Yüksek Askeri Şura kararlarına göre 'sarıklı amiral' olarak bilinen Tuğamiral Mehmet Sarı emekli edildi - Haberler
Haberi Paylaş

Yüksek Askeri Şura kararlarına göre "sarıklı amiral" olarak bilinen Tuğamiral Mehmet Sarı emekli edildi

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Güncel

Sarık ve cübbe ile fotoğrafları ortaya çıktıktan sonra hakkında soruşturma açılan ve görevden alınan kamuoyunda "sarıklı amiral" olarak bilinen Tuğamiral Mehmet Sarı, bugün açıklanan Yüksek Askeri Şura kararlarına göre emekli edildi.

Kamuoyunda "sarıklı amiral" olarak bilinen Tuğamiral Mehmet Sarı'nın askeri üniformanın üzerine sarık ve cübbe giyerek tarikat içerisinde görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından hakkında soruşturma açılmıştı. Milli Savunma Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu'ndaki soruşturma başlar başlamaz Sarı, görevden alınmıştı.

Tuğamiral Mehmet Sarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yapılan Yüksek Askeri Şura toplantısında alınan karar doğrultusunda emekli edildi.

Yüksek Askeri Şura kararlarına göre 'Sarıklı Amiral' olarak bilinen Tuğamiral Mehmet Sarı emekli edildi

Ankara'da bir tarikat merkezinde askeri üniformasının üzerine giydiği cübbe ve sarık sonrasında kamuoyunda 'sarıklı amiral' olarak adlandırılan Tuğamiral Mehmet Sarı uzun dönem deniz kuvvetlerinde önemli görevlerde yer aldı. Hakkında açılan soruşturma sonrasında görevden alınan Sarı, MSB Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Sivil üniversitede eğitimini tamamladıktan sonra mühendis kadrosundan deniz kuvvetleri bünyesine sözleşmeli subay olarak atanan Sarı, 5 Ağustos 2020'de Resmi Gazete'de yayımlanan YAŞ kararı uyarınca Tersaneler Genel Müdür Yardımcılığından, Deniz İkmal Komutanlığı'na atanmıştı.

Yüksek Askeri Şura kararlarına göre 'Sarıklı Amiral' olarak bilinen Tuğamiral Mehmet Sarı emekli edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan "TSK'nın disipliniyle bağdaşmayacak fotoğraf veren askere olumlu bakmadık, bakmayız. Bunun münferit bir hadise olduğu açıktır. Söz konusu fotoğraf yayınlandığında TSK idari bir soruşturmayı başlatmıştır, Milli Savunma Bakanlığımız kendi üzerine düşeni mutlaka yapacaktır. Bunu bir bildirinin bahanesi olarak kullanılmasını kesinlikle art niyetli görüyoruz" demişti.

Yüksek Askeri Şura kararlarına göre
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: Yüksek Askeri Şura kararlarına göre 'sarıklı amiral' olarak bilinen Tuğamiral Mehmet Sarı emekli edildi - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.09.2021 21:04:52. #1.12#