Yıllardır cami tuvaleti temizleyen Gineli Toure Türkiye'de çok mutlu

Yıllardır cami tuvaleti temizleyen Gineli Toure Türkiye'de çok mutlu

- (Özel) Yıllardır cami tuvaleti temizleyen Gineli Toure Türkiye'de çok mutlu 11 Yıl önce iç savaştan kaçarak Türkiye'ye geldi Gine'de akademisyen olarak görev yapmış olan Osman Toure;

26.11.2019 12:24 | Son Güncelleme: 26.11.2019 12:28

- (Özel) Yıllardır cami tuvaleti temizleyen Gineli Toure Türkiye'de çok mutlu

11 Yıl önce iç savaştan kaçarak Türkiye'ye geldi

Gine'de akademisyen olarak görev yapmış olan Osman Toure;"Türkiye'de çok iyi adamlar, çok güzel Müslümanlar var"

"Recep Tayyip Erdoğan çok iyi adam"

ESKİŞEHİR - Ülkesindeki iş savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve Eskişehir'de 11 yıldır tuvalet temizliği yapan Gineli akademisyen Osman Toure (70), Türkiye'nin çok güzel olduğunu ve Müslümanlığı çok güzel yaşadığını ifade etti.

Vişnelik mahallesinde bulunan Alem Camii'nin tuvaletini temizleyen Osman Toure, adeta bir Eskişehirli oldu. Cami cemaati ve halk tarafında çok sevilen Toure, evli ve 5 çocuk babası. Gine'deki iç savaş ve çeteleşme olayları sebebiyle 11 yıl önce kaçarak Eskişehir'e gelen ve burada 'Osman Ağa' lakabı takılan Gineli öğretmen, yıllardır burada tuvalet temizliyor. Yaptığı işten memnun olduğunu söyleyen Toure, yatsı ezanının ardından ise 2 saat boyunca spor yapmaya gidiyor. Adeta örnek bir yaşayış sergileyen Osman Ağa, Türklerin Müslümanlığı çok güzel yaşadığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok iyi bir Müslüman lider olduğunu ifade ediyor.

"Türkiye'de çok iyi adamlar, çok güzel Müslümanlar var"

11 yıldır burada Alem Camii'nde çalıştığını ifade eden Osman Toure, Türkiye'de çok iyi Müslümanların olduğunu belirtti. Toure, "Cami ve tuvalet temizliği yapıyorum. Türkiye maşallah Müslüman, hiç problem yaşamadım. Sıkıntı yok. Türkiye'de çok iyi adamlar, çok güzel Müslümanlar var. Güne'de dil öğretmeniydim. 9 tane dil biliyorum. İngilizce, Fransızca hepsi var. Eskişehir'de oturuyorum 11 senedir. İstanbul, Ankara ve Eskişehir'de yaşadım. Her yatsı namazından sonra da 2 saat spor yapıyorum. Boks, koşu, barfiks hepsini yapıyorum, top oynuyorum. Ailem burada, kardeşlerim burada. O zamanlar Afrika çok problemliydi. Diktatörlük, savaş çok kötüydü" dedi.

"Recep Tayyip Erdoğan çok iyi adam"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Müslümanlara yardım ettiğini ve çok iyi bir lider olduğunu söyleyen Gineli Öğretmen Toure, "Recep Tayyip Erdoğan'ın kafası çok iyi. Adam çalışıyor. Adam çok iyi adam. Erdoğan çok iyi adam. Maşallah. Çok çalışıyor ve çok iyi Müslüman. Kafa var çok iyi adam. Müslümanlara çok yardımı oluyor. Adam iyi Müslüman, orijinal bir Müslüman" diye konuştu.

Yıllardır cami tuvaleti temizleyen Gineli Toure Türkiye'de çok mutlu

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Yıllardır cami tuvaleti temizleyen Gineli Toure Türkiye'de çok mutlu - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.7.2020 21:12:55. #1.15#
title