım Hikmet'in İstanbul'un fethini ve Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesini anlattığı şiiri de çok çarpıcıdır, 'İslam'ın beklediği en şerefli gündür bu, Rum Konstantaniyyesi oldu Türk İstanbul'u, cihana karşı koyan bir ordunun sahibi, Türk'ün genç padişahı, bir gök yarılır gibi girdi Edirnekapı'dan kır atının üstünde, fethetti İstanbul'u sekiz hafta üç günde, o ne mutlu mübarek bir kuluymuş Allah'ın, belde-i tayyibei fetheden padişahın, Hak yerine getirdi en büyük niyazını, kıldı Ayasofya'da ikindi namazını.' Bir başka tarihçi ve şair Nihal Atsız'a, 'dünyaya bir daha gelseniz ne olmak isterdiniz?' diye sorulduğunda cevabı, 'Ayasofya'ya imam olmak isterdim' olmuş. Dünya çapındaki tarihçimiz Halil İnalcık, 'batı İstanbul'un fethini ve Ayasofya'yı hiç unutmadı' derken aslında bize bu konunun siyaset üstü bir mesele olduğunu anlatmaya çalışıyordu. Edebiyatımızın zirve isimlerinden Peyami Safa ise, 'Ayasofya'nın müze haline getirilmesi, Hristiyanlığın İstanbul üzerindeki emellerini bertaraf etmemiş, bilakis cesaretini artırmış, kışkırtmış ve azdırmıştır' diyordu. Osman Yüksel Serdengeçti'nin idamla yargılanmasına sebep olan Ayasofya başlıklı yazısı şu satırlarla son bulur, 'Ayasofya, ey muhteşem mabet, merak etme Fatih'in torunları bütün putları devirip seni camiye çevirecekler. Gözyaşları ile abdest alıp secdelere kapacaklar. Tehlil ve tekbir sedaları boş kubbelerini yeniden dolduracak, ikinci bir fetih olacak, ozanlar bunun destanını yapacak, ezanlar ilanını yapacak, sessiz ve öksüz minarelerden yükselen tekbir sesleri fezaları yeniden inletecek, şerefelerin yine Allah'ın ve Hazreti Muhammed'in şerefine ışıl ışıl yanacak. Bütün dünya Fatih dirildi sanacak, bu olacak Ayasofya, bu olacak, ikinci bir fetih, yeni bir ba'su ba'del mevt, muhakkak bugünler yakın, belki yarın, belki yarından da yakın.' Hamdolsun işte o yarınlara kavuştuk. Ayasofya'nın mahsunluğu konusundaki en çarpıcı şiirlerden biri de Arif Nihat Asya'ya aittir, 'Ulu mabet, neye hicrana büründün böyle, Fatih'in devrini bir nebzecik olsun söyle.
Arif Nihat Asya - 10.7.2020
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Millete Sesleniş" konuşması: (3)
"Hamdolsun, işte o yarınlara kavuştuk" ifadesini kullanan Erdoğan, Ayasofya'nın mahzunluğu konusundaki en çarpıcı şiirlerden birinin de Arif Nihat Asya'ya ait olduğunu söyledi.
Arif Nihat Asya - 3.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Levent'teki Barbaros Hayrettin Paşa Camisi Temel Atma Töreni'nde konuştu: (2)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ifadeleri kullandıktan sonra Arif Nihat Asya'yı anmamanın mümkün olmadığını belirterek, sözlerini şu dizelerle tamamladı: "Biz, kısık sesleriz / Minareleri sen, ezansız bırakma Allah'ım / ya çağır şurada bal yapanlarını / ya kovansız bırakma Allah'ım / Mahyasızdır minareler / Göğü de kehkeşansız bırakma Allah'ım / Müslümanlıkla yoğrulan yurdu / Müslümansız bırakma Allah'ım.
Arif Nihat Asya - 14.5.2020
Yazar ve şair Bestami Yazgan, canlı yayında okurlarıyla bir araya geldi Açıklaması
"Şiir, edebiyatın, sanatın anasıdır" Yazgan, konuşmasında şiirin önemine değinerek, şöyle konuştu: "Biz vatanı, milleti, bağımsızlığı sevmeyi Mehmet Akif'ten, davayı sevmeyi Necip Fazıl ve Sezai Karakoç'tan, bayrağı sevmeyi Arif Nihat Asya'dan, bütün insanları sevmeyi de Yunus Emre'den öğrendik.
Arif Nihat Asya - 11.5.2020
Samsun Eğitim Bir-Sen'den şiir okuma yarışması
Öğrencilerin sosyal etkinliklerden mahrum kalmamaları adına şiir okuma yarışması düzenlediklerini ifade eden Yıldız, şunları kaydetti: "Yarışmamız 4 kategoride yapılacaktır. Yarışmamızda Milli Marşımızla birlikte edebiyatımızın gönüllerimize ve ruhlarımıza hitap eden muhteşem şiirleri seçilmiş olup, öğrencilerimizle birlikte bu duygu ve heyecanı yaşamış olacağız. Okul öncesi öğrencilerimiz İstiklal Marşı'mızın ilk iki kıtası ile ilkokul öğrencilerimiz Arif Nihat Asya'nın 'Bayrak' şiiri ile, ortaokul öğrencilerimiz gene Arif Nihat Asya'nın 'Dua' şiiri ve lise öğrencilerimiz ise Mehmet Akif İnan'ın 'Mescid-i Aksa' şiiri ile yarışmaya katılacaklardır.
Arif Nihat Asya - 5.5.2020
Sakarya'da "23 Nisan Şiir Yarışması" ödülleri minikleri sevindirdi
Koronavirüs salgını nedeniyle 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı bulunduğu için ödülleri birkaç kişiyle sınırlı bırakmayan Büyükşehir Belediyesi, Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" şiiri ve Altan Özyürek'in "Dünya Çocuk Bayramı" şiirlerini okuyarak video çeken onlarca çocuğa satranç takımı, boyama kitabı, boya kalemi, maske ve kitap gönderdi.
Arif Nihat Asya - 30.4.2020
Karantina sürecinin ardından yurtlarda duygu yüklü mektuplar kaldı
Aralarında Ürdün, İngiltere, İrlanda, Ukrayna ve Özbekistan'dan gelenler ile Sakarya'ya yeni atanan emniyet mensuplarının da bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi, Rahime Sultan, Sakarya, Arif Nihat Asya, Sabahattin Zaim ve Muhammet Fatih Safitürk yurtlarında 14 gün boyunca gözetim altında tutuldu.
Arif Nihat Asya - 30.4.2020
Mehter Takımı Fetih Marşı'nı "Evde Kal Türkiyem" sloganıyla uyarladı
Burada Mehter Takımı üyeleri, Arif Nihat Asya'nın yazdığı Fetih Marşı'nı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde Türkiye'nin sloganı olan "Evde Kal Türkiyem" sözleriyle uyarladı.
Arif Nihat Asya - 23.4.2020
Antalya'da 23 Nisan coşkusu, balkonlarda yaşandı
DJ EŞLİĞİNDE MEŞALELERLE KUTLADILAR Konyaaltı ilçesinde DJ Mehmet Çınar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla oturduğu sitedeki sakinlere '10. Yıl Marşı, 'İzmir Marşı', 'Hayat Bayram Olsa' ve 'Sev Kardeşim' parçalarını çaldı. Saatler 21.00'i gösterdiğinde ise İstiklal Marşı okundu. Site sakinleri İstiklal Marşı'na hep bir ağızdan eşlik etti. İstiklal Marşı'nın ardından, Ayşe- Mehmet Ali Acar Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Damla Alınmış, Arif Nihat Asya'nın 'Bayrağım' şiirini okudu.
Arif Nihat Asya - 23.4.2020
Avrasya'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları
Videoda, öğrenciler ellerinde Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" şiirini seslendirdi.
Arif Nihat Asya - 23.4.2020
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Videoda, öğrenciler ellerinde Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" şiirini seslendirdi.
Arif Nihat Asya - 23.4.2020
Depremzede çocuklardan 23 Nisan'a özel klip
Ayrıca, depremzede çocukların Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı'nın önemli şairlerinden Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" şiirini de seslendirdiği klip sosyal medyada büyük beğeni topladı.
Arif Nihat Asya - 21.4.2020
ÇATALCA'DA ÖĞRETMENLER 3D YAZICI İLE SİPERLİK MASKE ÜRETİYOR
Çatalca'da 5 öğretmen, Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde kendi geliştirdikleri 3D yazıcı ile siperlik maske üretimine başladı.
Arif Nihat Asya - 13.4.2020
Sakarya'da gözetim süresi dolan 6 kişi evlerine gönderiliyor
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yurt dışından getirilerek Sakarya'daki yurtlarda gözetim altında tutulan 6 kişi tahliye edilmeye başlandı. Ürdün'den gelerek Türkiye'ye 30 Mart'ta giriş yapan 6 kaymakam adayının, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı Arif Nihat Asya Yurdu'ndaki 14 günlük gözetim süresi doldu.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Arif Nihat Asya Haberleri | Arif Nihat Asya Kimdir - Haberler - Arif Nihat Asya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Arif Nihat Asya kimdir, hayatı ve biyografisi. Antalya Devlet Opera ve Balesi sezonu The Funtime of the Opera ile açacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 00:47:43. #1.15#
title