Yüksekova Belediyespor Antalya'da Kampa Girdi - Haberler
Haberi Paylaş

Yüksekova Belediyespor Antalya'da Kampa Girdi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Yüksekova Belediyespor Antalya'da Kampa Girdi

Terör olayları ve soğuk hava koşulları nedeniyle antrenman yapamayan Türkiye Futbol Bölgesel Amatör Ligi 1. Grup'ta mücadele eden Yüksekova Belediyespor, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) girişimiyle devre arası kampı için Antalya'ya geldi.

Terör olayları ve soğuk hava koşulları nedeniyle antrenman yapamayan Türkiye Futbol Bölgesel Amatör Ligi 1. Grup'ta mücadele eden Yüksekova Belediye spor, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) girişimiyle devre arası kampı için Antalya'ya geldi.

Ligin ilk yarısını 22 puanla 3. sırada kapatan Hakkari Yüksekova Belediyespor takımı, Serik İlçesi Belek Turizm Bölgesi'nde kampa girdi. Takımın yöneticileri ve futbolcular, ATSO'ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Yüksekova TSO Başkanı Salih Özdemir'le birlikte ATSO'ya gelen Yüksekova Belediyespor Kulüp Başkanı Emin Taşçı, Genel Koordinatörü Cengiz Uzunköprü, Genel Kaptan Muhyettin Barçın, takım kaptanı Bayram Yıldırım ve futbolcuları, ATBO Başkanı Davut Çetin, Başkan Yardımcısı Mustafa İssi ve sayman üye Hüseyin Barut ağırladı.

GENÇLERİN SPOR YAPMASI TAKDİRE ŞAYAN

ATSO Başkanı Davut Çetin, Güneydoğu'da gençlerin spor, bilim ve kültüre ulaşma çabalarının mutlaka desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Güneydoğu'da yaşanan sıkıntılara karşın Yüksekova'da gençlerin spor yapmasının takdire değer olduğunu ifade eden Başkan Çetin, "2015 Nobel Kimya ödülünü alan Aziz Sancar'ın yetiştiği bir toprakta, bugün gençlerin şiddete, teröre alet edilmesine hep beraber karşı çıkmalıyız" dedi.

Türkiye'nin bütün gençliğinin bilim, kültür, sanat ve spor peşinde koşmaları, toplumsal sorunlarının çözümünü fikir, bilimle çözmeye çalışması gerektiğine işaret eden Başkan Çetin, "Bunun için yapılması gereken bellidir; Hep beraber bu vatanın her toprağına, her vatandaşına sahip çıkmak durumundayız. Yüksekova Kulübü gibi kulüplerimiz de sporcu gençlerimiz de desteklenmelidir" diye konuştu.

ŞAMPİYONLUK SÖZÜ ALDI

YTSO'nun Yüksekova Belediyespor'un Antalya kampına destek olmaları çağrısında bulunduğunu da kaydeden Başkan Çetin, tereddüt etmeden destek olma kararı aldıklarını kaydetti. Yüksekova'nın 3. Lig'e yükselmesi temennisinde bulunan Davut Çetin, futbolculardan şampiyonluk sözü aldı.

'BİZİ BURAYA GETİREN SPORUN KARDEŞLİK RUHUDUR'

Yüksekova TSO Başkanı Salih Özdemir ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne bağlı odaların, sadece ekonomiyle ilgilenmediğini, kentlerin birlik ve beraberliğine katkı yaptığını vurguladı. "Oda ve borsalar olarak büyük bir aileyiz" diyen Özdemir, "Takımımız Antalya'nın en iyi otellerinden birisinde kamp yapıyor. Bizi buraya getiren sporun kardeşlik ruhudur. Bizi birleştiren spordur. Biz Türkiye genelinde 365 kardeş oda-borsa adeta abi-kardeş gibiyiz" diye konuştu.

Yüksekova TSO Başkanı Salih Özdemir ziyaretin anısına ATSO Başkanı Davut Çetin'e plaket verirken, Çetin de konuk başkana kahve fincanı takımı ve Antalya reçeli takdim etti. Ziyaretin ardından TSO yöneticileri ve futbolcular birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi, yemek yedi. - Antalya

Yüksekova Belediyespor Antalya'da Kampa Girdi

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
title