Muammer Akkaş Haberleri

Muammer Akkaş haber, Muammer Akkaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muammer Akkaş - 17.12.2020
17-25 Aralık: FETÖ'nün "yargısal darbe" girişimi
17 Aralık 2013'te 25 Aralık kumpasının başındaki FETÖ firarisi eski savcı Muammer Akkaş, polise verdiği talimatla soruşturmanın sonlandırılması ve fezlekesinin kendisine gönderilmesi talimatını verdi.
Muammer Akkaş - 06.11.2020
Son dakika haber! Dink cinayeti soruşturmasını sürüncemede bıraktığı gerekçesiyle eski savcı Muammer Akkaş hakkında iddianame
Edinilen son dakika gelişmesine göre Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dosyayı sürümcede bıraktığı" gerekçesiyle "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "görevi...
Muammer Akkaş - 19.01.2020
Dink suikastı davası 13. yılında (1)
Ogün Samast: "Bu cinayeti bana işlettirdiler" HSYK kararıyla açığa alınan ve FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan dönemin özel yetkili İstanbul Cumhuriyet savcılarından Muammer Akkaş'ın yetkisinden 3 yıllık süreç sonunda alınan Dink cinayeti soruşturma dosyası, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Yusuf Hakkı Doğan'a verildi ve soruşturma hızla ilerlemeye başladı.
Muammer Akkaş - 24.12.2019
"Darbeler ve 17-25 Aralık Yargı Darbesi" paneli
"Hoca kılıklı adamın yönetime ortak olmak için yapmış olduğu bir hamle değildi" Avukat Mustafa Doğan İnal, açılış konuşmalarının ardından düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, 17-25 Aralık soruşturmalarının 2012 tarihli olduğuna değinirken, şunları anlattı: "Başarılı olamadıkları MİT operasyonunun hemen akabinde yolsuzluk eksenli bir soruşturma başlatmış idiler. Bu soruşturmalar 17 Aralık kısmı itibarıyla 3 ayrı soruşturmaydı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının olduğu bir soruşturma, Halkbank'ın içinde olduğu bir soruşturma ve bir de bunlardan bağımsız yaptıkları bir takım inşaat işlerine ilişkin soruşturma. Üçünü bir araya getirip operasyonu ve tutuklamaları yaptılar. O günlerde emniyette bir değişikliğe gidildi. 25 Aralık'a gelirken operasyonu polisle yapamayacaklarını anladılar ve o gün için operasyon talimatını Muammer Akkaş jandarmaya yazmıştı.
Muammer Akkaş - 20.09.2019
Adalet bakanlığı eski müsteşarı birol erdem'e yargıtay'da dava açıldı
'FETÖ'CÜLERE 'MİLLET SİZİ TARİHE GÖMECEK' DEDİ' Danıştay Üyesi Rasim Aytin iddianamede yer alan ifadesinde, Birol Erdem'le ilgili tanıklıklarını şöyle anlattı: "Adli Kolluk Yönetmeliği çıkartılınca HSYK üyelerinin bir kısmı yönetmeliğe karşı bir bildiri yayınlanması hususunu gündeme getirdiler. Birol Erdem içeride HSYK'nın bu bildiriyi yayınlamasının çok yanlış olduğunu dile getirerek, bilhassa da FETÖ'cüleri işaret ederek "..millet sizi tarihe gömecek.." sözünü de söylediğini hatırlıyorum. Birol Erdem muhalefetini açıkladı. İsmail Aydın, Halil Koç, Ahmet Karayiğit ve ben farklı gerekçelerle de olsa bu bildiriye muhalif kaldık ve bu şekilde çıktı...Birol Erdem, Turan Çolakkadı'yı (dönemin İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı) arayarak kendisinin de Muammer Akkaş'a karşı bir basın açıklaması yapmasının uygun olacağını söyledi.
Muammer Akkaş - 09.04.2019
Kasasından 100 Kilo Altın Çıkan Fetö'cü Eski Savcının Amcası Hakim Karşısında
ISPARTA Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, meslekten ihraç edilen firari eski cumhuriyet savcısı Muammer Akkaş'ın tutuklanan amcası kuyumcu Faruk Akkaş bugün yeniden hakim karşısına çıktı.
Muammer Akkaş - 09.04.2019
Fetö Firarisi Eski Savcı Akkaş'ın Amcası Yargılanıyor
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi eski savcı Muammer Akkaş'ın amcası Faruk Akkaş'ın örgüt üyeliğinden ve sahte kimlikle kiraladığı kasada sakladığı öne sürülen 100 kilogram altınla ilgili tutuklu yargılandığı davaya devam edildi.
Muammer Akkaş - 15.01.2019
Gündem / 15 Ocak 2019
(İstanbul/10.00) FETÖ firarisi eski savcı Muammer Akkaş'ın amcası Faruk Akkaş hakkındaki dava Isparta 3.
Muammer Akkaş - 15.01.2019
Gündem Özeti / 15 Ocak 2019
(İstanbul/10.00) FETÖ firarisi eski savcı Muammer Akkaş'ın amcası Faruk Akkaş hakkındaki dava Isparta 3.
Muammer Akkaş - 05.11.2018
Fetö Firarisi Eski Savcı Hakkında İddianame
İş adamı Galip Öztürk hakkında hazırladığı iddianamede usulsüzlükler yaptığı iddia edilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları kapsamında firari olarak aranan eski savcı Muammer Akkaş hakkında son soruşturmanın açılması istemiyle "görevi kötüye kullanma" suçundan iddianame düzenlendi.
Muammer Akkaş - 05.11.2018
Fetö Üyesi Firari Savcı Muammer Akkaş Hakkında Yeni Dava
FETÖ üyesi firari savcı Muammer Akkaş hakkında “Görevi kötüye kullanma” suçundan yeni bir dava açıldı.
Muammer Akkaş - 26.10.2018
Fetö'cü Savcının Amcasından 100 Kilogram Altın Çıkmasına İlişkin İddianame
Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 4 sanık hakkında hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianamede, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 17-25 Aralık kumpasını kuran savcılarından firari Muammer Akkaş'ın amcası Faruk Akkaş'ın, eşinin ve kardeşinin sahte kimlikle kiraladıkları...
Muammer Akkaş - 26.10.2018
Kasasından 100 Kilo Altın Çıkan Fetö'cü Eski Savcının Amcasına 10 Yıl Hapis İstemi
ISPARTA Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, meslekten ihraç edilen firari eski cumhuriyet savcısı Muammer Akkaş'ın tutuklanan amcası kuyumcu Faruk Akkaş'ın hakkında 10 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
Muammer Akkaş - 10.10.2018
Eski Ysk Üyesi Zengin'in Tutukluluğu Devam Edecek
Zengin'in, örgütün yargıdaki üst düzey yöneticileri Nazmi Dere, Erkan Yılmaz, Celil Kalyoncu ve "sivil imam" Mehmet Baysal ile program üzerinden yoğun şekilde mesajlaştığı, örgüt yöneticilerinden Mehmet Kaya'ya gönderdiği ByLock mesajında, eski Özel Yetkili Savcı Muammer Akkaş için övgü dolu sözler kullandığı belirlenmişti.
Muammer Akkaş - 17.09.2018
Galip Öztürk Hakkında "Yeniden Yargılama" Kararı
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Hrant Dink cinayeti davalarının firari sanığı eski savcı Muammer Akkaş'ın yürüttüğü soruşturma sonunda açılan dava kapsamında kimi suçlardan hüküm giyen iş adamı Galip Öztürk'ün, diğer 3 hükümlüyle "yeniden yargılanma ve infazın ertelenmesi" talepleri, İstanbul 3.
Muammer Akkaş - 12.09.2018
Eski HSYK 1. Daire Başkanı Okur Hakim Karşısında
Muammer Akkaş'ın görevden alınması Okur, 25 Aralık dosyasının Muammer Akkaş'tan alınmasını önerdiğini, bir HSYK üyesini İstanbul'a gönderdiklerini, o gün soruşturmanın Akkaş'tan alındığını anlattı.
Muammer Akkaş - 16.08.2018
SPK Haftalık Bülteni
Halk Varlık Kiralama AŞ'nin 2 milyar TL tutarlı Yönetim Sözleşmesine Dayalı Kira Sertifikası ihracı başvurusunu da onaylayan SPK, Borsa İstanbul'da gerçekleştirilen işlemler nedeniyle Muammer Akkaş, Recep Akkaş ve Önder Taşlıoğlu hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.
Muammer Akkaş - 02.05.2018
Jandarmanın İstanbul'daki Darbe Faaliyetlerine İlişkin Dava
İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin karşısındaki binada yapılan duruşmada savunması alınan tutuksuz sanık Ahmet Önal, jandarmanın dinleme kısmında görev yaptığını, eski savcı Muammer Akkaş'ın 17-25 Aralık'ta, o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı dinleme kararı aldığını söyledi.
Muammer Akkaş - 24.04.2018
Eski Ysk Üyesi Zengin Hakim Karşısında
Zengin'in, örgütün yargıdaki üst düzey yöneticileri Nazmi Dere, Erkan Yılmaz, Celil Kalyoncu ve "sivil imam" Mehmet Baysal ile program üzerinden yoğun şekilde mesajlaştığı, örgüt yöneticilerinden Mehmet Kaya'ya gönderdiği ByLock mesajında, eski Özel Yetkili Savcı Muammer Akkaş için övgü dolu sözler kullandığı belirlenmişti.
