12. Uluslararası Kar Film Festivali Başlıyor

12. Uluslararası Kar Film Festivali Başlıyor

08.03.2016 09:16 | Son Güncelleme: 08.03.2016 09:16
12. Uluslararası Kar Film Festivali Başlıyor

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından geleneksel hale getirilen Uluslararası Kar Film Festivali’nin bu yıl 12.’si düzenlenecek.

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından geleneksel hale getirilen Uluslararası Kar Film Festivali'nin bu yıl 12.'si düzenlenecek.

Türkiye'nin ilk online festivali olan Kar Film Festivali'nde bu yıl çeşitli kategorilerde 150'nin üzerinde kısa film yarışacak.

Festival kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerde, kısa film yarışmasının yanı sıra sinema ve televizyon dünyasından önemli isimler öğrencilerle bir araya gelecek.

FESTİVAL 10 MART'TA DİRİLİŞ ERTUĞRUL FİLM EKİBİYLE START ALACAK

İletişim öğrencilerinin düzenlediği oylama sonucu çeşitli kategorilerde ödüle layık görülen Diriliş Ertuğrul Dizi Film ekibi de Kar Film Festivalinde yer alacak.

Diriliş Ertuğrul dizi film ekibinin katılımıyla düzenlenecek açılış programında dizinin oyuncuları, yönetmeni, yapımcısı ve senaristi ile bir de söyleşi gerçekleştirilecek.

12 Mart'ta Türk-Japon ortak filmi Ertuğrul 1890 filminin gösterimi yapılacak.

16 Mart'ta ise İftarlık Gazoz filminin yönetmeni Yüksel Aksu öğrencilerle bir araya gelecek. Yine aynı gün ülkemizin önemli sinema eleştirmenlerinden Suat Köçer ve Serdar Akbıyık sinema üzerine söyleşileriyle öğrencilerle buluşacak.

17 Mart'ta NTV haber editörlerinden Muhammed Eren ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Haldun Narmanlıoğlu sektöre dair tecrübelerini öğrencilerle paylaşacak.

Yine aynı gün TRT'de yayınlanan Doğadaki İnsan programının yapımcısı ve sunucusu Serdar Kılıç konuğumuz olacak. Bunun yanısıra Yeşilçam'ın duayen sanatçılarından Selahattin Taşdöğen, Tuğrul Meteer ve Yusuf Sezgin de söyleşileriyle festivale renk katacak.

Günün son söyleşisinde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya Aş. Genel Müdürü Bekir Kaplan Web Televizyonculuğu üzerine bir sunum yapacak

18 Mart'ta ise TRT spor muhabiri Ömer Yavru ve TRT kameramanlarından Sabri Savcı öğrencilerle atölye çalışmaları gerçekleştirecek. Festival, yapımcı Baran Seyhan'ın söyleşisinin ardından kısa film yarışmasında dereceye giren filmlerin gösterimi ve ödül töreniyle sona erecek. - ERZURUM

12. Uluslararası Kar Film Festivali Başlıyor
12. Uluslararası Kar Film Festivali Başlıyor
12. Uluslararası Kar Film Festivali Başlıyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title