Yozgat Şehit Annesi Bir Mehmet Gider, Bin Mehmet Gelir' - Haberler
Haberi Paylaş

Yozgat Şehit Annesi Bir Mehmet Gider, Bin Mehmet Gelir'

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Yozgat Şehit Annesi Bir Mehmet Gider, Bin Mehmet Gelir'

Şehit annesi: Bir Mehmet gider, bin mehmet gelir'Halit YILMA/SORGUN(Yozgat), (DHA)- FIRAT Kalkanı Harekatı'nda El-Bab'da yaralandıktan sonra bir haftadır tedavi gördüğü Gaziantep'te şehit olan ve bir yıldır nişanlı olan 22 yaşındaki sözleşmeli er Mehmet Ünal, memleketi Yozgat'ın Sorgun...

Şehit annesi: Bir Mehmet gider, bin mehmet gelir'

Halit YILMA/SORGUN( Yozgat ), (DHA)- FIRAT Kalkanı Harekatı'nda El-Bab'da yaralandıktan sonra bir haftadır tedavi gördüğü Gaziantep'te şehit olan ve bir yıldır nişanlı olan 22 yaşındaki sözleşmeli er Mehmet Ünal, memleketi Yozgat'ın Sorgun İlçesi'nde ailesinin göz yaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. n ilçesinde göz yaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin nişanlısı Özge Utku'nun askeri üniforma ile katıldığı cenazede, anne Perihan Ünal oığlunun fotoğrafını eline alıp, "Bir mehmet gider, bin Mehmet gelir' diyerek göz yaşı döktü.

Sorgun Devlet Hastanesi morgundan alınan şehit Mehmet Ünal'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omuzlarında Sorgun Belediye Meydanına getirildi. Şehidin cenaze törenine anne Perihan, baba Yaşar Ünal, bir yıllık nişanlısı Özge Utku ve yakınları ile Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Yozgat İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Edok Okulları Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı, Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin cenazesinde baba Yaşar Ünal, yakınlarının yardımıyla güçlük ayakta dururken, oğlunun tabutu başında gözyaşlarına hakim olamadı. Şehidin bir yıllık nişanlısı olan Özge Utku ise askeri üniforma ile katıldığı cenazede, tabut başında göz yaşı döktü. Şehidin annesi Perihan Ünal da oğlunun fotoğrafını eline alıp, "Bir Mehmet gider, bin Mehmet gelir"diyerek göz yaşı döktü.

Sorgun Belediye Meydanını dolduran yüzlerce vatandaş ise cenazede PKK aleyhine sloganlar attı. Şehit Mehmet Ünal'ın cenazesi kılınan öğle ve cenaze namazından sonra Sorgun Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi. Şehit Ünal'ın bir yıllık nişanlısı Özge Utku ile yıl başından sonra evlilik hazırlığı içerisinde olduğu öğrenildi.

Yozgat Şehit Annesi Bir Mehmet Gider, Bin Mehmet Gelir'

Yozgat Şehit Annesi Bir Mehmet Gider, Bin Mehmet Gelir'

Yozgat Şehit Annesi Bir Mehmet Gider, Bin Mehmet Gelir'

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım