Haberler

Denizli'de 6 ilçede yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

Güncelleme:

Denizli'nin Babadağ, Tavas, Kale, Çal, Honaz, Acıpayam ve Pamukkale ilçelerinde çıkan orman yangınları, ekiplerin uzun uğraşları sonucu kontrol altına alındı. Ekiplerin soğutma çalışmaları sürerken bölgeden gelen görüntüler ise yürek burktu.

Denizli'nin 7 ilçesinde cuma öğle saatlerinde 6'sı yıldırım düşmesi sonucu 10 ayrı orman yangını çıktı. Acıpayam, Çal, Honaz, Pamukkale ve Tavas ve Kale'deki yangınlar gece saatlerinde kontrol altına alınırken, Babadağ'da çalışmalar devam ediyor. Yangınlarca onlarca hayvan telef olurken alevlerin arasında kalan sürünün görüntüsü yürekleri sızlattı.

MAHALLE, TEDBİR AMAÇLI BOŞALTILDI

Babadağ'a bağlı Mollaahmetler Mahallesi, tedbir amaçlı boşaltıldı. Vatandaşlardan isteyenler Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarına yerleştirildi. Yangına 300 personel, 20 arazöz, 10 su ikmal aracı, 20 hizmet aracı, 10 ilk müdahale ekibi, 5 grayder, 6 trayler, 5 dozer müdahalede bulunuyor. Kelleci Mahallesi sakinleri imece usulü göreve gelen ekiplerin yemek ve su ihtiyacını karşılıyor. Zaman zaman etkili olan kuvvetli rüzgar mücadeleyi zorlaştırdı.

Denizli'nin 7 ilçesinin 6'sında yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

KOYUN ÜSÜRÜSÜ ALEVLERİN ORTASINDA KALDI

Yaklaşık 10 saattir devam eden yangınlarda, onlarca hektar ormanlık arazinin yanı sıra yayla evleri, hayvan barınakları, onlarca küçükbaş ve binerce yaban hayvanı telef oldu. Yangına yaylada yakalanan bir koyun sürüsü de alevlerin arasında kaldı. Sürünün çobanları canlarını son anda kurtarabilirken, sürünün büyük bir bölümü yangında telef oldu.

Denizli'nin 7 ilçesinin 6'sında yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

YÜREK SIZLATAN GÖRÜNTÜLER

Alevlerin uzaklaşmasının ardından sürünün son görüldüğü noktaya gelen çobanlar, karşılaştıkları işler acısı manzarayı cep telefonuyla görüntüledi. Telef olan ve can çekişen hayvanların görüntüleri yürekleri sızlattı.

Denizli'nin 7 ilçesinin 6'sında yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

VALİ COŞKUN: BİRÇOK NOKTADA YANGIN ÇIKTI

Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun "Hem hava çok sıcak olması hem de özellikle kuvvetli rüzgar nedeniyle maalesef birçok noktada orman yangın çıktı. Çok şükür şu an itibarıyla Babadağ ilçemizdeki yangın dışında bütün yangınlarımız kontrol altına alındı. Güneş batmadan önce birçok tabii hava aracımız yangına müdahale etti. Gece havadan müdahale edemedik.Ancak yine karadan bütün arkadaşlarımız sahada. Özellikle çevre illerden, ilçelerden gelen ekiplerimiz de takviye edildi. İnşallah kazasız belasız bir şekilde yani can kaybına, yaralanmaya meydan vermeden bu yangını da söndürürüz" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Orman Yangını Pamukkale Acıpayam Babadağ Denizli Tavas Honaz Çal Hayvan Hakları Doğa 3.Sayfa Yaşam Güncel Haberler

Trump'a suikast girişiminde bulunan gencin aracında ve evinde bomba malzemeleri bulundu

Trump'a suikast girişiminde bulunan gencin aracında ve evinde bomba malzemeleri bulundu

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

Ekonomist Timothy Ash'ten 'enflasyon' açıklaması: Tek haneli rakamlara indirmek zor olacak

Ekonomist Timothy Ash'ten "enflasyon" açıklaması: Tek haneli rakamlara indirmek zor olacak

Vinç böyle devrildi! Adana'da şiddetli yağmur ve rüzgar hayatı felç etti

Vinç böyle devrildi! Adana'da şiddetli yağmur ve rüzgar hayatı felç etti

500

Yorumlar (25)

İSKOÇYALI:

Yaz geldi yine orman yakmalar başladı, artık sormadan duramıyorum bu yaratıcı ne yapıyor milyonlarca yıldır bu Dünya da yaşanan zulümleri izleyip izleyip duruyor.

226
170
yanıtYanıtla
Turbo Levent:

RANT

yanıt93
yanıt13
Mehmet Atar:

Bismillahirrahmanirrahim Şüphesiz ki Allah İntikam Sahibidir) o intikam alanların en hayırlısıdır ve O'nun ne yapmak istediğini yakında bileceksin

yanıt136
yanıt18
Gelir Geçer Her şey:

Keşke sadece izlese. Bütün belaları musibetleri mazlumlara reva görür, zalimleri, hırsızları, ahlaksızları ödüllendirip durur. Insan kalmak için direnenlere ise adeta siz neden insanlıktan çıkmıyorsunuz diye ha bire bela yağdırır

yanıt148
yanıt106
Alkurt:

İskoçyalı, Allah zalim değildir, bir insana git ormanı yak demez. Fakat insanoğlunun doymazligi ve zalimliginin neticesidir bu. Ya binalar veya ya da oteller kurmak için ormanı yakıp alan açıyorlar. Ormanlara giriş yasaklanmali..İçimiz korkunç aciyor

yanıt105
yanıt5
Poyraz Karaca:

Allah şüphesiz en sabırlı olandır öyle olmasaydı hiç birimizin hesabı ahirete kalmazdı

yanıt97
yanıt7
MM İİ:

İzlediğini kim söyledi sana?

yanıt15
yanıt4
Osman adanır:

Sakın, Allah’ı zâlimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah onları cezalandırmayı, dehşetten gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne ertelemektedir.O gün onlar başlarını dikmiş, gözleri sabit bir noktaya çakılıp kaldığından kendilerine bakacak halleri kalmamış, kalpleriyse bomboş bir halde çağrıldıkları yere doğru koşuşturup dururlar.(İbrahim suresi 42-43)

yanıt54
yanıt6
İsmimi ne yapacaksın:

İnsanlar yerine Allah mı suçlu oldu yine? Siz ne dediğinizi bilmiyorsunuz, kendiniz isteyerek yola gelin bence, yoksa azabınız çok şiddetli olacaktır.

yanıt38
yanıt6
Uğur Dindar:

Kim yaptırıp yapiyorsa neyse ….

24
1
yanıtYanıtla
Tüm 25 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title