Akhisar'da 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Başladı

Akhisar'da 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Başladı

28.09.2015 13:14 | Son Güncelleme: 28.09.2015 13:14
Akhisar'da 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Başladı

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı, 28 bin öğrenci ve 2 bin öğretmen kadrosu ile bugün başladı.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı, 28 bin öğrenci ve 2 bin öğretmen kadrosu ile bugün başladı.

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer ve Milli Egemenlik Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk koyarak Eğitim ve Öğretim Haftası'nı kutladı. Çelenk programınını ardından ilköğretim haftası programı, Kaymakam Kaan Peker, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı İstikam Albay Ercüment Erincik, Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Velestin, İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, Akhisar İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı Mete Demir, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımı ile Bekir Pehlivanoğlu İlkokulu'nda yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiir okunması ve halk oyunları gösterisiyle devam etti. Konuşmasında Akhisar'a 3 yurt müjdesi veren Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, "Ülkemizin geleceğe dönük hayal ve hedefleri; bilgi, beceri ve değer sahibi olan yetişmiş insan gücüne bağlı muhakkak. Bunu sağlayabilmek için çağımızın gereklerine uygun olarak yetiştirmek için devlet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, hayırseverler el ele beraberce çalışmak suretiyle eğitim ortamları hazırlamanın çabası içerisindeyiz. İlçemiz genelinde yaklaşık olarak 28 bin öğrenci ve yine yaklaşık 2 bin civarında eğitim ordumuzla bu süreci sorunsuz bir şekilde geçirmenin gayreti ve çabası içerisindeyiz. Yine bu eğitim ve öğretim çabası içerisinde özellikle yurt olarak 3 tane yurdumuz bu yıl içerisinde, bir tanesi fen lisesinde hali hazırda başlamış durumda, ayriyeten yarın yine ihalesini yapacağımız. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın imkanları ile imam hatip lisemizin bahçesine yapacağımız bir yurt. Yine önümüzdeki günlerde yatırım programına alınmış olan ve şuan ihale süreci devam etmekte olan Çağlak Lisesi ve Pansiyonu beraberinde o da umut ediyorum ki bu yıl içerisinde temeli atılması sureti ile inşaatına başlanacaktır. Yine bu eğitim ve öğretim yılı içerisinde hizmete girmiş olan uygulamalı iş okullarımız özellikle engelli bireylerimizin eğitim göreceği bir eğitim yuvamız daha engelli bireylerimizin geleceğe daha donanımlı yetişmiş bireyler olarak hazırlanmaları noktasında öteden beri istekli olan ihtiyacı gidermiş olacaktır. Yine onayını aldığımız önümüzdeki günlerde başlayacağımız daha zeka ve yetenek anlamında öne çıkmış olan çocuklarımızın gelişmesine imkan sağlayacak olan bilim ve sanat merkezleri var. Bu merkezler kısa zaman öncesine kadar sadece il merkezlerinde eğitim vermekteydi, önümüzdeki günlerde olurunu aldık, bu noktada ilçe merkezinden Manisa'ya gitmekte olan çocuklarımız artık Manisa'ya gitmesine gerek kalmayacak, ilçe merkezinde bu yetenekleri ile öne çıkmış olan çocuklarımızın daha nitelikli olmalarını sağlayacak eğitimi verecek olan bilim ve sanat merkezi ilçemizde faaliyete geçecektir." dedi.

Program sonunda ilkokul 4. sınıf öğrencileri, yeni okula başlayan ilkokul birinci sınıf öğrencilerine 'hoş geldin' diyerek çiçek takdim etti. - MANİSA

Akhisar'da 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Başladı
Akhisar'da 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Başladı
Akhisar'da 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Başladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title