AK Parti 13 Büyükşehirin İlçe Adaylarını Açıkladı

AK Parti 13 Büyükşehirin İlçe Adaylarını Açıkladı

AK Parti, 13 büyükşehire bağlı ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

AK Parti 13 Büyükşehirin İlçe Adaylarını Açıkladı

AK Parti'nin, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya ve Manisa ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in, AK Parti Genel Merkez Binasında düzenlenen toplantıda açıkladığı 13 büyükşehire bağlı ilçe belediye başkan adayları şöyle:

1- Ankara ilçe belediye başkan adayları:

Akyurt: Gültekin Ayantaş

Altındağ: Veysel Tiryaki

Ayaş: Bülent Taşan

Bala: İbrahim Gürbüz

Beypazarı: Tuncer Kaplan

Çamlıdere: Hazım Caner Can

Çankaya: Barış Aydın

Çubuk: Tuncay Acehan

Elmadağ: Gazi Şahin

Etimesgut: Rıza Gezer

Evren: Abdülkadir Demirci

Gölbaşı: Fatih Duruay 

Güdül: Havva Yıldırım

Haymana: Hacı Aysu

Kalecik: Filiz Ulusoy 

Kazan: Lokman Ertürk 

Keçören: Mustafa Ak 

Kızılcıhamam: Muhittin Güney 

Mamak: Mesut Akgül 

Nallıhan: Mehmet Mete 

Polatlı: Yakup Çelik 

Pursaklar: Selçuk Çetin 

Sincan: Mustafa Tuna 

Şereflikoçhisar: Ferda Polat

Yenimahalle: Adem Ceylan

 

2- Bursa ilçe belediye başkan adayları:

Büyükorhan: Hasan Taş  

Gemlik: Refik Yılmaz

Gürsu: Cüneyt Yıldız

Harmancık: Mustafa Çetinkaya

İnegöl: Ali Nur Aktş

İznik: Osman Sargın

Karacabey: Ali Özkan  

Keles: Metin Teke  

Kestel: Yener Acar

Mustafakemalpaşa: Sadi Kurtulan  

Mudanya: Arif Bayrak  

Nilüfer: Mustafa Esgin

Orhaneli: İrfan Tatlıoğlu

Orhangazi: Neşet Çağlayan

Osmangazi: Mustafa Dündar

Yenişehir: Süleyman Çelik

Yıldırım: İsmail Hakkı Edebali

 

3- Denizli ilçe belediye başkan adayları

Acıpayam: Hulusi Şevkan

Babadağ: Salim Demirezen

Baklan: Yusuf Gülsever

Bekilli: Yaşar Halil Yiğit

Beyağaç: Mustafa Akçay

Bozkurt: Ali Kavsara

Buldan: Ahmet Kırık

Çal: Osman Saruhan

Çameli: Cengiz Arslan

Çardak: Mahmut Öztürk

Çivril: Gürcan Güven

Güney: Halil Ayhan

Honaz: Turgut Devecioğlu

Kale: Erkan Hayla

Merkezefendi: Muhammed Subaşıoğlu

Pamukkale: Hüseyin Gürlesin

Sarayköy: Ahmet Necati Özbaş

Serinhisar: Mehmet Kobaş

Tavas: Turhan Veli Akyol

4- Diyarbakır ilçe belediye başkan adayları:

Bağlar: Alaattin Parlak  

Bismil: Ali İhsan Merdanoğlu 

Çermik: Mehmet Akdağ  

Çınar: Mehmet Ali Arzu 

Çüngüş: Zübeyir Arslanca 

Dicle:     Mehmet Faysal Ensarioğlu 

Eğil:     Mehmet Karakaş 

Ergani: Abbas Hüseyinoğlu 

Hani:     Mehmet Fatih Kayhan 

Hazro: Faruk İncel 

Kayapınar:  Mehmet Zülküf Güneli

Kocaköy: Mehmet Tahir Kılıç 

Kulp:  Abdullah Özgen 

Lice:  Mehmet Sait Demir 

Silvan: Garip Gündoğdu 

Sur: Abdurrahman Kurt 

Yenişehir: Sıbgatullah Seydaoğlu

 

5- Erzurum ilçe belediye başkan adayları

Aşkale: Enver Başaran 

Aziziye: Muhammed Cevdet Orhan 

Çat: Melik Yaşar 

Hınıs: Sebahattin Kızıltaş 

Horasan: Abdulhatem Bastem 

İspir:     Osman Çakır 

Karaçoban:     Sedat Gümüş 

Karayazı:     Seyfettin Kırık 

Köprüköy:     Osman Belli 

Narman:     Yücel Ahmet İşleyen 

Oltu:     İbrahim Ziyrek 

Olur:     Rüstem Polat 

Palandöken    : Orhan Bulutlar 

Pasinler:     Ünsal Sertoğlu 

Pazaryolu:     Recep Kaplan 

Şenkaya:     Görbil Özcan 

Tekman:     Müfit Bingöl 

Tortum:     Hasan Çakmak 

Uzundere:     Muhammet Halis Özsoy 

Yakutiye:     Ali Korkut

 

6- Eskişehir ilçe belediye başkan adayları

Beylikova: Özkan Alp 

Çifteler: Metin Özen 

Günyüzü: Mehmet Remzi Arayıt 

Han: Mustafa Pekak 

İnönü:   Kadir Bozkurt 

Mahmudiye: Ayşe Güney 

Mihalıççık: İsmail Uysal 

Odunpazarı: Nevzat Önder 

Sarıcakaya: Faruk Güler 

Seyitgazi:     Hasan Kalın 

Tepebaşı: Orhan Soydaş

(Alpu, Mihalgazi, Sivrihisar ilçe belediye başkan adayları daha sonra açıklanacak)

 

7- Gaziantep ilçe belediye başkan adayları:

Araban: Mehmet Özdemir

Islahiye: Kemal Vural 

Karkamış: Nuh Kocaaslan

Nizip: Hacı Fevzi Akdoğan  

Nurdağı: Mehmet Yıldırır  

Oğuzeli: Süleyman Akgün  

Şahinbey: Mehmet İhsan Tahmazoğlu  

Şehitkamil: M. Rıdvan Fadıloğlu  

Yavuzeli: Mustafa Kemal Sakaroğlu

 

8- Kocaeli ilçe belediye başkan adayları:

İzmit: Nevzat Doğan  

Derince: Ali Haydar Bulut  

Körfez: İsmail Baran  

Başiskele: Hüseyin Ayaz  

Gebze: Adnan Köşker  

Karamürsel: İsmail Yıldırım  

Gölcük: Mehmet Ellibeş  

Darıca: Şükrü Karabacak  

Kartepe: Hüseyin Üzülmez  

Çayırova: Şevki Demirci  

Dilovası: Ali Toltar  

Kandıra: Ünal Köken

 

9- Konya ilçe belediye başkan adayları:

Ahırlı: İsa Akgül

Akören: Muzaffer Tuzlukçu

Akşehir: Salih Akkaya

Altınekin: Ali Poçan

Beyşehir: Murat Özaltun

Bozkır: İbrahim Gün

Cihanbey: Mehmet Kale

Çeltik: Mehmet Ekizoğlu

Çumra: Mehmet Oğuz

Derbent: Hamdi Acar

Derebucak: Ahmet Kısa

Doğanhisar: Ömer Kayhan

Emirgazi: Süleyman Kaygısız

Ereğli: Özkan Özüven

Güneysınır: İsmail Özcan

Hadim: Ahmet Hadimoğlu

Halkapınar: Mesut Önder

Hüyük: Mehmet Şahin

Ilgın: Halil İbrahim Oral

Kadınhan: Mehmet Nuri Ödük

Karapınar: Mehmet Yaka

Karatay: Mehmet Hançerli

Kulu: Ahmet Yıldız

Meram: Fatma Toru

Sarayönü: Nafiz Solak

Selçuklu: Uğur İbrahim Altay

Seydişehir: Mehmet Tutal

Taşkent: Osman Arı

Tuzlukçu: Mustafa Sak

Yalıhüyük: Hasan Koçer

Yunak: Abdullah Emre Demirhan

 

10- Manisa ilçe belediye başkan adayları:

Ahmetli:  Ahmet Alhan 

Akhisar: Salih Hızlı 

Alaşehir: Adnan Özdişçi

Demirci:  Selami Selçuk

Gölmarmara: Kamil Öz

Gördes: Muhammed Akyol

Kırkağaç:  Yaşar İsmail Gedüz 

Köprübaşı: Zafer Mergen 

Kula: Selim Aşkın 

Salihli:  Hüsnü Tuğrul 

Sarıgöl: Ali Aybal 

Saruhanlı: Hüseyin Yaralı

Selendi: Muhammed Akcan

Soma: Hasan Ergene

Şehzadeler: Ömer Faruk Çelik

Turgutlu: Mustafa Serhat Orhan 

Yunusemre: Mehmet Çerçi

 

11- Malatya ilçe belediye başkan adayları

Akçadağ: Ali Kazgan

Arapgir: Haluk Cömertoğlu

Arguvan: Vahap Doğan

Battalgazi: Selahattin Gürkan

Darende: Süleyman Eser

Doğanşehir: Vahap Küçük

Doğanyol: Recep Gülbey

Hekimhan: Kemal Deniz

Kale: Cemal Akdemir

Kuluncak: Mehmet Boyraz

Pütürge: Mehmet Polat

Yazıhan: Nevzat Öztürk

Yeşilyurt: Hacı Uğur Polat

 

12- Kahramanmaraş ilçe belediye başkan adayları:

Afşin: Mehmet Fatih Güven

Andırın: Baki Tezcan

Çağlayancerit: Üzeyir Kızıleski

Dulkadiroğlu: Nacati Okay

Ekinözü: Nursi Çeleğen

Elbistan: Durmuş Küçük

Göksun: Hüseyin Coşkun Aydın

Nurhak: Ali Uzun

Onikişubat: Hanefi Mahçiçek

Pazarcık: Yakup Hamdi Bozdağ

Türkoğlu: Osman Okumuş

 

13- Kayseri ilçe belediye başkan adayları

Akkışla: Ali Ergül

Bünyan:  Şinasi Gülcüoğlu

Develi: Mehmet Cabbar

Felahiye: Vural Coşkun

Hacılar: Doğar Ekici

İncesu: Zekeriya Karayol

Kocasinan: Mustafa Çelik

Melikgazi: Memduh Büyükkılıç

Özvatan: Nasip Aksoy

Pınarbaşı: Yusuf Kemal Altıparmak

Sarıoğlan:  Ali Taştan

Sarız: Ömer Akpınar

Talas: Mustafa Palancıoğlu

Tomarza: Fahrettin Işık

Yahyalı: Esat Öztürk

Yeşilhisar: Abdülkadir Akdeniz

- Ankara

Kaynak: AA