Haberler

Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

Güncelleme:

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayeti davasında yeni görüntüler ortaya çıktı. Cinayetin faillerinden Tolgahan Demirbaş, ifadesini alan savcıya gözdağı verip, soruşturmayı yürüten savcıların da görevden alınmasına atıfta bulunarak, "Bu olay siyasi mecraya çekilmek isteniyor. Lütfen buna alet olmayın, bu günaha ortak olmayın Sayın savcım. Durdu Özer nerede, Durmuş Ali (Kaya) nerede? Onlarla aynı safta durmayın." dedi. Savcı ise "Tavsiyelerini kendine sakla." diyerek karşılık verdi.

Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinde, faillerden eski Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş'ın, ifadesini alan savcıya verdiği gözdağının görüntüleri ortaya çıktı.

Bir sosyal medya hesabından yayınlanan görüntülerde Demirbaş'ın, soruşturmayı yürütürken görevden alınan savcılar Durdu Özer ve Durmuş Ali Kaya'yı hatırlatması ve savcıya gözdağı vermesi dikkat çekti.

Sinan Ateş cinayeti failinin savcıya gözdağı verdiği görüntüler ortaya çıktı: Onlarla aynı safta durmayınTolgahan Demirbaş

"SİZ O SAVCILARLA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLMAYIN"

Demirbaş, savcıya verdiği ifadede, "Bu olay siyasi mecraya çekilmek isteniyor. Lütfen buna alet olmayın, bu günaha ortak olmayın Sayın savcım. Durdu Özer nerede, Durmuş Ali (Kaya) nerede? Onlarla aynı safta durmayın. Onların tehdit siyaseti hesaplaşmadır. Siz onlarla iş birliği içinde olmayın." şeklinde konuştu.

"BEN SİYASETLE ALAKASI OLAN BİR SAVCI DEĞİLİM"

Davaya bakan savcı ise, Demirbaş'ın gözdağına karşılık olarak, "Tavsiyelerini kendine sakla. Ben siyasetle alakası olan bir savcı değilim. İspat edilirse de istifa ederim. Yorum yapmak yerine benim söylediklerime cevap ver." dedi.

Sinan Ateş cinayeti failinin savcıya gözdağı verdiği görüntüler ortaya çıktı: Onlarla aynı safta durmayınSinan Ateş

NE OLMUŞTU?

30 Aralık 2022 tarihinde eski Ülkü Ocakları Başkanı ve akademisyen Sinan Ateş, akrabası Selman Bozkurt ile Çankaya'nın Kızılırmak Mahallesi'ndeki 1456. Sokak'ta, bir aracın arkasına saklanmış Eray Özyağci'nin silahlı saldırısına uğradı. Özyağci tarafından sıkılan bir mermi Bozkurt'a, beş mermi ise Ateş'e isabet etti. Sinan Ateş, saldırıda hayatını kaybetmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesinde, Ateş'in eşi Ayşe Ateş ve olay sırasında beraberindeki Selman Bozkurt "müşteki", 22 kişi de "sanık" sıfatıyla yer aldı. İddianamede, sanıklar Özyağci, Balkaya ve Kurt'un "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, müşteki Selman Bozkurt'a yönelik "tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 13'er yıldan 20'şer yıla kadar; Çep ve Demirbaş'ın ise cinayete azmettirmekten ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmaları talep edildi. Özyağci'nin ayrıca "ruhsatsız tabanca bulundurmak ve taşımak" suçundan 1 yıldan 3 yıla, Demirbaş'ın ise "zincirleme şekilde kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme" suçundan 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Sinan Ateş cinayeti failinin savcıya gözdağı verdiği görüntüler ortaya çıktı: Onlarla aynı safta durmayınSinan Ateş

Sanıklar, Asarkaya, Saraç, Köktürk, Yüce, Uzunlar, Gelenbey, Çolak, Bayraktar, Güney, Ersoy, Zorlu, Ataç, Yüksel, Öktem, Karadeniz, Atay ve Aykal'ın " tasarlayarak kasten öldürmeye yardım" suçundan 15'er yıldan 20'şer yıla kadar hapsi istenirken, Aykal'ın kamu görevinin verdiği yetkiyi kötüye kullanarak maktule ait kişisel bilgileri hukuka aykırı olarak temin ettiği gerekçesiyle 3 yıldan 6 yıla kadar cezalandırılması talep edildi. Olaya ilişkin hakkında işlem yapılan toplam 39 kişiden, haklarında yurt dışına çıkış yasağı getirilen diğer 17'si hakkındaki soruşturma, ayrı bir dosya üzerinden sürüyor.

Kaynak: Haberler.com / 3.Sayfa

Tolgahan Demirbaş Durmuş Ali Sinan Ateş Hukuk 3.Sayfa Politika Haberler

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

AK Partili Elitaş'a Kayseri'de protesto: Külliye'nin önünde kendimizi yakınca mı bizi duyacaksınız?

AK Partili Elitaş'a Kayseri'de protesto: Külliye'nin önünde kendimizi yakınca mı bizi duyacaksınız?

CHP heyetinden Kırşehir'deki altın arama çalışmalarına tepki: Madenlere saldırı durumundalar

CHP heyetinden Kırşehir'deki altın arama çalışmalarına tepki: Madenlere saldırı durumundalar

Trump'a suikast girişiminde bulunan saldırganın parti bağlantıları ortaya çıktı

Trump'a suikast girişiminde bulunan saldırganın parti bağlantıları ortaya çıktı

500

Yorumlar (20)

VEFA:

Madem öyle. O zaman bu kovuşturmayı en etkili ve seri şekilde yürütmek, tüm sorunların hak ettikleri cezayı almalarını temin Türkiye Cumhuriyeti hakim ve savcılarının Onur ve şerefidir

279
10
yanıtYanıtla
VEFA:

AKP ile MHP tabanı geçiş kendir. AKP bu cinayetin tüm sorumlularının kodese tıkılmasını sağlarsa, Ülkü Ocaklarını kapattırırsa AKP oylarında ciddi bir artış görülebilir.

yanıt0
yanıt0
VEFA:

YASA DIŞI OLAYLARA ZEMİN HAZIRLAYAN ÜLKÜ OCAKLARI KAPATILMALIDIR.

yanıt0
yanıt0
VEFA:

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste.... Dilerim en büyüğünden, en alttakine varıncaya kadar hakketikleri en ağır cazayı alırlar. Sinan Ateş mazlumdur..!....

yanıt0
yanıt0
Mehmet Turgut:

Kim Olursa Olsun Adalet Karşısında Herkes Hesap Vermeli.

278
7
yanıtYanıtla
Onemli Degil:

TC Ciftligi

240
26
yanıtYanıtla
Mevlüt Duman:

MHP olayın üstünü örtmeye çalışıyor. İddianamede ülkü ocakları ile ilgili tek bir ibare yok. Olursa silahlı örgüt kapsamına girecek.

168
14
yanıtYanıtla
Adem Sevindik:

Hükümete bak cinayeti dış baskılardan dolayı çözemiyor herkes birebirine gebe,işin içinde olanlar engelleme yapanlardır.

95
9
yanıtYanıtla
Güven önemlş:

Türkiye Cumhuriyeti hukuk devletidir. hukuku tesis etmek her ve hür vicdanlıların görevidir

58
4
yanıtYanıtla
Kul senol:

Mhp suc üstü yakalandı hükumeti bile bozarız tehditleri ile adaletin yerine gelmesini engelliyor

50
8
yanıtYanıtla
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title