Antalya Sinan Oğan'dan MHP'ye Kerkük Için Birlikte Hareket Etme Çağrısı

Antalya Sinan Oğan'dan MHP'ye Kerkük Için Birlikte Hareket Etme Çağrısı

Sinan Oğan'dan MHP'ye Kerkük için birlikte hareket etme çağrısı*-ANTALYA'da konuşan Sinan Oğan, ihraç edildiği partisi MHP ile Kerkük konusunda ortak çalışma çağrısında bulundu.

Sinan Oğan'dan MHP'ye Kerkük için birlikte hareket etme çağrısı


*-ANTALYA'da konuşan Sinan Oğan, ihraç edildiği partisi MHP ile Kerkük konusunda ortak çalışma çağrısında bulundu. Oğan'ın konuşması sırasında sıkı güvenlik önlemi alındı.


"Ülkem ve ülküm için hayır" sloganıyla Türkiye'yi gezen MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan, Antalya'da CHP'li Muratpaşa Belediyesi'nin Kültür Salonu'nda vatandaşla buluştu. Oğan'ın Yozgat'ta düzenlediği toplantı öncesi arbede çıkmasından dolayı Antalya Emniyet Müdürlüğü sıkı güvenlik önlemi aldı. Oğan'ın konuşma yaptığı salonda ise gençler platformun önünde ve arkasında sıralanarak güvenlik önlemi alırken, konuşma esnasında yelekli ve deri eldivenli bir kişi Sinan Oğan'ı arkasından sıkı takip etti. Sinan Oğan'ın bir taraftarı da şemsiye ile platformda yer aldı. Tamamen dolan salonda CHP'lilerin de olduğu görüldü.


'IRKÇILIK YAPIYORUM'


Hükümet yetkililerinin birinden aldığı bilgiye göre Kerkük'te durumun ciddi olduğunu öğrendiğini belirten Sinan Oğan, Kerkük'te referandum çalışması yapılacağını söyledi. Hükümet'ten bu konuda 'Ey Talabani', 'Ey Barzani' sesi duymadıklarını belirten Sinan Oğan, Kerkük'te Türkçe'nin yasaklandığını ileri sürdü. Oğan, 'Kerkük'ün Kürdistan topraklarına katılması için referandum kararı alınmış. Türkiye var oldukça Türk milleti buna müsaade etmeyecektir. Herkes ayağını denk alsın, Kerkük Türk'tür, Türk kalacaktır. Ben ırkçılık yapıyorum. Türk, Türkmen diyorum, bunu demek ırkçılıksa ben ırkçıyım. Türk demek ne zamandan beri ırkçılık oldu?" dedi.


MHP'YE ORTAKLIK ÇAĞRISI


MHP'ye çağrıda bulunan Sinan Oğan, ihraç edilse dahi MHP'nin partisi olduğunu söyledi. Oğan, 'Türkmen meselesi bizim ortak meselemiz. Eveti, hayırı bir kenara bırakalım. 1 milyon kişiyi Ankara'da toplayalım ve Kerkük konusunda büyük bir miting yapalım. Bu birliktelik ülkücülerin arasına nifak sokmaya çalışanlara ders olacak, hükümetin bir adım atmasına yardımcı olacak. Sadece tweet atmayalım ve Türkiye'nin gündemine tekrar sokalım. Kerkük yalnız kaldı. Başkanlık gelecekse Kerkük Türk kalacaksa buradaki herkes evet der. Başkanlık geldiğinde Türkmenlik konusu Ak Parti'nin en önemli meselesi haline gelecekse 'evet' diyelim" diye konuştu.


BAKAN BOZDAĞ'A SERT ÇIKTI


Yozgat'ta yaşanan arbededen sonra Yozgatlı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın kendisini geçmiş olsun diye bile aramadığını belirten Oğan, 'Adalet Bakanı Yozgat'taki olaylardan sonra istifa etmiyorsa adam değildir" dedi.


Sinan Oğan, referandum konusunda görüşlerini açıkladı.

Kaynak: DHA