Muammer Akkaş - 09.03.2018
Dha İstanbul Bülteni - 4
TANIK TAVŞANOĞLU: BÖYLE BİR LEKEYİ ONLARA KONDURAMAM Tanık Leyla Tavşanoğlu da 30 yıl gazetede çalıştığını belirterek, "Hali hazırda Cumhuriyet Yönetimiyle fikir uyuşmazlığım olsa da terör örgütü ile bağlantılı olduğunu düşünmek bile istemem. Böyle bir lekeyi onlara konduramam. Benden sonraki gazetenin işleyişi ile ilgili bilgim yok. Yeni yönetimle sadece 3 ay çalıştım. Kendileri gazeteci ya da hukuk insanıdır" dedi. Tanık Tavşanoğlu şunları söyledi: "Gazeteci va Yazarlar Vakfı'nın davet etti. Ben de İbrahim Yıldız ve Orhan Erinç'ten izin alarak gittim. Gezi de akademisyenler, profesörler de vardı. Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Genel Sekreteri bana 'Hoca Efendi'ye gideceğiz gelir misin?' dedi. Ben de "Tabi gelirim' dedim merak ediyordum.  Gittim. Ardından da gazetedekilere 'Yazılacak bir şey yok' dedim. Onlar da 'Tamam' dedi. Yazmadım"  "CUMHURİYETİ SAVUNAMAYANLAR CUMHURİYETİN ADINI KULLANAMAZ" Tanık Namık Kemal Boya çalışmalarla Cumhuriyet gazetesinin tirajını 100 bine ulaştırdıklarını belirterek, "İlhan Selçuk ve Türkan Saylan'ın gözaltına alınmasıyla başlayan süreçten ben de 2009'da nasibimi aldım. Gözaltına alındım serbest bırakıldım. 2013'te bugün sözü geçen yönetim değişiklikleri ile okuyucu arasında değişim oldu. Verdiğimiz ilanlara müdahale edildi biz de ilan vermekten vazgeçtik. Bazı yayın değişiklikleri de oldu. Bazı haberlerin logonun üstüne çıkması ya da Gülen ile yapılan Fakirhane haberi gibi olaylar yaşandı. Bunlarla ilgili ufak tefek görüşmelerimiz olsa da çözüm olmadı. Daha fazla 2014 Eylül'ünde temsilcilerle toplanarak boykot kararı aldık ama bu durumda çalışan arkadaşları zor duruma düşürecek diye esneterek Bilim ve Teknik'in yayınlandığı Cuma günleri dışında genel boykot düzenlenmesine karar verdik. Herkes eline aldığı gazetenin kendini temsil etmediğini söylüyordu. Bu tüm okurlarda benzer tepki oldu. 2014'te başlayan bu boykot ile bazı etkilenmeler oldu ama yeni yönetimler ve yeni çalışanlarla değişim devam etti. Gazete 1924'de Mustafa Kemal Paşa emriyle kurulmuştu. Cumhuriyet'i savunmayanlar 'Cumhuriyet' adını da kullanamaz" ifadelerini kullandı. Duruşma diğer tanık ifadelerinin alınmasıyla devam ediyor.    ================================= 10- DİNK SORUŞTURMASININ ESKİ SAVCISI MUAMMER AKKAŞ HAKKINDAKİ İDDİANAME İADE EDİLDİ Haber: Ümit TÜRK - Özden ATİK / İstanbul DHA  Hrant Dink cinayeti soruşturmasının eski savcılarından olan ve FETÖ'yle iltisaklı olduğu nedeniyle meslekten ihraç edilen firari savcı Muammer Akkaş hakkında hazırlanan iddianame savcılığa iade edildi.
Muammer Akkaş - 09.03.2018
Firari Savcı Muammer Akkaş Hakkında Dink Soruşturmasında Hazırlanan İddianame İade Edildi
Firari savcı Muammer Akkaş hakkında Dink cinayeti soruşturması kapsamında, "resmi belgede sahtecilik" ve "silahlı terör örgütü yönetici olmak" suçlarından 58,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, mahkemece başsavcılığa iade edildi.
Muammer Akkaş - 09.03.2018
Dink Soruşturmasının Eski Savcısı Muammer Akkaş Hakkındaki İddianame İade Edildi
HRANT Dink cinayeti soruşturmasının eski savcılarından olan ve FETÖ'yle iltisaklı olduğu nedeniyle meslekten ihraç edilen firari savcı Muammer Akkaş hakkında hazırlanan iddianame savcılığa iade edildi.
