12 yaşındaki kızı sahte şeyhin istismarına uğrayan anne ilk kez konuştu: Kızım 'Anne size bir şey yapmasından korkuyorum' dedi

12 yaşındaki kızı sahte şeyhin istismarına uğrayan anne ilk kez konuştu: Kızım 'Anne size bir şey yapmasından korkuyorum' dedi

19.09.2020 23:52 | Son Güncelleme: 20.09.2020 09:47

Sakarya'da, Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah tarafından cinsel istismara uğrayan 12 yaşındaki çocuğun annesi ilk kez konuştu. Kızının, "Anne size bir şey yapmasından korkuyorum" dediğini aktaran acılı anne, "Gerçekten güvendiğimiz bir insandı. Dede, baba gözüyle gördüğümüz bir insandı" dedi.

Sakarya'da, Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın cinsel istismarına maruz kalan 12 yaşındaki çocuğun annesi sessizliğini bozdu. İstismar olayının sahte şeyhin fotoğrafının eve asılmasıyla ortaya çıktığını belirten acılı anne, "Kızım, 'Anne size bir şey yapmasından korkuyorum' dedi. Sonra o kişinin ne yaptığını bütünüyle anlattı" ifadelerini kullandı.

Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah tarafından cinsel istismara uğrayan 12 yaşındaki çocuğun annesi ilk kez Halk TV'ye konuştu. Annenin anlattığına göre istismar, şeyhin fotoğrafının eve asılmasıyla ortaya çıkıyor. Fatih Nurullah'ın resmini astığında kızının refleks gösterdiğini ifade eden anne, "Kızım, 'asmayalım onu' dedi ve indirdi" dedi.

"DEDE, BABA GÖZÜYLE GÖRDÜĞÜMÜZ BİR İNSANDI"

Kızının yaşadıklarını bir bir anlatan anne, "Sadece onu yanağından öptüğünü söyledi. Ben bunda kötü bir şey olmadığı düşüncesiyle bir şey yapmadım. Sonra hareketlerinin değiştiğini fark ettim. Bana 'Anne korkuyorum, size bir şey yapmasından korkuyorum' dedi. Sonra o kişinin ne yaptığını bütünüyle anlattı. Gerçekten güvendiğimiz bir insandı. Dede, baba gözüyle gördüğümüz bir insandı. Ummadığımız bir insandı" dedi.

"SON ZAMANLARDA MEHDİLİK İLAN ETMİŞTİ"

Mağdur çocuğun babası ise, cinsel istismarcı sahte şeyhin kendisine evladı gibi yaklaştığını belirterek, "Fatih Nurullah'la aramız çok iyiydi. Bütün cemaatin hepsi biliyordu, beni evladından ayırt etmedi. Babamdan daha ileri seviyordum. Biz onu gerçekten peygamber vekili olarak görüyorduk. Son zamanlarda da mehdilik ilan etmişti. Biz yalan söylemeyeceğini düşünerek, onu gerçekten mehdi olarak görüyorduk" ifadelerini kullandı.

12 yaşındaki kızı sahte şeyhin cinsel istismarına uğrayan anne konuştu: Kızım 'Anne size bir yapmasından korkuyorum' dedi

"KIZIMIN TEDAVİ OLMASINI İSTİYORUM"

Kızının yaşadıklarından çok etkilendiğini ancak henüz rehabilitasyonun başlamadığını anlatan annesi, "Ben biraz bu olayların bitmesine yakın tedavi olmasını istiyorum. Bugün olsa giderim, o yere değil ama. Benim öyle bir düşüncem yok. Sonuçta biz oraya Allah için gidiyoruz, o kişi için gitmiyoruz. Ben o şekilde düşünmüyorum, bir korkum yok. Biz oraya Allah rızası için gittik, bugün olsa yine giderim. O yere değil ama"

"25 BİN KİŞİYİ RAHAT BİR ARAYA TOPLAYACAK GÜCE SAHİP"

Mağdur çocuğun babası, son yaptığı programlarla birlikte Fatih Nurullah'ın rahat 25 bin kişiyi bir araya toplayacak bir güce sahip olduğunu belirterek, "25 bin kişinin yanında, işi olup gelemeyenleri de koyarsak rahat 40 – 50 bin kişilik bir cemaat yapısına sahipti. Bunun ismini duyup buna göre hareket edenlerin sayısı 60 – 70 bin kişi vardır" ifadelerini kullandı.

"DEVLETİMİZ SAĞ OLSUN YANIMIZDA"

Baba, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Bugüne kadar devletimiz sağ olsun yanımızda oldu, koruma verdi. Davamızdan vazgeçmememiz için bizi desteklediler. Biz, Cumhurbaşkanı, Aile Bakanı, bize yardım edebilecek kim varsa hepsinden yardım istiyoruz. Önce Allah'a sığındık sonra da devletimize sığınıyoruz. Bu süreçte bizi olayın ilk gününden bu güne kadar takip eden Sayın Canan Kaftancıoğlu'na maddi ve manevi yardımlarından dolayı çok teşekkür ederiz"

12 yaşındaki kızı sahte şeyhin istismarına uğrayan anne ilk kez konuştu: Kızım 'Anne size bir şey yapmasından korkuyorum' dedi
Haber Yorumları (173)
YUH ARTIK: be kardesim eger dinimizi bilmiyorsan bir bile sor öyle her mehtiyim diyen mehti olmuyormesti aleyyiselam belli özelliklerle ve gelecek olan bir isan.
ANGLO: Ne işi var kızının şeyhin yanında ?
TESPİT: Bu adam hakkında cüppeli ahmet hoca da dahil Mustafa Karataş hoca Zahide Yetiş programında gerekli şeyleri çok önce söylemiş. Ama bizim millet hala ilk emir ''OKU'' ya rağmen ve ayette ''Şeytan sizi Allah''la aldatmasın demesine rağmen ne kendi itikadını bilir ne bir iranlının ne de bir arabın. Sen kendi itikadını bilmezsen din diye bir arabın veya bir iran haşhaşcısının peşinden gidersin. Onun için dinini DEVLETİNDEN öğren be kardeşim. Diyanet, Cami imamları ne güne duruyor. Sor öğren uygula.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 12 yaşındaki kızı sahte şeyhin istismarına uğrayan anne ilk kez konuştu: Kızım 'Anne size bir şey yapmasından korkuyorum' dedi - Sakarya
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 15:48:44. #1.14#
title