Haberler

Vali Düzgün Altın Çınar Film Festivali Kapsamında Kente Gelen Sinemacılarla Bir Araya Geldi

Kayseri Valisi ve Festival Onursal Başkanı Orhan Düzgün, akşam “Ankara Yazı Veda Mektubu” filmi gösterimi ile 4’üncü kez sinemaseverlerle buluşacak Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali kapsamında kente gelen yönetmen, oyuncu, sinema sanatçısı, yapımcı ve jüri üyelerini makamında kabul etti.

Kayseri Valisi ve Festival Onursal Başkanı Orhan Düzgün, akşam "Ankara Yazı Veda Mektubu" filmi gösterimi ile 4'üncü kez sinemaseverlerle buluşacak Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali kapsamında kente gelen yönetmen, oyuncu, sinema sanatçısı, yapımcı ve jüri üyelerini makamında kabul etti.

Aralarında bu sene Sinemanın Çınarı ödülü verilecek olan Eşref Kolçak, Can Kolukısa, Itır Esen, Bahar Öztan gibi isimlerin ve bu seneki festivalin teması olan "Hindistan"dan gelen yönetmenlerin de yer aldığı 30 kişilik heyeti makamında kabul eden Vali Düzgün, festival kapsamında Kayseri'nin pek çok ünlü isme ev sahipliği yapacağını söyledi.

Vali Düzgün, 18-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 4. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali'nin 2013 yılında uluslararası boyut kazanarak bu sene 4'üncüsünün gerçekleştirileceğini ifade etti.

Vali Düzgün, festival kapsamında uzun metrajlı film gösterimleri, söyleşiler, atölyelerin yer alacağını belirterek, bu yıl festivale belgesel, animasyon ve kurmaca film kategorilerinde toplam 258 film başvurusunun olduğunu ve bunlardan her kategoride 10'ar olmak üzere 30 filmin yapılan ön eleme neticesinde finalist olarak seçildiğini kaydetti.

Vali Düzgün, sinemada çınar ağacının çok kültürlülüğü, kadimliği, köklü bir geçmişi simgelediğini ifade ederek, 5 bin yıllık tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kayseri'nin sanayi ve ticaret kenti olmasının yanında bu festival ile sahip olduğu kültür mozaiğinin zenginleştirilip, tanıtılmasını amaçladıklarını belirtti.

Festival kapsamında kente gelen sinemaya emek vermiş oyuncu, yönetmen ve yapımcılar ise böylesine önemli ve uluslararası boyutta olan film festivaline önemli bir tarihi, kültürel zenginliği barındıran Kayseri'nin ev sahipliği yapıyor olmasının önemli olduğunu belirterek, bu kapsamda festivalin her zaman destekçisi olan ve katkısı bulunan Vali Düzgün'e teşekkürlerini ilettiler.

Ziyarette Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nden Daire Başkanı Enver Aslan ile İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş da hazır bulundular.

4. Kayseri Uluslararası Altın Çınar Filme Festivali, 18 Mayıs Çarşamba günü "Ankara Yazı Veda Mektubu" filminin Kayseri galası ile başlayıp 21 Mayıs Cumartesi günü Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenecek gala gecesi ile son bulacak. - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kayseri Yerel Haberler

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi hedef alan Yunan bakana tepki: Mehmetçiğin ayak bastığı topraklarda huzur hakim olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi hedef alan Yunan bakana tepki: Mehmetçiğin ayak bastığı topraklarda huzur hakim olur

Özel emeklilere söz verdi: İktidara geldiğimizde maaşlarınız ikinci ayda asgari ücret seviyesine çıkacak

Özel emeklilere söz verdi: İktidara geldiğimizde maaşlarınız ikinci ayda asgari ücret seviyesine çıkacak

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title