HSYK'nın İhraç Kararına Zekeriya Öz'den İlk Tepki: Yazıklar Olsun
Advertisement

HSYK'nın İhraç Kararına Zekeriya Öz'den İlk Tepki: Yazıklar Olsun

12.05.2015 14:14 | Son Güncelleme: 12.05.2015 15:09

HSYK'nın Zekeriya Öz'le birlikte savcılar Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraçlarına kararına ilk tepki Zekeriya Öz'den geldi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2. Dairesi, 5'e 2 oy çokluğuyla Zekeriya Öz'le birlikte savcılar Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraçlarına karar verdi. Karara ilk tepki Zekeriya Öz'den geldi.

Zekeriya Öz'ün Twitter hesabından yapılan ilk açıklama şöyle:

"Haberler doğruysa HSYK yetki gaspı yapmıştır. Verdiği karar yok hükmündedir, verdiği kararda milletinden gecikmeden ötürü özür de dilememiştir.

HSYK anayasa ve yasaları çiğneyerek savunmamızı dahi almadan yukardan aldığı talimatla bu kararları vermiştir yazıklar olsun bağımlı HSYKya. HSYKda CB nin atadığı türbanlı üye biz burada Siyasal yargılama yapıyoruz diyerek, kararların kimin talimatıyla verildiğini itiraf etmiş. HSYKnın savunma için verdiği süre dolmadan ihraç kararı vermesi, bu kararı vermesi için emri veren kişiden korktuklarından hukuku çiğnediler. Hatta rüşvet ve menfaat temininden Yargıtay'da yargılanıp mahkum olmuş YBP'ciyi yargıtay üyesi olarak atadı. HSYK ayrımcılık suçu işliyor. Tarihe hırsıza yolsuza göz yuman boyun büken olarak geçmektense, hırsıza boyun eğmediği için meslekten atılma şerefine ermek bir onurdur."

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (111)
AHMET GÜLEN : İtiraz yooook onu zamanında düşüneydin ah almışsın demek iş bulamazsan yardımcı olunur bizim burda işçi ve çobanların aylığı 3000.00 tl bir düşün
AHMET GÜLEN : Ne oldu koçum doğru durana kimseden zarar ama durmadınki ALLAH büyük senin bir hesabın varsa ALLAHINDA bir hesabı var bizim dualarımız boşa çıkmadı elhamdülillah AMA sizin bağlı olduğunuz kişinin duası boşa çıktı ALLAH HERŞEYE KADİR
VATANDAŞ: Çekirge işte böyle zıplar zıplar Hopp !!!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title