Haberler

Vali Aygöl: "Osmanlı'nın kuruluş tohumunun atıldığı Bilecik'e atanmam büyük onur"

Güncelleme:

Vali Aygöl: "Osmanlı'nın kuruluş tohumunun atıldığı Bilecik'e atanmam büyük onur" Göreve başlayan Bilecik Valisi Şefik Aygöl: "Bilecik'i herkes bilecek" "Ortak akılla ve mesai mefhumu gözetmeksizin azim ve gayretle omuz omuza çalışacağız"BİLECİK Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel...

Vali Aygöl: " Osmanlı'nın kuruluş tohumunun atıldığı Bilecik'e atanmam büyük onur"

Göreve başlayan Bilecik Valisi Şefik Aygöl : "Bilecik'i herkes bilecek"

"Ortak akılla ve mesai mefhumu gözetmeksizin azim ve gayretle omuz omuza çalışacağız"

BİLECİK Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü görevindeyken Bilecik Valisi olarak atanan Şefik Aygöl görevine başladı.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan İçişleri Bakanlığı Valiler Kararnamesiyle Bilecik Valisi olan Dr. Kemal Kızılkaya Siirt iline atanırken yerine Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Şefik Aygöl atanmıştı. Bilecik Valisi Şefik Aygöl'ü valilik binası önünde vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Bilecikli vatandaşlar karşıladı. Resmi karşılama töreni ve polis merasim birliğinin selamlanmasının ardından Vali Şefik Aygöl, şeref defterini imzaladı.

Daha sonra basın mensupları ile bir araya gelen Vali Aygöl; "Şahsıma böylesine onurlu görevi layık gören başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya'ya şükranlarımı sunuyor, şahsıma duydukları güven nedeniyle teşekkürlerimi arz ediyorum. Yeni görevimin ilimiz ve şahsım adına hayırlara vesile olmasını, Kubbe de hoş bir seda bırakmayı Cenab-ı haktan niyaz ediyorum." dedi.

"Azim ve gayretle omuz omuza çalışacağız"

Vali Aygöl, üç kıtada hüküm süren cihan devleti Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş tohumunun atıldığı Bilecik'e vali olarak atanmaktan büyük bir onur duyduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti;

"Binlerce yıllık kültürün harmanlandığı bu kadim kente hizmeti ibadet sayarak, Büyük İslam mütefekkiri Şeyh Edebali'nin 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışını şiar edinerek ilimizin yatırım potansiyeli başta olmak üzere sahip olduğu tüm zenginliklerini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege bölgelerinin kesişim noktası üzerinde konumlanması sebebiyle doğal lojistik merkezi olma özelliği taşıyan ve sahip olduğu kültürel, doğal, sosyal, ekonomik değerleriyle gelişmeye devam eden şehrimizin geleceğini beraber inşa etmek adına ortak aklı beraber yürütecek, bu süreçte her bir vatandaşımızın görüş ve önerilerinin bizim için çok kıymetli olacağını, vatandaşlarımıza kapımızın her daim açık olacağını ve 4 bin 306 metrekarelik toprağında basılmadık yer bırakmayacağımızı ifade etmek isterim. Gencinden yaşlısına ilimizde yaşayan 220 bin ve ilimiz dışında yaşayan 140 bin Bilecikli hemşerimizle ortak akılla ve mesai mefhumu gözetmeksizin azim ve gayretle omuz omuza çalışacağız."

Kendisinden önce Bilecik Valisi olarak görev yapan Kemal Kızılkaya'ya da hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Vali Şefik Aygöl, tüm kesimlerle oluşturduğumuz ortak akılla birlik olup bugünün başlığını atmak istiyorum "Bilecik'i herkes bilecek," diyerek konuşmasını tamamladı.

Vali Şefik Aygöl daha sonra valilik görevine başlama yazısını imzaladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Şefik Aygöl Omuz Omuza Bilecik Osmanlı Yerel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Galatasaray Trencin maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Trencin maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Fenerbahçe Hull City maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Hull City maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Galatasaray Trencin maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz Galatasaray Trencin maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Fenerbahçe Hull City maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz FB Hull City maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) EXXEN spor canlı izle! 18 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın TV8.5 canlı izle! FENERBAHÇE-HULL CİTY TV8.5 CANLI 4K İZLE! 18 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki!
İzmir'de alevler saatlerdir söndürülemiyor! 1 mahallenin tahliyesine başlandı

İzmir'de alevler saatlerdir söndürülemiyor! 1 mahallenin tahliyesine başlandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title