Zazaca Haberleri

Zazaca haber, Zazaca son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zazaca - 27.11.2020
Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu'ndan kadın semt pazarında Kovid-19 denetimi
Zabıta araçlarından da Türkçe, Kürtçe ve Zazaca anonslar yapılarak, salgına ve uygulanması gereken tedbirlere dikkat çekildi.
Zazaca - 10.8.2020
Son dakika haber! Çocuklarda teknoloji bağımlılığı konusunda kamu spotu hazırlanacak
Teknoloji bağımlılığının genç nesilde tedavisi mümkün olmayan hasarlar bıraktığını aktaran Öger, şunları kaydetti: "Özellikle 2000 yılından sonra teknolojinin hızlı bir şekilde hayatımıza girmesiyle beraber yeni nesil teknolojiyi kullanmada çok başarılı olduğunu görebiliyoruz. Henüz 2-3 yaşındaki çocukların bile arama motorlarında istediklerini bulabilecek bir kuşakla karşı karşıyayız. Pandemi sürecinde çocuklar evde hapsolurken teknolojiyle daha fazla zaman geçirmeye başladılar, teknolojik aletlerle duygusal bağ kurmaya başladılar." Pandemi süreciyle beraber Türkiye'de gönüllü vefa gruplarının okulların açılmasını beklemeden mobilize bir şekilde mahalle mahalle sokak sokak gençlere teknoloji bağımlılığının zararlarını anlatmalarını isteyen Öger, şöyle devam etti: "Yeşil Yıldız Derneği olarak Avrupa Birliği (AB) Sivil Düşün Programı çerçevesinde pandemi sürecinde Türkiye'de teknoloji bağımlılığına ilişkin 4-14 yaş çocuklarla ilgili programımız onaylandı. Bu program kapsamında 5 kamu spotu için Türkçe, Kürtçe, Zazaca seslendirerek pandemi ve çocuk, teknoloji bağımlılığı ve çocuk, teknolojiyi yerinde kullanma ve zararları işlenilecektir.
Zazaca - 7.6.2020
Diyarbakır'daki semt pazarlarında 3 dilde kronavirüs uyarısı
Bağlar Belediyesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında semt pazarlarında Türkçe, Kürtçe ve Zazaca anons yapıyor.
Zazaca - 29.3.2020
Diyarbakır'da polis üç dilde "Evde kal" anonsu yaptı
Diyarbakır'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında vatandaşlar, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları konusunda Türkçe, Kürtçe ve Zazaca anonslarla uyarıldı.
Zazaca - 21.3.2020
Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Şanlıurfa ve Gaziantep'te koronavirüs tedbirleri
Siverek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, araçlarla mahallelerde Türkçe, Kürtçe ve Zazaca koronavirüs nedeniyle alınması gereken önlemleri anlattı.
Zazaca - 21.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ-7
Görüntü dökümü --------------- Yapılan konutlar Kura Çekiminden detay Çevre Şehircilik Şube Müdürü Cengiz Eren'in açıklaması Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Sekvan KÜDEN/ŞIRNAK, ======================== Siverek'te 3 dilde koronavirüs uyarısı   ŞANLIURFA'nın Siverek ilçesinde, hoparlörler ile zabıta araçlarından, koronavirüse karşı Türkçe, Kürtçe ve Zazaca uyarı anonsları yapıldı.
Zazaca - 15.12.2019
2020 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Kürtçe ve Zazaca dersi verecek öğretmenlerin atanmadığını ileri süren Tiryaki, ana dilde eğitimin, anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle Bakanlığın programları arasında yer almadığını belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zazaca Haberleri | Zazaca Haber - Haberler - Zazaca haberleri, son dakika zazaca haber ve gelişmeleri burada. Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu'ndan kadın semt pazarında Kovid-19 denetimi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 04:20:50. #1.15#
title