Muammer Akkaş - 09.03.2018
Dink Soruşturmasının Eski Savcısı Muammer Akkaş Hakkındaki İddianame İade Edildi
Haber: Ümit TÜRK - Özden ATİK / İstanbul DHA Hrant Dink cinayeti soruşturmasının eski savcılarından olan ve FETÖ'yle iltisaklı olduğu nedeniyle meslekten ihraç edilen firari savcı Muammer Akkaş hakkında hazırlanan iddianame savcılığa iade edildi.
Muammer Akkaş - 09.03.2018
Dink Cinayetinin Eski Savcısı Hakkındaki İddianame İade Edildi
Hrant Dink cinayeti ve kumpas olduğu anlaşılan 25 Aralık soruşturmalarını da yürüten, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) iltisaklı olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen eski savcı firari Muammer Akkaş hakkında, Dink cinayeti soruşturması kapsamında, "resmi belgede sahtecilik" ve "silahlı...
Muammer Akkaş - 22.02.2018
Hard Diskine El Konulmadan Önce Bilinçli Şekilde Zarar Verilmiş
Sanıklardan Yakup Hakan Günay, İsmail Tandoğan, Hadi Çağdır, Sedat Sami Haşılıoğlu, Menekşe Uyar, Celal Kara, Muammer Akkaş, Durmuş Yiğit, Eşref Aksu, Gökmen Demircan, Seyfettin Mermerci, Mustafa Boz, Cihan Kansız, Nurullah Çınar, Davut Bedir, Hikmet Usta, Mehmet Ali Uysal, Ramazan Saban, Nalan Can, Hüseyin Ayar, Adem Özcan, Mehmet Berk, Mehmet Karababa, Murat Üründü, Mesut Özcan ve Hikmet Şen hakkındaki yakalama emirlerinin devamı kararlaştırıldı.
Muammer Akkaş - 21.02.2018
Fetö'den İhraç Edilen Eski Savcının Kuyumcu Amcası Tutuklandı
ISPARTA Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, meslekten ihraç edilen firari eski cumhuriyet savcısı Muammer Akkaş'ın amcası kuyumcu Faruk Akkaş, tutuklandı.
Muammer Akkaş - 20.02.2018
Fetö Firarisi Eski Savcının Amcası Tutuklandı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 17-25 Aralık kumpasını kuran savcılarından firari Muammer Akkaş'ın amcası Faruk Akkaş, tutuklandı.
Muammer Akkaş - 20.02.2018
Fetö'den İhraç Edilen Eski Savcının Amcasının Kasasından 100 Kilo Altın Çıktı
ISPARTA Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, meslekten ihraç edilen firari eski cumhuriyet savcısı Muammer Akkaş'ın amcası Faruk Akkaş, dün Antalya'da gözaltına alındı.
Muammer Akkaş - 27.12.2017
Kumpas Davalarının Hakim ve Savcıları Yargılanıyor
Sanıklardan Yakup Hakan Günay, İsmail Tandoğan, Hadi Çağdır, Sedat Sami Haşılıoğlu, Menekşe Uyar, Celal Kara, Muammer Akkaş, Durmuş Yiğit, Eşref Aksu, Gökmen Demircan, Seyfettin Mermerci, Mustafa Boz, Cihan Kansız, Nurullah Çınar, Davut Bedir, Hikmet Usta, Mehmet Ali Uysal, Ramazan Saban, Nalan Can, Hüseyin Ayar, Adem Özcan, Mehmet Berk, Mehmet Karababa, Murat Üründü, Mesut Öcan ve Hikmet Şen hakkındaki yakalama emirlerinin ise devamı kararlaştırıldı.
Muammer Akkaş - 26.12.2017
Kumpas Davalarının Hakim ve Savcıları Yargılanıyor
Ayrıca, haklarında yakalama kararı bulunan sanıklar Nalan Can, Nurullah Çınar, Cihan Kansız, Hadi Çağdır, Mesut Özcan, Gökmen Demircan, Mehmet Ali Uysal, Mehmet Karababa, Adem Özcan, Celal Kara, Hikmet Usta, Seyfettin Mermerci, Muammer Akkaş, Hüseyin Ayar, İsmail Tandoğan, Davut Bedir, Eşref Aksu ve Murat Üründü'nün de kullandıkları cep telefonlarıyla aynı programa bağlandıkları ifade edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muammer Akkaş Haberleri | Muammer Akkaş Kimdir - Haberler - Muammer Akkaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muammer Akkaş kimdir, hayatı ve biyografisi. 17-25 Aralık: FETÖ'nün yargısal darbe girişimi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 13:14:18. #1.16#

title