Haberler

Türk-Japon Dostluğunu İleri Seviyelere Taşıyorlar

Japonya’da 2017 yılında düzenlenecek olan Uluslararası Ağaç Sevgisi Resim Yarışması’na Rize ve Ankara’dan da katılım sağlandı.

Japonya'da 2017 yılında düzenlenecek olan Uluslararası Ağaç Sevgisi Resim Yarışması'na Rize ve Ankara'dan da katılım sağlandı. TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan da resimlerin hazırlanması konusunda öncülük etti.

Japonya'da 2017 yılında düzenlenecek olan Uluslararası Ağaç Sevgisi Resim Yarışması'na Türkiye'den 61 adet resim ile katılım sağlandı. Rize ve Ankara'dan toplam 61 adet resim Japonya'ya ulaştırıldı. Resimlerin hazırlanması konusunda TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan da öncülük etti. Japonya'da ticaret ile uğraşan Zonguldaklı işadamı Murat Ensici resimleri teslim alarak Yame Belediyesi'ne iletti. Yame Belediye Başkan Yardımcısı Masahide Nakazono ve Cosmonet Japan Vakfı Başkanı'na ziyaret gerçekleştiren Ensici, süreci şöyle değerlendirdi:

"Köksal Bey ve Saime Hanım gecen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye'deki çocuklara resimler hazırlanması konusunda destek oldular. Rize'den 30, Ankara'dan 31 olmak üzere toplam 61 adet resim Fukuoka Eyaleti'nin Yame Belediyesine giderek Yame Belediye Başkan Yardımcısı ve Cosmonet Japan Vakfı Başkanına teslim ettim. Yame Belediye Başkanının rahatsızlığı nedeniyle törene Yame Belediye Başkan Yardımcısı Masahide Nakazono Bey katılarak; Köksal Bey ve Saime Hanım'a desteklerinden dolayı çok teşekkür ettiklerini belirttiler. Vakıf Başkanı ise Köksal Bey ve Saime Hanım gibi değerli insanlarla tanışmış olmaktan son derece mutluluk duyduklarını, iki ülke ilişkilerinin gelişmesine sağlamış oldukları katkılardan dolayı da teşekkür ettiklerini ilettiler. Köksal Bey Yame Belediye Başkanı ve Cosmonet Vakfı Başkanına ayrı ayrı göndermiş oldukları mektupları da teslim ettim. Köksal Bey iki ülke çocuklarının dostluklarının gelişmesinin ve Japonya'nın yeşil çayının üretildiği Yame şehri ile ülkemizin çayının yetiştirildiği Rize şehri arasında özellikle Rize'nin Çayeli ilçesi ile ilişkilerinin başlaması adına da önemli girişimlerde bulunarak katkı sağlamaya devam ediyor" dedi.

Yame Belediye Başkan Yardımcısı ve Cosmo Net Vakfı Başkanı da "Hicbir zaman desteğini esirgemeyen Murat Ensici'ye çok teşekkür ediyoruz" dediler. Ziyarette konuşan İşadamı Murat Ensici ise "Aynı zamanda hemşehrim olan Köksal Bey ve Saime Hanım ile tanışmış olmaktan son derece mutluluk ve onur duyuyorum. İnanıyorum ki Türk-Japon ilişkileri Sayın Toptan Çiftinin destekleri ile daha iyi seviyelere gelecektir" diye konuştu. - ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Köksal Toptan Japonya Yerel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Canlı Anlatım! Maçta goller yağmur gibi

Canlı Anlatım! Maçta goller yağmur gibi

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi!
İsrail'in kuzeyinde alarm! Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak

İsrail'in kuzeyinde alarm! Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title