Ansiad Üyelieri, Picasso ve Ara Güler Sergileri'ni Gezdi - Haberler
Haberi Paylaş

Ansiad Üyelieri, Picasso ve Ara Güler Sergileri'ni Gezdi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Ansiad Üyelieri, Picasso ve Ara Güler Sergileri'ni Gezdi

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) üyeleri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Davut Çetin’in katılımıyla Antalya Kültür Sanat’ta (AKS), dünyaca ünlü ressam Picasso’nun “Kadın ve Boğa” ile ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in “Işık ve Tarih” sergilerini gezdi.

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) üyeleri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Davut Çetin'in katılımıyla Antalya Kültür Sanat'ta (AKS), dünyaca ünlü ressam Picasso'nun "Kadın ve Boğa" ile ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler'in "Işık ve Tarih" sergilerini gezdi.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut, ANSİAD Başkan Yardımcısı Abdullah Erdoğan, ANSİAD Başkan Yardımcısı Sadi Kan, ANSİAD Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Mehmet Hacıarifoğlu, ANSİAD Kurucu Üyesi Himmet Öcal, ANSİAD Geçmiş Dönem Başkanı Ergin Civan, ANSİAD İnşaat Sektörü Başkanı İbrahim Şencan, ANSİAD Üyesi İş İnsanları ve eşleri ilk olarak ATSO Kaleiçi Evi'ni ziyaret etti. ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, restorasyon çalışmaları devam eden ATSO Kaleiçi evinin başarılı bir proje olduğunu belirterek, bundan sonra bu tür örneklerin artması dileğinde bulundu.

ATSO Kaleiçi Evi'ni ziyareti sonrasında ANSİAD Üyeleri ATSO Başkanı Davut Çetin ve ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut ile birlikte Antalya Kültür Sanat'ta yer alan dünyaca ünlü ressam Picasso'nun "Kadın ve Boğa" ile ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler'in "Işık ve Tarih" sergilerini gezdi. ANSİAD Üyelerine AKS hakkında bilgi veren ATSO Başkanı Davut Çetin, "Eski hizmet binamızı ATSO'ya gelir getirecek bir proje ile değerlendirmek yerine kentimiz ve ülkemiz için önemli bir projeyi hayata geçirdik. Antalya Kültür Sanat'ta düzenlenecek uluslararası sergiler hem halkımız hem de kentimize gelen yabancı konuklarımız için bir çekim merkezi olacak. Turistleri otelden çıkarmak istiyorsak, kent merkezinde bu tür yatırımların sayısını arttırmalıyız. Yılda 10 milyonun üzerinde yabancı misafiri ağırlayan kentimizde önemli bir kazanım olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Ödüllü Yapı AKS'nin sadece Antalya'ya değil, Türkiye'ye örnek olacak bir proje olduğunu belirterek, "AKS, Antalya kültür sanat hayatına ayrı bir değer katacak. Umarım ATSO'nun öncülüğünde yapılan bu dönüşüm örnek olacaktır. Antalya, bir turizm şehri olarak böyle bir merkezi hak ediyordu" dedi. - ANTALYA

Ansiad Üyelieri, Picasso ve Ara Güler Sergileri'ni Gezdi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri