Haberler

Whatsapp İhbar Hattı Sayesinde 400 Bin TL Trafik Cezası Kesildi

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, uygulamaya konulan whatsapp uygulaması ile 7 bin kişinin ihbarda bulunduğunu söyleyerek, “Şimdiye kadar whatsapp üzerinden gelen bildirimlerden dolayı yaklaşık 400 bin TL trafik cezası kesildi” dedi.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, uygulamaya konulan whatsapp uygulaması ile 7 bin kişinin ihbarda bulunduğunu söyleyerek, "Şimdiye kadar whatsapp üzerinden gelen bildirimlerden dolayı yaklaşık 400 bin TL trafik cezası kesildi" dedi.

Trafik Güvenliği Eylem Planı, Kayseri Valisi Orhan Düzgün başkanlığında gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri'de 24 saat esasına göre denetimlerin devam ettiğini söyledi. Düzgün, "İlimizde, 7/24 asayiş ve trafik denetimleri yapılıyor. Sıkıntılı durumlar ve trafik kurallarına uymayan araçlara yönelik denetimler gerçekleştiriliyor. 2014 yılında yıl boyunca denetlenen araç sayısı 432 binken, 2015 yılında yaklaşık 600 bin araç denetlenmiş, 2016 yılının ilk 3 aylık verilerine baktığımızda da 2014 yılına göre yaklaşık yüzde 64'lük bir artış var. 2015 yılının ilk 3 ayında 118 bin araç denetlenmişken, 2016 yılının ilk 3 ayında 195 bin araç denetlenmiş durumdadır" dedi.

Uygulamaya konulan whatsapp ihbar hattı ile şimdiye kadar 7 bin kişinin bildirimde bulunduğunu kaydeden Vali Düzgün, "Denetimlerde vatandaşlarımızın da denetime katkı sağlamasını, onların ortak olmasını sağlamak amacıyla yaklaşık 6 ay kadar önce whatsapp üzerinden vatandaşlarımızın da trafik suçlarıyla ilgili görüntüleri emniyet müdürlüğü bünyesinde oluşturduğumuz telefon hattına bildirmeleri konusunda bir çalışma başlatmıştık. Bu çalışmada gerçekten ilimizde başarılı bir şekilde yürüyor. 6 aydır yaklaşık 7 bin vatandaşımız whatsapp üzerinden trafik suçları ile ilgili bildirimde bulunmuş. Bunlardan da yaklaşık yarısına bize göndermiş oldukları görüntü ve fotoğraflarda herhangi bir şüpheye yol açmayacak şekilde trafik suçu belli olan yaklaşık 3 bin 500 araca ceza uygulanmış durumdadır. Sadece whatsapp üzerinden gönderilen bildirimlerden dolayı yaklaşık 400 bin TL civarında trafik cezası kesilmiş durumdadır. Trafikte denetimlerin etkili olduğu kadar vatandaşlarımızın da whatsapp üzerinden katkıları da aslında sürücülerin kurallara uyması konusunda her an her yerde kendilerinin kurallara uymaması durumunda bir vatandaşın ihbar edeceğini bilmeleri de sürücülerin kurallara uyması noktasında onlara bir caydırıcı etki yapıyor" şeklinde konuştu.

Kayseri'de kayıtlı 337 bin aracın olduğunu belirten Düzgün, şunları söyledi:

"Şuanda ilimizde yaklaşık 337 bin kayıtlı araç ve 491 binde sürücü trafikte seyretmektedir. Biz bütün sürücülerimizin gerek trafikte gerekse yaya olarak mutlaka trafik kurallarına uymalarını arzu ediyoruz." - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Orhan Düzgün Kayseri Yerel Haberler

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Fenomen Danla Bilic, futbolcu Doğan Alemdar'la aşk yaşamaya başladı

Fenomen Danla Bilic, futbolcu Doğan Alemdar'la aşk yaşamaya başladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title