29 Devlet Üniversitesi Fakültesine Dekan Ataması - Haberler
Haberi Paylaş

29 Devlet Üniversitesi Fakültesine Dekan Ataması

ANKA - Haberler | Güncel
29 Devlet Üniversitesi Fakültesine Dekan Ataması

YÖK Genel Kurulu'nda devlet üniversitelerine ait 29 fakülteye dekan ataması yapıldı.Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK) 2013 yılının 13.Toplantısını yaptı.

YÖK Genel Kurulu'nda devlet üniversitelerine ait 29 fakülteye dekan ataması yapıldı.

Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK) 2013 yılının 13. Toplantısını yaptı. Toplantıda eğitim ve mevzuat komisyonları raporlarının yanı sıra diğer gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, YÖK'e rektör adayı olarak önerilen İzmir Üniversitesi için Prof. Dr. Kayhan Erciyeş ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi için de Prof. Dr. Mehmet Bulut'a olumlu görüş bildirilmesine karar verildi.

-29 FAKÜLTEYE DEKAN ATAMASI-

YÖK Genel Kurulu'nda devlet üniversitelerine ait 29 fakülteye dekan ataması yapıldı. Bu üniversiteler, fakülteleri ve dekanları şöyle:

"Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Prof. Dr. Hamdi Temel, Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi Prof. Dr. İsmail Sökmen ve Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Halil Yoleri, Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Tunçel ve Tıp Fakültesi Prof. Dr. Muhammet Güven, Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Recep Polat, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Levent Elbeyli, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Prof. Dr. Nilüfer Sezer, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Prof. Dr. Eşref Adalı, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Orman Fakültesi Prof. Dr. Nihat Sami Çetin, Karabük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Sait Aşgın, Karadeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Prof. Dr. Nurettin Yaylı, Fatih Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Ali Rıza Akdeniz, İletişim Fakültesi Prof. Dr. Birdoğan Baki, Orman Fakültesi Prof. Dr. Emin Zeki Başkent ve Tıp Fakültesi Prof. Dr. Akif Cinel, Kastamonu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Şeref Turhan, Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Prof. Dr. Şevket Arıkan, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Özer Kanburoğlu ve İletişim Fakültesi Prof.Dr. Fisun Alver, Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Ensar Nişancı,

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Muhsin Kar ve Turizm Fakültesi Prof. Dr. Raif Parlakkaya, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Osman İmamoğlu ve Ziraat Fakültesi Prof. Dr. Orhan Kurt, Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan ve Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Prof. Sabri Yener, Selçuk Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Prof. Dr. Ali Boran,

Siirt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Korkmaz."

-VAKIF ÜNİVERSİTELERİNE AİT 15 FAKÜLTEYE DEKAN-

Toplantıda ayrıca 15 vakıf üniversitesinin mütevelli heyeti tarafından dekan adayı olarak Yükseköğretim Kurulu'na önerilen ve olumlu görüş bildirilmesine karar verilen dekanların isimleri ise şöyle:

"Atılım Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Prof.Dr. Nüket Belgin Elbir, Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Prof.Dr. Bülent Dayangaç, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Z. Erinç Böge, Gediz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Ömer Faruk Huyugüzel, İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Prof. Dr. Sabri Hasan Meriç, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Prof. Dr. Tuncer Çelik, İstanbul Gelişim Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Hasan Şimşek,

İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Prof. Dr. Şeref Demirayak, Sağlık Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Erdoğan Kunter, Tıp Fakültesi Prof. Dr. Naci Karacaoğlan, İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Prof. Dr. Peyami Çelikcan, İslami İlimler Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Ali Büyükkara, Maltepe Fakültesi Fen Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. M. Reha Civanlar,

Piri Reis Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Oral Erdoğan, TED Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Prof. Dr. Güney Özcebe, Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Prof. Dr. Mustafa Ruhan Erdem, Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Şükran Nilvana Atadeniz."

ANKA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım