Amatör Sporculara Ödül Töreni
Haberler » Yerel » Amatör Sporculara Ödül Töreni - Haberler

Amatör Sporculara Ödül Töreni

Malatyalı başarılı sporcular, düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Amatör Sporculara Ödül Töreni

Malatyalı başarılı sporcular, düzenlenen törenle ödüllendirildi.


Malatya Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürlüğü ile Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) tarafından gerçekleştirilen organizasyonda 2015-2016 sezonunda Dünya, , Balkan ve uluslararası müsabakalara katılan ve başarılı olan milli sporcular ile uluslararası müsabakalara giden milli takım antrenörlerine teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.


Anemon otelinde düzenlenen ödül törenine Malatya Valisi , Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen, Tesisler Şube Müdürü Ahmet Yücel, Gençlik Merkezleri Koordinasyon Şube Müdürü Murat Kılınç, ASKF İl Başkan vekili Kahraman Fırat, antrenörler, sporcular ve sporcu velileri katıldı. Ödül töreni öncesinde konuşan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Malatya ili ölçeğinde birçok sportif ve gençlik faaliyetleri yürüttüklerini belirtti.


-"8 yılda yaklaşık 160 milyon TL yatırım miktarına ulaştık"


Tüm 'de faaliyet gösteren 60 federasyon faaliyetlerinden tesis, antrenör ve hakem altyapılarını hazırladıkları 42 federasyon faaliyetini Malatya'da icra ettiklerini kaydeden Fındıklı, bu bağlamda 47 bin lisanslı sporcularının bulunduğuna dikkat çekti. Fındıklı, 2016-2017 sezonunda 5 aylık süreçte lisanslı sporcu sayısının 50 binlere ulaşmasını beklediklerini, sporcu sayısının artmasıyla doğru orantılı olarak spor tesislerinin de arttığını belirtti. Spor tesisi yapımında büyük bir atılım gösterdiklerine dikkat çeken Fındıklı, tüm ilçelerle beraber özellikle son 8 yılda yaklaşık 160 milyon TL yatırım miktarına ulaştıklarını kaydetti.


-"Semeresini görmeye başladık"


Malatya Valisi Mustafa Toprak da güzel mutlulukların sonucunda, zamanında oluşan başarılı sonuçları hep birlikte gururla, heyecanla yaşadıklarını ifade etti. Son zamanlarda sporun altyapısında önemli çalışmalar ve katkılar olduğunu dile getiren Toprak, bunun semeresini görmeye başladıklarını kaydetti.


Yapılan konuşmaların ardından başarılı sporculara hediyeleri takdim edildi. Uluslararası müsabakalarda başarılı olan sporcular şöyle:


Salih Korkmaz-Atletizm-Dünya Gençler Şampiyonası/Dünya üçüncüsü


Ümran Akman-Kick Boks-Kick Boks Dünya Kupası/Dünya üçüncüsü


Hakan Karakuş-Kick Boks-Dünya Kick Boks Şampiyonası/Dünya beşincisi


Furkan Dermanbey-Kick Boks-Dünya Kick Boks Şampiyonası/Dünya sekizincisi


Hatice Akbaş-Boks-Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Şampiyonası/Avrupa birincisi


Merve Taneli-Modern Pentatlon-Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası/Avrupa birincisi


Begüm Sultan Evci-Muay Thai-Muay Thai Avrupa Kupası Şampiyonası/Avrupa ikincisi


Abdullah Yavuz-Muay Thai-Muay Thai Avrupa Kupası Şampiyonası/Avrupa ikincisi


Hayrullah Bozkurt-Muay Thai-Muay Thai Avrupa Kupası Şampiyonası/Avrupa üçüncüsü


Aslıhan Evci-Muay Thai-Muay Thai Avrupa Kupası Şampiyonası/Avrupa üçüncüsü


Mete Berk Demiryol-Modern Pentatlon-Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası/Avrupa üçüncüsü


Dila Sevin Doğan-Modern Pentatlon-Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası/Avrupa dördüncüsü


Kürşat Ünal-Modern Pentatlon-Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası/Avrupa dördüncüsü


Muzaffer Tekin-Modern Pentatlon-Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası/Avrupa beşincisi


Fatma Uygur-Karate-Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası/ Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası birincisi


Mustafa Özbek-Atletizm-- Balkan Şampiyonası/Balkan üçüncüsü


Yunus Emre Kılınç-Judo-Balkan Şampiyonası/Balkan üçüncüsü


Bülent Yavuz-Wushu-Balkan Şampiyonası/Balkan beşincisi


Batuhan Sütçüoğlu-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva birincisi


Burak Akça-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva birincisi


Doğan Gül-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva birincisi


Tayfun Dönmez-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva birincisi


Abdullah Çelik-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva ikincisi


Belgin Sevim-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva ikincisi


Erkan Yıldırım-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva ikincisi


Niymet Beyza Hasar-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva ikincisi


Vaiz Kaan Çığrık-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva ikincisi


Mehmet Kaya-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva ikincisi


Abdullah Karadağ-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva üçüncüsü


Aziz Yıldırım-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva üçüncüsü


Ekin Kutlutürk-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva üçüncüsü


Ferdi Oğuzhan-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva üçüncüsü


Mehmet Fırat-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva üçüncüsü


İbrahim Karaduman-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva üçüncüsü


Miraç Kahraman-Masa Tenisi-Balkan Şampiyonasına katıldı


Uğur Bayer-Masa Tenisi-KKTC Lefkoşa Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Oyunlarına katıldı


Begüm Sultan Evci-Muay Thai-Uluslararası Antalya EMF Open Cup Muay Thai Kupasına katıldı


Hayrullah Bozkurt-Muay Thai-Uluslararası Antalya EMF Open Cup Muay Thai Kupasına katıldı


Hasret Ekin Doğan-Muay Thai-Uluslararası Antalya EMF Open Cup Muay Thai Kupasına katıldı


Alican Şeker-Rusta St.Petersburg Açık Masa Tenisi Turnuvasına katıldı.


Ampute sporcuları Zülfücan Derinpınar, Emrullah Başkuş ve Mehmet Karakuş.


Özel sporcular İbrahim Ilkım, Mehmet Karadayı, Turan Çelik (atletizm), Ege Millioğlulları (yüzme), İrem Vardı (jimnastik), İbrahim Tokgöz (atletizm)


Uluslararası müsabakalarda görev alan milli antrenörler:


Erdal Altuntaş, Ramazan Yavuz, Uğur Kaçar, Nazım Denizhan, Mustafa Akaltun, Mehmet Şabahat, Nurullah Ertaş, Mehmet Ali Gün, Ali Karaoğlan, Hasan Basri Karakuş, Ali Karaca, Nevzat Koşar, Zeki Uygur, Ahmet Turan Aydın, Ömer Tekin, Rüstem Pelit, Kazım Şahin, Adem Şimşek, Selçuk Akça, Fatih Dumandağ, Şadiye Özbey. - MALATYA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri