Aracıyla yeğenini ezen haladan duygu yüklü paylaşım: Kaybettiğin asla geri dönmüyor - Haberler
Haberi Paylaş

Aracıyla yeğenini ezen haladan duygu yüklü paylaşım: Kaybettiğin asla geri dönmüyor

Haberler.com - 3. Sayfa
 - Güncelleme:

İzmir'de halası Zerrin Kara'nın kullandığı arabanın altında kalarak ezilen 8 yaşındaki Eymen Kara hayatını kaybetmişti. 6 yıla kadar hapsi istenen ve olaydan sonra psikolojik destek alan hala dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Salıncak fotoğrafı yayınlayan halanın paylaşımında, "Çok özlersin ya hani, sesini kokusunu gülüşünü her şeyini. Elinde olsa sıkıca sarılacaksın. Kokusunu içine öyle bir çekeceksin ki… Ama aması yok işte kaybettiğin asla geri dönmüyor..." ifadeleri yer aldı.

İzmir Bayraklı'daki bir rezidansın otoparkında 1 Ağustos 2021 tarihinde 8 yaşındaki Hazar Eymen Kara, halası Zerrin Kara'nın aracından indi. Bu sırada yere düşen çocuk, halasının arabayla üzerinden geçmesi sonrasında hayatını kaybetti.

Sabah'ın haberine göre Zerrin Kara'nın, olay sırasında yaklaşık 7 dakikayı panik halinde geçirdiği ve ağır yaralı yeğenini rezidansın lobisine çıkardığı görüntülerden tespit edildi. Lobide çocuğun durumunu gören bir doktorun da Eymen'i yere yatırıp kalp masajı yaparak kurtarmaya çalıştığı belirlendi.

Hazar Eymen Kara'nın olaydan 3 ay önce annesinin vefat ettiği öğrenildi. Hala Zerrin Kara için 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

Yeğenini ezen haladan duygu yüklü paylaşım: Kaybettiğin asla geri dönmüyor

Acılı baba Adem Kara, yaşanan olay sonrasında kız kardeşinin yargılanmasını talep edip "Hiç iletişime geçmedik. Annem beni arayarak 'Neden bizi rezil ediyorsun?' dedi. Kimseyi rezil etmiyorum. Amacım oğlumun nasıl öldürüldüğünü göstermektir. Benim, para almak için bu kazanın üzerine gittiğimi söyleyenler var. Kazadan sonra sigorta şirketi beni arayıp, para vereceklerini söylediler. Parayı istemediğimi söyledim ama vermek zorunda olduklarını belirttiler. Bunun üzerine avukatımla konuşup sigortadan verilecek olan parayı maddi durumu yeterli olmayan öğrencilere dağıtmaya karar verdim. Benim tek amacım Z.A.'nın adil bir şekilde yargılanıp, ceza alması." demişti.

Olaydan sonra Ege Üniversitesi Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Psikiyatri Servisi'nde tedavi gören haladan ise ilginç bir paylaşım geldi. Bir parktaki salıncakların fotoğrafını çeken Zerrin Kara, paylaşımına şu notu düştü: "Çok özlersin ya hani, sesini kokusunu gülüşünü her şeyini… Elinde olsa sıkıca sarılacaksın... Kokusunu içine öyle bir çekeceksin ki… Ama aması yok işte kaybettiğin asla geri dönmüyor..."

İşte halanın o paylaşımı;

Yeğenini ezen haladan duygu yüklü paylaşım: Kaybettiğin asla geri dönmüyor

Haberler.com - 3. Sayfa

İzmir, 3. Sayfa, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

ZEMİN ETÜD:

dünyanın en büyük acısı. eminim kendi ölmek isterdi...

selçuk koç:

ÇOK ÜZÜCÜ BİR KADER. ALLAH SABIR VERSİN.

lavinia :

ceza alması bana yanlış geldi çünkü ortada kasten yapılan bişe yok

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title